Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] uszczelniacze 2.0d


Guest maciek1

Recommended Posts

Guest maciek1

witam

Mam problem z 2.0d. A mianowicie chlapał mi trochę olej po silniku i zacząłem od najprostrzej rzeczy czyli uszczelki pod pokrywą zaworów i mycia. Ale po paru dniach okazało się że dalej cieknie na wysokości uszczelki pod głowicą ale tylko po bokach. Raczej ją wykluczam bo nie ma typowych objawów. Olej i płyn są czyste a temperatura w normie i nie wariuje. Chyba że kanały olejowe są na skraju i tylko z nich podcieka. Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na uszczelniacze. Jest to chyba spory koszt bo właściwie cały rozrząd trzeba rozbierać i ściągać koła. I tak się zastanawiam bo paski wymieniałem 30tkm temu czy można poczekać jeszcze 30tkm żeby połączyć rozrząd z uszczelniaczami. W tej chwili paski są suche czyli dużo się nie sączy. Od wymiany do wymiany oleju dolewam 1L to chyba nie dużo jak na samochód z '91 i 280tkm. Dodam jeszcze że chasam na półsyntetyku.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie drodzy klubowicze

Link to comment
Share on other sites

czy można poczekać jeszcze 30tkm żeby połączyć rozrząd z uszczelniaczami.

 

Nie za bardzo. 30 kkm, to sporo. Gwóźdź programu polega na tym, że paski rozrządu naprawdę nie mogą być upaćkane olejem. Jeśli faktycznie puszczają uszczelniacze, to olej jest rozrzucany po całej przestrzeni pod pokrywami. Także bardzo szybko je szlag trafi.

Link to comment
Share on other sites

Guest mas444
zacząłem od najprostrzej rzeczy czyli uszczelki pod pokrywą zaworów i mycia. Ale po paru dniach okazało się że dalej cieknie na wysokości uszczelki pod głowicą ale tylko po bokach.

Od strony rozrządu nie Jesteś w stanie tego zobaczyć. Dobrze widać wyciek przy napędzie pompy wtryskowej. Jeśli Widzisz tam olej nie sciekający z góry, to uszczelka głowicy, ale jak jest stróżka od osłony napędu pompy to raczej uszczelka pokrywy zaworów. Jednak przy Twoim przebiegu wymiana uszczelniaczy wałka rozrządu raczej wskazana.

Link to comment
Share on other sites

Guest maciek1

tak to napewno leje się z uszczelniaczy. osłony pasków zdejmowałem i są suche tak samo jak paski więc to się tylko lekko sączy ale nie ma co żydzić kasy i jadę je wymienić.

dzięki za odzew

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Guest wgabor

czy ktos zna wymiary uszczelnaczy rozrzadu cd20 widzialem kiedys na forum,prosze ale teraz niemoge znalezc prosze :D

Link to comment
Share on other sites

czy ktos zna wymiary uszczelnaczy rozrzadu cd20

Wał korbowy przód: 40x52x7

Wałek rozrządu przód: 34x48x7

Wałek rozrządu tył: 36x50x7

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...