Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] uszczelniacze 2.0d


Gość maciek1

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem z 2.0d. A mianowicie chlapał mi trochę olej po silniku i zacząłem od najprostrzej rzeczy czyli uszczelki pod pokrywą zaworów i mycia. Ale po paru dniach okazało się że dalej cieknie na wysokości uszczelki pod głowicą ale tylko po bokach. Raczej ją wykluczam bo nie ma typowych objawów. Olej i płyn są czyste a temperatura w normie i nie wariuje. Chyba że kanały olejowe są na skraju i tylko z nich podcieka. Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na uszczelniacze. Jest to chyba spory koszt bo właściwie cały rozrząd trzeba rozbierać i ściągać koła. I tak się zastanawiam bo paski wymieniałem 30tkm temu czy można poczekać jeszcze 30tkm żeby połączyć rozrząd z uszczelniaczami. W tej chwili paski są suche czyli dużo się nie sączy. Od wymiany do wymiany oleju dolewam 1L to chyba nie dużo jak na samochód z '91 i 280tkm. Dodam jeszcze że chasam na półsyntetyku.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie drodzy klubowicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można poczekać jeszcze 30tkm żeby połączyć rozrząd z uszczelniaczami.

 

Nie za bardzo. 30 kkm, to sporo. Gwóźdź programu polega na tym, że paski rozrządu naprawdę nie mogą być upaćkane olejem. Jeśli faktycznie puszczają uszczelniacze, to olej jest rozrzucany po całej przestrzeni pod pokrywami. Także bardzo szybko je szlag trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem od najprostrzej rzeczy czyli uszczelki pod pokrywą zaworów i mycia. Ale po paru dniach okazało się że dalej cieknie na wysokości uszczelki pod głowicą ale tylko po bokach.

Od strony rozrządu nie Jesteś w stanie tego zobaczyć. Dobrze widać wyciek przy napędzie pompy wtryskowej. Jeśli Widzisz tam olej nie sciekający z góry, to uszczelka głowicy, ale jak jest stróżka od osłony napędu pompy to raczej uszczelka pokrywy zaworów. Jednak przy Twoim przebiegu wymiana uszczelniaczy wałka rozrządu raczej wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to napewno leje się z uszczelniaczy. osłony pasków zdejmowałem i są suche tak samo jak paski więc to się tylko lekko sączy ale nie ma co żydzić kasy i jadę je wymienić.

dzięki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...