Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klapka schowka między siedzeniami


Gość Pepelus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.. Jestem świeżo upieczonym właścicielem Almerki (notabene bardzo zadowolonym)..

Piszę bo nie mogę znaleźć odpowiedniego postu na mój problem,a dotyczy on Klapki schowka między siedzeniami pasażera i kierowcy.

Klapka lata sobie osobno od całej reszty:

 

Jak ona powinna być przypomocowana do całej reszty. Podobno powinna być tam jakaś sprężynka? Jak się dostać do zaczepów?

 

Będę wdzięczny za pomoc..

Aha..jeszcze jedno małe pytanie. Czy w antence gwint jest M5 czy M6 bo antenki też nie mam :( (a nie wiem jaką kupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy klapka a schowkiem tak jak Albin, napisał jest plastikowy zawias, ktory lubi sie urywac, ja kupiłem swoja almerke z naderwanym zawiasem i zastapiłem go takim meblowym za 2 zł, jutro zrobie Ci fotke jak to zmajstrowałem u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do antenki , to jak byś napisał który to model Almerki N-15 czy N-16 oraz czy antena jest z przodu czy też z tyłu zamontowana. Ja do swojej N-16 z anteną z tyłu zamontowałem , a raczej zaadoptowałem bacik z renault clio za 35 pln bo w serwisie nissana chcieli za taki sam baci antenki 130 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze nie odpoiwadałem..(nie miałem neta)..a słowa podziękowania napewno się należą.. a rady oczywiście bardzo się przysłużą ;) .. Sposób klajgus'a bardziej mi podszedł, bo jest mniej inwazyjny (nie trzeba robić dziur).. Spróbuję rozkręcić to ustrojstwo, może dojde do tego jak to było zamocowane oryginalnie.. Jak mi się uda to oczywiście napiszę ;)

 

kojak_1 to jest Almerka N16 z Antenką z tyłu.. Na allegro są antenki za ok 15 zł tylko że jedna jest z M5 a druga z M6 gwintem.. Nie wiesz, która podejdzie?!

 

Aha..zapomniałem napisać.. Zauważyłem na zdjęciu które podesłał Bartek125 że przy jego schowku są plastikowe "uszy" na sworznie również od dołu(zdjęcie na dole o co mi chodzi).. Ja mam tam dwie dziury.. Jest możliwe żeby był inny sposób mocowania?

 

ce4b1f52904f7d95medoo1.jpg

 

Jutro postaram się wcisnąć zdjęcie tego co jest u mnie.. Pozdrawiam

 

Niestety zdjęć nie zrobiłem ale już wiem na czym rzecz polega.. Mam zupełnie inną konstrukcję od tej co przedstawił Bartek125, bo moja klapka, tak jak powiedziałem nie ma miejsc na bolce. Natomiast jest miejsce na zawias (bo ten plastik co utrzymuje oryginalnie jest złamany).. No nic... Pozostaje mi podziękować za wasze sugestie..

Tylko dalej nie wiem jak z tym gwintem do Antenki?! :D

 

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 13:28 ]

Piszę osobnego posta, bo już wiem jaki jest gwint w antence.

 

Oświadczam wszem i wobec iż gwint ten to M5 dla antenek montowanych w Almerkach przed FL (z tyłu)..

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość Romario997

Je miałem ten sam problem ze schowkiem w N16 FL. Schowek był bez klapki, bo klapka była gdzieś poza Almerą. Ale udało się ją odzyskać - niestety było tylko jedno plastikowe "trzymadło" - w dodatku z ukręconym/wyrwanym uchwytem. Przewierciłem więc ten środek na wylot. Kupiłem śrubę z łebkiem sześciokątnym oraz z nakrętkę plus podkładkę. Trochę się narzeźbiłem przy tym, a w dodatku musiałem docelowo zatopić łeb śruby w plastiku "trzymadełka" przy pomocy zapalniczki i rozgrzewania metalu, bo w przeciwnym razie nie zamykało się (nie mieściło się w obrysie schowka). Ale jak widać w końcu się udało i pięknie to działa - lepiej niż fabrycznie :)

 

Przymocowałem na zawias meblowy kupiony w OBI i kilka wkrętów. Przy okazji uwaga - trzeba najpierw delikatnie nawiercić miejsca na wkręty malutkim wiertełkiem, aby uniknąć ewentualnego pęknięcia plastiku (to nie paździerz w który można wkręcać co się chce i ile się chce).

 

0004rj.th.jpg0002ep.th.jpg0001us.th.jpg

 

Nawet z tyłu tragicznie to nie wygląda:

0008ix.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent. Muszę to u siebie też zrobić bo urwane. Ale z racji że nie używam schowka to mi nie specjalnie przeszkadzało.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Romario997

Ta klapka znacznie poprawia estetykę, można się o nią oprzeć, a w dodatku wrzucić na szybko jakiś drobne rzeczy - nawet i pieniądze, by mieć je w razie czego pod ręką a żeby na parkingu nie kusiły różnej maści złodziejaszków. Ja tam wrzucam rozgałęziacz zapalniczki, zasilacz do nawigacji i transmitter MP3 oraz pilota do niego gdy ich nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...