Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Skrzypi mechanizm wycieraczki !!!


Gość konopnicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ile kosztuje silniczek wycieraczek przód primera p11?? a cały mechanizm??

 

Witam

 

Ceny sa rozne,wystarczy je odwiedzisz Alledrogo i bedziesz znal odpowiedz na swoje pytanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam u mnie też skrzypiało i do tego zauważyłem że ramie wycieraczki ociera mi o rant maski zdjąłem ramiona rozkręciłem całe podszybie i okazało sie że trzpienie na których osadzone są ramiona zardzewiały i wyrobiły mi dość konkretnie tulejki , wyczyściłem trzpienie papierem ściernym i razem z tulejkami zaniosłem do ślusarza który za 20 zeta rozwiercił na tokarce tulejki a następnie wprasował mi tam mniejsze tulejki z jakiegoś innego materiału niby coś ala teflon ale samosmarujący , w każdym razie poskręcałem wszystko do kupy i przesmarowałem dodatkowo smarem grafitowym ( tylko taki miałem pod ręką ) i wszystko śmiga jak nowe :lol:

 

koszt całej operacji 20 zł + moja robocizna -nagimnastykowałem sie troche z ściąganiem ramion wycieraczek bo okazało sie że to nie takie proste jeśli nie masz ściągacza ale na pewno było warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni troche popadało to piszące wycieraczki ucichły i mam spokój nawet nie wiem kiedy ustapiło to.

Ale i tak poświece kiedy chwile czasu i rozbiore te tuleje i bedzie spokoj i szybciej pracowały tzn lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.Wyrobione tuleje wycieraczek, na allegro mozna tafic za 300 (chyba febi i tylko u jednego goście widziałem) w serwisie powiedzieli 1200 !!!!. Ale mozna w wyrobione tuleje wprasować miedziana rurke fi 12 - tą do CO podgrzac lutlampą żeby łatwo weszła, końcówki ładnie wykończyć (tj sklepać młotkiem) i działa. Widziałem u znajomego w P11 jak to zrobił, wycieraczki mu tak odstawały że maski niemógł zamknać i to mu działa. Przymierzam do swojej P11.144 zrobic to samo zakładam że mechanizm i średnice są takie same jak w P11.

 

2.Połączenia mechanizmu są na elementach kulowych (metalowo-plastikowe) - naszło syfu i skrzypi, smarowanie pewnie pomoże ale w moim przypadku poprostu się rozleciało (na obdownicy A4 i to w deszczu wycieraczka lewa przestała się ruszać) - pomogła wiertarka (wiertło fi 4) i nit lub śrubka) przewirciłem połaczenie i wsadziłem pręt z nita na końcach zagiołem kombinerkami okragłymi na tzw "oczko". CO NAJWAŻNIEJSZE NIE NITOWAĆ jak ścieśniesz na maksa to działć raczej nie będzie. To wykonałem osobiście i działa.

 

no i oczywiście smar grafitowy...

Edytowane przez norfred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Pragnę troszkę odgrzać starego kotleta i dorzucić coś od siebie.

 

Mnie również dopadło piszczenie, skrzypienie wycieraczek, po zbadaniu sprawy okazało się że jest ogromny luz tulei sworznia.

post-34715-0-49707300-1345306686_thumb.jpg post-34715-0-45712400-1345306700_thumb.jpg

 

Koszt zakupu nowej mnie poraził tym bardziej że pracuję przy produkcji w branży usługowej i mam orientację kosztów.

Za 4 sztuki mojego wykonania miałbym jedną z alledrogo.

 

Oczywiście po natrafieniu na ten wątek i rysunki użytkownika Shogun powstała tuleja z wymienną częścią samosmarowną z tarnamidu.

post-34715-0-06161400-1345306675_thumb.jpg

 

Zmieniona jest długość po to aby całość dało się zmontować z wykorzystaniem podkładek widocznych na zdjęciach.

post-34715-0-23156500-1345306715_thumb.jpg post-34715-0-61441700-1345306729_thumb.jpg

 

Z moich obserwacji wynika że należy zadbać o średnicę pod sworzeń pivotu tak aby został minimalny luz okolo 0,1 mm.

 

Całość udało się gładko zmontować i pracuje już ponad rok(postanowiłem po długich testach zamieścić post).

:nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...