Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Note?


Gość brajtus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dyskutuję o jakości tylko o micie, że to olej z Lotosa :D. Pomijam tez fakt, że produkty Lotosu stoją obecnie na bardzo przyzwoitym poziomie.

 

Nie podniecałbym się takimi testami. Jaką temperaturę ma płomień tego palnika ? Piszą, że powyżej 1000C. Sądząc po barwie, stawiam co najmniej 1500C. Gdzie w silniku masz 1500C ??? To tylko efektowne sztuczki dla wyznawców miejskich legend ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o jakości oleju Lotos w butelkach Mobila .

Lotos był jest i będzie badziewnym olejem Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o jakości oleju Lotos w butelkach Mobila .

Lotos był jest i będzie badziewnym olejem Amen.

 

Eeeee tam, bazujesz na tym co było dawno temu i na zabobonach ;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, bazujesz na tym co było dawno temu i na zabobonach ;)

Zdziwisz się bazuję na opinii klientów nówek samochodów  KIA :) 

Kiedy przyjeżdżali na wymianę oleju i samych mechaników ASO Kia, nie wlali by tego nawet jak by dostali gratis do swojego silnika  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chlopaki jaki powinienem nalac olej do Note acenta 1.2    2013 ?  W kilku wyszukiwarkach szukalem i jest rozbieznosc. W wiekszosci pisza o 3w na 30 ale jakiej jakosci A1 , A2, A3 CZY A5.  Nie mam instrukcji  ;-)  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to 5W30 a nie jak napisałeś 3/30 a co do jakości reguła jest taka że zawsze leje się ten najlepszy, czyli w tym wypadku A5.  

Według klasyfikacji ACEA oleje silnikowe dzielimy na:
A - do silników benzynowych
B - do lekkich silników Diesla
C - oleje kompatybilne z systemem katalitycznym dla silników benzynowych i Diesla z wtórnym obiegiem spalin i o niskiej zawartości siarki, fosforu i popiołów siarczanych (SAPS)

 

E - do mocno obciążonych silników Diesla

 

Klasyfikacja ACEA A:
ACEA A1 - 
Jakość standardowa.

ACEA A2 - Wysoka jakość standardowa.
ACEA A3 - Wyższa jakość zachowania w stosunku do temperatury oraz oksydacji.
ACEA A4 - Kategoria zarezerwowana dla przyszłych konstrukcji silników benzynowych wyposażonych w bezpośredni system wtrysku paliwa.
ACEA A5 - Oleje silnikowe dające możliwość redukcji konsumpcji paliwa oraz umożliwiające wydłużenie rekomendowanych przez producentów przebiegów między obsługowych. 
Klasyfikacja ACEA B :
ACEA B1 - Jakość podstawowa.
ACEA B2 - Wysoka jakość standardowa.
ACEA B3 - Wyższa nośność sadzy oraz ochrona przed zatarciem.
ACEA B4 - Dla silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
ACEA B5 - Najwyższa jakość gwarantująca maksymalną oszczędność paliwa. 
Przytoczyłem też opis dot ACEA B bo z reguły na etykietach widnieje oznaczenie A/B co oznacza że oleje są przeznaczone zarówno do silników benzynowych jak i diesla co ma następujące znaczenie;
Klasyfikacja ACEA A/B:

ACEA A1/B1 - Olej przeznaczony do użycia w silnikach benzynowych i silnikach wysokoprężnych lekkich samochodów ciężarowych. Olej przeznaczony szczególnie do stosowania dla silników wykorzystujących oleje o niskim tarciu i niskiej lepkości o HTHS od 2,9 do 3,5MPa.s. - Ford, Mazda. Oleje te mogą być nieodpowiednie do użycia w niektórych typach silników. W razie wątpliwości należy sprawdzić instrukcję, lub poradnik właściciela.
ACEA A3/B3 -  Stabilny, utrzymujący właściwości olej, przeznaczony do użycia w silnikach benzynowych samochodów osobowych o wysokich charakterystykach pracy, oraz silnikach wysokoprężnych lekkich samochodów ciężarowych i/ lub przedłużonych przedziałach czasu wymiany oleju tam, gdzie podane jest to przez producentów silników i/ lub silnikach wykorzystujących przez cały rok oleje o niskim stopniu lepkości i/ lub dla silników o ciężkich warunków pracy, zgodnie z zaleceniami producenta silnika.
ACEA A3/B4 -  Stabilny, utrzymujący właściwości olej do stosowania w silnikach benzynowych i silnikach wysokoprężnych o bezpośrednim wtrysku (common rail) o wysokich charakterystykach pracy, jednak odpowiedni również dla zastosowań opisanych w punkcie A3/B3. Oleje klasy A3/B4 
mogą być stosowane na dłuższe interwały wymiany - (wydłużony przebieg).
ACEA A5/B5 -  Stabilny, utrzymujący właściwości olej do stosowania w przypadku dłuższych przerw w wymianie oleju w silnikach benzynowych o wysokich charakterystykach pracy, oraz w silnikach wysokoprężnych samochodów osobowych, a także lekkich samochodów ciężarowych przeznaczonych do stosowania olejów o niskiej lepkości o HTHS od 2,9 do 3,5MPa.s. Oleje klasy A5/B5 mogą być stosowane na dłuższe interwały wymiany - (wydłużony przebieg). 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak A5/B5 to 900 Sxr Evolution :D

Osobiście taki właśnie zalewam i jestem zadowolony a mój pojazd, wydaję się również cieszyć, z mojej decyzji.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi powie w czym firma Valvoline jest gorszy od Elfa.

 

Valvoline robi bardzo dobre oleje do silników z większym przebiegiem  w linii Max Life. Nie łatwo je dostać ale są godne polecenia jeżeli samochód ma powyżej 100 000 przebiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (pierwszy post )))

Od wczoraj mam Notka 1,4 benz 2007r. (129 tys przebieg) Niemcy. Widoczna w książce ostatnia wymiana oleju w 2014 to 10W40 /wcześniej widoczny 5W.30...

Pytam fachowców czy zmieniać na 5W  czy pozostać w tym wyższym ?   

Czy wymieniać świece ??

Edytowane przez zalko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewaj śmiało 5W30, czyli pełnym syntetykiem w miejsce półsyntetyku, którym masz zalane auto, czyli w miejsce oleju z wyższą cyfrą ale niższego w specyfikacji olejowej produktu. To że był zalany 10-tką nie ma znaczenia i nie przyniosło silnikowi jakichś negatywnych skutków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...