Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Note?


Gość brajtus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A w książce, którą posiadasz są zanotowane daty i rodzaj oleju?

Chodzi o to, od kiedy ma zalewany 10w40?

Może nie bez przyczyny...

http://forum-mechanika.pl/threads/wymiana-oleju-10w40-czy-5w30.4622/

 

Edith.... Doczytałam - od 2014

:)

 

Sam wymieniasz czy u mechanika?

Zawsze możesz podpytać fachowca - w końcu powinien najbardziej się orientować w temacie...

No więc to auto mam od paru dni, stąd moje zapytania były.

 

Wysłane z HUAWEI NXT-L29 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc to auto mam od paru dni, stąd moje zapytania były.

 

 

@zalko mój drogi ....

Zasada nr 1 - jeśli nie znamy auta / jego historii "życia" / kondycji silnika - nie kombinujemy z olejem.

Zalewamy taki jak jest i obserwujemy.

Potem możemy eksperymentować jeśli nas kusi :P lub coś się dzieje niepokojącego.

 

Zasada nr 2 - szukamy dobrego , sprawdzonego , zaufanego mechanika i tylko w takie ręce oddajemy auto.

Na forum mechanika po szkole ze świecą szukać - bo prawdziwy fachowiec , zawodowiec nie ma czasu tutaj przesiadywać.

Może wpadnie od czasu do czasu.

Bez urazy panowie - ale taka jest wg mnie prawda...

 

Owszem, pomagamy sobie, doradzamy na podstawie własnych doświadczeń... Ale nie w tak istotnych sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby dlatego że silnik  ma przebieg 115 tys a producent taki a nie inny przewidział do tego auta, że zimy są u nas stosunkowo mroźne a pełny syntetyk jest płynniejszy co ułatwia zarówno rozruch jak i zapewnia lepsze smarowanie silnika, poza tym pełny jest stabilniejszy od pół a co za tym idzie wolniej traci swoje parametry.  Poza tym wyraziłem tylko swoją opinię podobnie i nie zmuszam kolegi do zmiany na ten o którym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak oczywiście tylko i wyłącznie Ty masz rację a fe ja niedobry jak mogłem mieć odmienne od Twego zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi... Lekka burza ale to dobrze. Zdania zawsze są podzielone, brałem też pod uwagę iż w Polsce jest teraz nieco cieplej, więc taki olej dobrze zrobi dla silnika... To trochę jak z paliwem, jak autko fajne to też mu się należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój

Przecież każdy z was chce jak najlepiej doradzić i ja to wiem. Natomiast gdyby stan silnika był znany to byłoby inaczej. Po części każdy ma rację, wystarczy poczytać raz jeszcze.. Dzięki wielkie

Decyzję sam podjąłem przecież.. Tak?

Edytowane przez zalko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wlewa się 5W30 do niewiadomego przebiegu! !

A za Chiny ludowe ten silnik nie ma nalatane 115tyś ludzie zejdzcie na ziemie Polskie. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE Note to raczej miejskie 2 lub 3 auto, a z tym silnikiem ten przebieg całkowicie realny. Nikt w Germani nie kupi do "latania" 1.4! Niemce to do bolu pragmatycy i na przebiegi biorą diesla, a już na pewno nie najsłabszy 1.4.

Co do oleum proponuję (i wiem co piszę) 10 w 40 lub drogi 10w 60

W DE zresztą jest to olej zalecany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłeś poflotowe i co to ma niby udowadniać? Uwierz tam też ludzie jeżdżą do sklepu i przedszkola, tyle,że auta nie bite, zalane itp. są droższe niż u nas.

Przebieg zresztą dla chcącego idzie zweryfikować.

Miałem w rodzinie "handlarza" z DE i trochę w tym uczestniczyłem. Wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przebiegami faktycznie Manixio ma rację.

Znam kilka przykładów ale nie będę przytaczał.

Mały Notek nie będzie miał tyle najechane co A4.

Notkiem, Yarisem czy Puntem to faktycznie do Edeki po bułki, lub na P+R. To nie są auta w trasę, mają wygodniejsze i szybsze.

Druga sprawa, stare autka z małym przebiegiem zostają u właściciela. Trzeba samemu się pofatygować by dostać taką "perełkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację z tymi przebiegami, ani nikt z mojej rodziny ani ja osobiście do tej pory nie naciąłem się ani razu a były cztery autka z Niemiec, tyle że odbierane były z podwórka, nawet rozrządu nie wymieniałem bo wierzyłem papierom i nie zawiodły mnie, choć jako Tomasz powinienem być bardziej niewierny to jednak ufam ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Panowie przesadzacie z tymi wybitnie płączącymi włąściwościami 5W30. Każdy olej ma w sobie dodatki myjące, bo musi je mieć. Rożnica polega na tym, że obecnie produkowane 5W30 są raczej dostosowywane do nowoczesnych silników. Są niskooporowe, mają obniżną lepkość, są ekologiczne itp. Nie każdy starszy silnik dobrze działa z każdym 5W30. Jeżeli mamy samochód z większym przebiegiem, nie znamy jego historii napraw, zużycia itp. bezpieczniej zalać go 10W40. Jeżeli wybierzemy dobry produkt renowanego producenta nie będzie od w niczym gorszy dla tego silnika od pierwszego lepszego 5W30, gdzie tu możemy wybitnie źle wybrać. Nie ma co koledze, który nas zapytał teraz mieszać w głowie. Akurat Shell 5W30 to bezpieczny wybór. Niech obserwuje silnik i tyle. Przy następnej wymianie zdecyduje na jakim oleju silnk działał lepiej.

 

Mottem posiadczy NOTE 1.4 powinno być to, że ten motor nie jest super nowoczesną jednostką. Do starsza już konstrukcja. Nie ma co przesadzać z ultranowoczesnymi środkami smarnymi bo można przedobrzyć.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama prawda, a w obecnych ekologicznych czasach fakt, że Note ma dość "stary" silnik, należy rozpatrywać w kategoriach zalety.

 

Dokładnie tak, udana i sprawdzona konstrukcja nie sprawiająca problemów. Do tego ekonomiczna co w obecnych "ekologicznych" czasach daje jej szansę dotrzymywać kroku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko się do tego sprowadza, co piszesz. Można kupić dobry samochód w Niemczech, ale wcale nie będzie on tani. 

 

 

Przecież cały czas o tym pisałem tyle że Ty nie dopuszczałeś tego do swej wiadomości.

 

Poddaję się, nie mam siły się sprzeczać. 

Wreszcie głos rozsądku.

 

 Nie ma co koledze, który nas zapytał teraz mieszać w głowie. Akurat Shell 5W30 to bezpieczny wybór. Niech obserwuje silnik i tyle. Przy następnej wymianie zdecyduje na jakim oleju silnk działał lepiej.

 

No jakżesz się cieszę że ktoś myśli tymi samymi kategoriami co ja.

 

Dokładnie tak, udana i sprawdzona konstrukcja nie sprawiająca problemów. Do tego ekonomiczna co w obecnych "ekologicznych" czasach daje jej szansę dotrzymywać kroku ;).

Też to potwierdzam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź na zewnątrz, spójrz w niebo, posłuchaj śpiewu ptaków, odgłosów ulicy odetchnij pełną piersią zaciągając odrobinę smogu i chrzań wszystko. Wczorajszy dzień spędziłem na działce, której właśnie jestem nabywcą i muszę ją ogarnąć, dziś ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester uważaj na serce !!

Nie jeden pojechał na działeczkę i go wykończyła.............podczas prac fizycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź na zewnątrz, spójrz w niebo, posłuchaj śpiewu ptaków, odgłosów ulicy odetchnij pełną piersią zaciągając odrobinę smogu i chrzań wszystko. Wczorajszy dzień spędziłem na działce, której właśnie jestem nabywcą i muszę ją ogarnąć, dziś ciąg dalszy.

Ja właśnie 20 min temu złapałem karpia niezłego.. O oleju nie myślę

 

Wysłane z HUAWEI NXT-L29 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadgorliwością jest zmiana oleju z takiego na jakim Notes przejeździł być może całe swoje życie na inny teoretycznie lepszy i droższy syntetyk. Taka zmiana nic nie polepszy, a potencjalnie w najgorszym przypadku może zaszkodzić.

 

Nie mam siły tłumaczyć tego po raz n'ty. Jeśli kolega nie ma dziadka z Wehrmachtu od którego sprowadził Notesa osobiście to oczywistością jest, że przebieg był korygowany, bo nie opłaca się finansowo, sprowadzać z Niemiec samochodów gdyż na tamtejszym rynku są one droższe, a tańsze są tylko te co mają po pińcet tysięcy kilometrów na liczniku.

 

Poza tym Niemcy nie kupują samochodów po to by je podziwiać w garażu i jeździć 10kkm rocznie. 80kkm rocznie to jest często normalny przebieg.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link do zastanowienia się:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&categories=EstateCar&categories=Limousine&usage=USED&usageType=PRE_REGISTRATION&minMileage=400000&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&maxFirstRegistrationDate=2014-12-31&makeModelVariant1.makeId=25200&isSearchRequest=true&pageNumber=2

 

u nas na alledrogo takich samochodów nie m! :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ułatwię:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=236486360&isSearchRequest=true&categories=EstateCar&categories=Limousine&usage=USED&scopeId=C&usageType=PRE_REGISTRATION&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&maxFirstRegistrationDate=2014-12-31&minMileage=400000&makeModelVariant1.makeId=25200&pageNumber=3

 

u nas będzie 123kkm jak nic! :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a tu nawet gotowca mamy: :D

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=242677250&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&categories=EstateCar&categories=Limousine&scopeId=C&usageType=PRE_REGISTRATION&usage=USED&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&maxFirstRegistrationDate=2014-12-31&minMileage=400000&makeModelVariant1.makeId=25200&pageNumber=4

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No i na sam koniec coś jakby w temacie:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=241875280&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&usage=USED&scopeId=C&usageType=PRE_REGISTRATION&isSearchRequest=true&minMileage=300000&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=23&pageNumber=1&fnai=next

 

Niemiec płakał jak sprzedawał i do samej granicy gonił. Chciałbym zwrócić również uwagę na to jak dobrze ten Notes przy swoim przebiegu wygląda i jak dużo kosztuje 4900 euro, co daje nam ~21 000,00 złotych bez żadnych opłat (nie wiem jakie obecnie są przy sprowadzaniu samochodów z Niemiec).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nadal ktoś wierzy w "okazje" sprowadzane z Niemiec? 

tak jeszcze a propos tej moim zdaniem przesadzonej, tendencyjnej wypowiedzi:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=241320853&fuels=PETROL&sortOption.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=ASCENDING&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=23&pageNumber=2&action=eyeCatcher

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=242682792&sortOption.sortOrder=ASCENDING&sortOption.sortBy=specifics.mileage&isSearchRequest=true&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=23&pageNumber=3

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239726709&sortOption.sortOrder=ASCENDING&sortOption.sortBy=specifics.mileage&isSearchRequest=true&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=23&pageNumber=3

Da się ? Da. Przebieg jak najbardziej realny.

Natomiast czy samochód zalko czy części z nas ma przebieg prawdziwy czy nie to inna para kaloszy i prawdy nie wiedzą nawet najstarsi górale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to regułą Strider. Są też drobni handlarze którzy dorabiają na boku i na aucia zarabiają nawet sporo poniżej 1k pln a z Niemiec wracają sami na kołach.

Masz generalnie rację ale wypowiadasz się IMO zbyt kategorycznie :)

 

O rany nie czytałem korespondencji wyżej tej najświeższej. Strider jestem z Tobą mam nadzieję że przynajmniej poniedziałek masz wolny :D

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc po mym dzikim mieście Buroktown, widuję pełno przeszczepów, jedzie prosto a dupsko bije w lewo w prawo ludzie .....

Proszę przykład i kunszt roboty blacharskiej ,,ja bym tego za darmo !! nie chciał......

https://www.youtube.com/watch?v=lPN8IBHFIK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...