Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Note?


Gość brajtus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to lepiej np shell 5w30?

Nie ,najlepiej  Elf 5W30 Evolution SXR :)  ale zmiana z 10W40 na 5W30 poprzedzona płukanką L&M 500ml ,Forte,Tec 2000   min na 30min ! :D

Domino a zaglądałeś pod korek jaki kolorek błysk czy Wedel jak u Grzmota?????

 

 

Grzmocie to ja mam stolik pod maską :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek Ty jeździsz tym samochodem z tym silnikiem...czy tylko stoi i podziwiasz a potem fotki wklejasz ?

To nie ozdoba koło telewizora, a mobil do przemieszczania się od punktu A do punktu B ;)

Nie mówię 30-25 lat temu....silnik w moim W201 lśnił i do tej pory lśni. Ale ma nalatanie 390 tyś a to benzyna. 

Spokojnie drugie tyle przelata.

Te nowe silniki obojętnie jak będziesz dbał to nie wytrzymują dłużej niż 300-400 tyś. Przy rocznych przelotach nawet 50-70 tyś. Więc wymiana oleju co 8-10 tyś wystarczy. Nie ma szans żebyś kiedyś takiego jeżdżącego Notka zarejestrował jako "pojazd zabytkowy". nie doczeka.


Grzmocie to ja mam stolik pod maską :D :D :D

 

To Ty jesteś gorszym fanatykiem niż ten religijny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, zadam jeszcze raz pytanie, widziałeś w dieslu czysty olej po przebiegu 8kkm?

Masz tam jeszcze kandelabry pod maską?

A jak otworzysz maskę, to jeszcze po składce powinieneś iść :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek Ty jeździsz tym samochodem z tym silnikiem...czy tylko stoi i podziwiasz a potem fotki wklejasz ?

Jeździsz ,jeździsz i co wymianę oleju po osłuchaniu klawiatury pacjenta ,lejesz płukankę i zalewasz nowy olej :D

 

Edward, zadam jeszcze raz pytanie, widziałeś w dieslu czysty olej po przebiegu 8kkm?

Masz tam jeszcze kandelabry pod maską?

A jak otworzysz maskę, to jeszcze po składce powinieneś iść :D;)

Przecie ci pisałem że nie, bo czy to Diesel czy Benzyna to po przejechanych 8000km nigdzie nie będzie leciał czysty olej,  przy wymianie nawet u mnie :D

Ja pokazałem Lśnienie klawiatury a Domino chce zmieniać z 10W40 na 5W30 ,czy Panowie cuś napiszą :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie ci pisałem że nie, bo czy to Diesel czy Benzyna to po przejechanych 8000km nigdzie nie będzie leciał czysty olej,  przy wymianie nawet u mnie :D

Ja pokazałem Lśnienie klawiatury a Domino chce zmieniać z 10W40 na 5W30 ,czy Panowie cuś napiszą :D :D

Czyli Ty po zmianie jeszcze nie uruchamiałeś silnika, rozumiem.... :D

Co do płukanki, można ja polecić a nie wmawiać że trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty po zmianie jeszcze nie uruchamiałeś silnika, rozumiem.... :D

Co do płukanki, można ja polecić a nie wmawiać że trzeba ;)

Nie no uruchomiłem i już nalatane 3600 a kolor oleju na bagnecie o taki słumkowy :D

 

O przypomniało mi się o stanie oleju na bagnecie :D

olej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba nie ma tragedii ? Silnik pracował chwilę.  Ile oleju wchodzi na wymianę? Plus nowy filtr.

Edytowane przez domino_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domino ja widzę że że ty jesteś Wielki Elektronik :D

Dobra wiadomość :)  nie ma odłożonych depozytów jest tylko przepalony olej :)

Płukanka 500ml L&M na 30 min wolnych obrotach i zlewanie dokładne min 40min!!

Nie po łebkach że jeszcze kapie a już zakręcane!!

Kup 5l Elf Evolution 5W30 SXR wchodzi 4.3l nalej do stanu Pełny obrazek u góry :D

I co wymiana oleju 7000-10000 km płukanka 500ml na 20min :D

Albo ulubiene firme filtrów zrobie przyjemność Grzmotowi aaa niech ma wkleję :P 

OP595-5.jpg

mann_w67_1_enl.jpg

81C-QsCPkLL._SY679_.jpg

900_sxr_5l,w_360,_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłby sam olej, bez płukania.

Dzięki Edziu za Filtrona :0recourse:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez płukania to nie wymiana oleju to dolewanie nowego do starego, tam uj na górze film obrazujący wymianę bez płukania :D

Proszę Grzmocie, nawet mam już przygotowaną dla ciebie niespudziankę :P  ale to dopiero w sierpniu wymienię olej po Autostradowych wyścigach :P

Grzmocie ale zapomniałem teściowi do Draculi kupowałem dwa tygodnie temu Filtry Filtrona- powietrza silnika i oleju i kabinowy na Bogato jechał :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka po remoncie, jak wywali uszczelkę pod głowicą i płyn do oleju, to tak. A tak to zbędny zabieg, zwłaszcza że jak sam zauważyłeś, depozytów brak ;)

Dałeś teściowi najgorsze filtry wg. Ciebie? Łoj Ty niedobry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmocie ale kolega nie zmienia 5W30 firmy X na 5W30 firmy Y tylko zmienia 10W40 zasroll na 5W30 galante :)

Bez płukania kiepsko to widzę :unsure:

Takie chciał takie mu kupiłem :D

Ale mam zamontowany u siebie Kabinowy Filtrona bioknight  i jest bardzo zadowolony z niego :P

A w Sierpniu po Autostradowych wyścigach przy wymianie filtra Mann specjalnie dla ciebie podkręcę i przetestuję OP 595 już zakupiłem  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmocie ale kolega nie zmienia 5W30 firmy X na 5W30 firmy Y tylko zmienia 10W40 zasroll na 5W30 galante :)

Bez płukania kiepsko to widzę :unsure:

Tak robią mechanicy ;)

Przy zmianie oleum na 5w30 zwraca się uwagę na kolor oleju. Jak bardzo się zasyfi, to zrzut i ponowne zalanie i już jest git.

Bezpieczniejsze niż płukanka w przechodzonym silniku, bo ta jest dość agresywna.

Ty sobie możesz płukać, bo zaraz od wyjazdu z salonu płukałeś silnik ;):D

Nie ma takiego drugiego auta w PL :D

Ciekawe ile jeszcze płukań wytrzymają uszczelnienia w tym silniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmocie kto jak kto ale ja na płukankach się znam i to prawda że zaraz za bramą ASO wlałem płukankę :laie_67:

Grzmocie są płukanki na ropie delikatne w działaniu jak wlanie 5l ropy do suchego silnika na 15 min!L&M taka jest .

A i są płukanki Agresywne na rozpuszczalnikach tych na biegu jałowym długo się nie trzyma :D

Grzmocie lepiej byś nakręcił film z Brunetką i Blondynką w kisielu a nie Grzmota w oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Ok, zrobię jak kazałeś ;)

Te bzdety trza wywalić do HP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka płukań Edek będzie uszczelnia silnik....ale każdy ma jakiegoś "konika".

Moje hobby to elektronika i stare samochody....Edka płukanki i błyszczący lakier.

A tak serio to w rodzinie nie proponują Ci Edku dłuższego wyjazdu ??....byle gdzie ale byle na dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@res dolanie  500ml płukanki na ropie do 4.3l oleju, żadne uszczelnienie nie puści :D

Mało tego moja poprzednia Almera N16 miała pojemność oleju tylko 2.7l i była płukana co wymianę oleju przez 11lat ,silnik był suchy jak pieprz :D

M@res zapytujesz o dalszy wyjazd??? a już byłem pod tym postcode- CW1-6XH    było Super :spoko::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak straszycie olejem z netu. Wpisuje na allegro shell helix ultra 5w40 4L tak jak zawsze, sortowanie po cenie z dostawa i jeden z najtanszych wynikow to oficjalny sklep allegro (90pln z dostawa). Ja akurat kupuje przez allegro w uznanej hurtowni, w tej chwili 4 pln drozej. Czemu mam kupowac drozej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...