Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Note?


Gość brajtus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po prostu się pociło,dopóki na gwarancji to robią to z ochotą ...raczej :D

A po...to jak ktoś będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie wina oleju  :rolleyes2:

stawiam na pocenie się lub wyciek spod pokrywy - to zdarza się o wiele częściej od czasu kiedy pokrywy uszczelnia się jakimiś silikonami zamiast porządną uszczelką

Popieram.Nowa,oryginalna uszczelka rozwiązuje problem i żadnego silikonu.Moją starą Nexię serwis uszczelniał kilka razy i dalej ciekło.W końcu zakupiłem porządną uszczelkę i sam wymieniłem.Do dzisiaj spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zrobili z ochotą :icecream:

No bo robota łatwa i przyjemna,a serwis od nissana i tak skasuje swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fabrycznie też jest robione na silikon. Nie ma oryginalnych uszczelek w to miejsce.

co nie znaczy,że nie ma zamieników - vide Elring w ofercie intercars   http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=202040000&typ=19174&wsk=O&msg=NISSAN NOTE (E11) 1.4 Uszczelka pokrywy zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka to silicon uformowany.Zakładasz go w miejsca przylegania i dociskasz pokrywą,ulega rozprasowaniu i nie trzeba czekać na utwardzenie  siliconu,nie ma też problemu z nakładaniem płynnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fabrycznie też jest robione na silikon. Nie ma oryginalnych uszczelek w to miejsce.

Nie.żebym się chwalił,ale u mnie serwis nie dał rady,razem z tym silikonem,dlatego trzymam się opcji - porządna uszczelka i żadnego silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.Jak nie dali rady? Ciekło,pociło się na nowo,od razu?

Jeżeli tak to powinni sprawdzić pokrywę pod wzgledem odkształcenia na płycie i ew.wymienić pokrywę.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o Nota,bo to prawie nowe i 3 tys.km i na razie sucho.Miałem na myśli starą Nexie.Dwa tygodnie po uszczelnieniu silikonem przez serwis pojawiły się pierwsze wycieki.Więc jeszcze raz napiszę.Tylko porządna uszczelka i żadnego silikonu.A serwis,który uszczelnia silikonem będę omijał z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko często nie ma innej opcji, bo tak przewiduje technologia napraw i nie ma uszczelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,w Note nie ma fabrycznej uszczelki jest tylko nakładany silikon,a jak pokrywa jest lekko podgięta to tylko plyta i docieranie lub wymiana na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to potrzeba 4.6 l

mam,przydatne jeśli chodzi o zalecane pojemności i typy

http://www.oil4motor.com/pl/samochod-olej/NISSAN/Tiida-1.5-dCi-Saloon-(78kW)-(Diesel)-(2007-)/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

OLEJ
M1 Mobil 1 - 5W/40

FILTR
MOBIL 1 ENGINE OIL FILTER M1-108

FILTR POWIETRZA

K&N NV200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GB leją M1 lub Mobil Super 3000 X1 ;)......na rynki Polskie idzie Mobil rozlewany chyba w PL.

 

http://www.mobil.com/english-CN/Passenger-Vehicle-Lube/pds/GLXXMobil-1-5W40

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma Mobil1 ani Mobil, nikomu nie polecam syfu rozlewanego w Lotosie do butelek Mobil i Mobil1 !!!

Natomiast polecam Serie olei Elf SXR  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 150 tysięcy razy przewijał się na tym forum wątek, dementujący miejską legendę, że w Polsce Mobil i Mobil1 są z Lotosu :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GB wszystkie produkty które są u nich produkowane, lub pakowane w ich opakowania są z flagą.

Nie pozwolili by sobie na jakiś szajs rozlewany byle gdzie. Towary nie produkowane, pakowane w GB nie mają flagi na opakowaniach. Oni na to zwracają uwagę.

Podobnie w sklepach są na pierwszym miejscu towary z flagą..dopiero gdzieś dalej takie nie od nich. I to mi się bardzo podoba, bo dbają o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...