Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

micra ciężko pali rano?? prosze o pomoc


Gość forest26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość forest26

czesc moja żona posiada micre k11 95 r. ale ostatnio mamy taki problem że rano jest ją cieżko odpalić szczególnie przy tej pogodzie. wymieniłem świece , troszke pomogło ale i tak jest ten problem że kręci kręci , próbuje odpalić i odpali ale z wielkim trudem , trochę na 2 ma 3 garach a czasem tak jakby wogóle nic. zamówiłem przewody ale jeszcze nie doszły ( przewody nie były wymieniane od 12 lat czyli od nowości) i myślę że to to . czy może ktoś mi pomóc i potwierdzić, ten problem. wiem że były już podobne tematy na forum ale chciałem sie upewnić. dzienks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forest26

dzięki . dzisiaj właśnie chciałem to zrobić. wziąłem tez preparat do styków od znajomego elektyka. zobaczymy co będzie. jeszcze raz dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlo1030

Prawie na pewno kopułka albo pękła albo wypalone styki. Kiedyś miałem to samo tylko że nie paliła przy dużej wilgotności powitrza.Wymiana kopułki i pali na pół obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
czesc moja żona posiada micre k11 95 r. ale ostatnio mamy taki problem że rano jest ją cieżko odpalić szczególnie przy tej pogodzie. wymieniłem świece , troszke pomogło ale i tak jest ten problem że kręci kręci , próbuje odpalić i odpali ale z wielkim trudem , trochę na 2 ma 3 garach a czasem tak jakby wogóle nic. zamówiłem przewody ale jeszcze nie doszły ( przewody nie były wymieniane od 12 lat czyli od nowości) i myślę że to to . czy może ktoś mi pomóc i potwierdzić, ten problem. wiem że były już podobne tematy na forum ale chciałem sie upewnić. dzienks

 

sorki, że odgrzewam kotleta:-)

Pamietasz jeszcze co w końcu było przyczyną??? Bo u mnie jest tak samo:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z przyczyn moze byc slaby aku. Teraz w porannych temperaturach daje o sobie znac. Przy odpalaniu jest ogromny spadek napiecia. Slaby aku ten spadek ma jeszcze wiekszy + dochodzi niska wydajnosc pradowa co powoduje deficyt pradu do innych zespolow bioracych udzial przy uruchamianiu silnika. To oczywiscie jedna z przyczyn, ale rowniez bardziej stawiam na zaplon. Sprawdz w calkowicie ciemnym miejscu czy nie masz gdzies przebicia na kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sie przyda. moja Micra k11, ale diesel, też miała takie problemy. wszyscy oczywiście stawiali na akumulator i świece żarowe. akumulator sprawdziłam, a świece wymieniłam i dalej było to samo. ostatecznie zaufany mechanik sobie moją Micruskę poogladał i znalazł przyczynę. był to fabrycznie wadliwy filtr paliwa... i rzeczywiście te problemy sie zaczęły właśnie po wymianie tej części. dziwna sprawa, ale sie podobno czasem takie rzeczy zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie lej gównianego paliwa, to po pierwsze, jak było lane to dodaj preparat do paliwa taki co wyciąga wodę i syfy np STP, jak nic się nie zmieni to trzeba podpiąć pod komputer i zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...