Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Smok w zbiorniku


Gość rskorup1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rskorup1

Witam wszystkich posiadaczy Almery.

 

Mam pytanie i proszę o przedstawienie własnych doświadczeń związanych ze spalaniem.

Posiadam od kilku tygodni nową Almerę N16 1.5 98 km, przejechałem Nia jedynie 1300 km jednak moje zaniepokojenie budzi wysokie spalanie, które obecnie wynosi około 10.5 litra beznyny 95.

Czy to się zmieni po przejechaniu większej liczby kilometrów?

Katalogi podają spalanie na poziomie 8- 9 l/100 km .

Ja jeżdzę raczej spokojnie i nie mam cieżkiej nogi a używam autko w ruchu poza miejskim.

Co jest powodem takej wysokiej średniej spalania?

Proszę o informacje jak wyglądało spalanie w Waszych samochodach (zwłaszcza N16).

Z góry dziękuję.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak kolega spojrzy na mój licznik spalania to jak widać w ruchu mieszanym (miasto-trasa) spalanie wychodzi gdzieś na poziomie około 8l/100. w trasie udawało mi się zejść do 7/100 ale tylko przy spokojnej i umiarkowanej jeździe. Nie ukrywam... w mieście czasem i bywało do 10 :| Mówiąc szczerze ja też się tym niepokoiłem ale forumowicze mnie uspokajali że wszystko jest raczej w normie..... wkońcu jak na taki silniczek to i tak nie jest źle..... mniejszego spalania to możemy się raczej spodziewać w diselku albo silniczku 1.0 :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze że naprawde sporo pali 10,5 litra w ruchu pozamiejskim czyli mam rozumieć na trasie ? Czy ogólnie to jest średnia ? Mam ten sam silnik i średnie spalanie wynosi ok 7 litrów na 100 km zimą ciut więcej. W mieście spala ok 8,5-9 litra na trasie w zależności od prędkości minimalnie wzięła 5,3 l predkość do 100 km/h a max 7 ale nie przekraczałem 150 km/h. W miarę docierania powinno spaść zużycie ale to o jakieś 0,5 l. A przy jakich obrotach zmieniasz biegi ? Najekonomiczniej jest w przedziale od 2800 do 3500 może tu tkwi problem. Wrzucaj jak najczęściej 5 bieg powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem posiadaczem nowej Almery N16 1.5 98 km ( przejechałem 2000 km ). Mam podobne odczucia - lubi paliwo ( tak samo jak ja browar ). W większości przypadków apetyt na benzynę po okresie dotarcia zdecydowanie spada ( zdaniem użytkowników forów zagranicznych trzeba poczekać nawet do 10.000km - 15000 km ). Generalnie Almery w opinii użytkowników uchodzą za auta o dużym zużyciu paliwa ( relatywnie wysokie do stylu jazdy ). Ale z drugiej strony silnik 1,5 całkiem nieźle daje sobie radę z masą auta ( oczywiście osoby preferujące sportowy styl jazdy mogą być nieco zawiedzione ). Jeżdżę służbową nową Corollą 1,6VVTI i tam spalanie jest zdecydowanie mniejsze, dynamika i kultura pracy silnika Toyoty jakby z innej bajki... No ale cóż, cena nowej Corolli daje do myślenia...

 

 

Pozdrawiam,

Olsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze że naprawde sporo pali 10,5 litra w ruchu pozamiejskim czyli mam rozumieć na trasie ? Czy ogólnie to jest średnia ? Mam ten sam silnik i średnie spalanie wynosi ok 7 litrów na 100 km zimą ciut więcej. W mieście spala ok 8,5-9 litra na trasie w zależności od prędkości minimalnie wzięła 5,3 l predkość do 100 km/h a max 7 ale nie przekraczałem 150 km/h. W miarę docierania powinno spaść zużycie ale to o jakieś 0,5 l. A przy jakich obrotach zmieniasz biegi ? Najekonomiczniej jest w przedziale od 2800 do 3500 może tu tkwi problem. Wrzucaj jak najczęściej 5 bieg powinno pomóc

 

Czyli mam rozumieć że koledzy mają autka z silnikami francuzkimi po FL?? ja niestety nie posiadam takiego silniczka. Moja almerka w trasie nigdy nie zeszła poniżej 6,5-6,8 ale średnio w trasie wychodzi około 7l/100 a w mieście ok 8-9l/100.

 

Czy to w takim razie jest w normie?? Z drugiej strony zauważyłem że trzymam autko(w mieście) na obrotach około 2000 - 3000 - czy to oznacza że mulę autko?? Jakoś nie odczuwam tego. Muszę wypróbować taki zakres obrotów jak radzi kolega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze że naprawde sporo pali 10,5 litra w ruchu pozamiejskim czyli mam rozumieć na trasie ? Czy ogólnie to jest średnia ? Mam ten sam silnik i średnie spalanie wynosi ok 7 litrów na 100 km zimą ciut więcej. W mieście spala ok 8,5-9 litra na trasie w zależności od prędkości minimalnie wzięła 5,3 l predkość do 100 km/h a max 7 ale nie przekraczałem 150 km/h. W miarę docierania powinno spaść zużycie ale to o jakieś 0,5 l. A przy jakich obrotach zmieniasz biegi ? Najekonomiczniej jest w przedziale od 2800 do 3500 może tu tkwi problem. Wrzucaj jak najczęściej 5 bieg powinno pomóc

 

Czyli mam rozumieć że koledzy mają autka z silnikami francuzkimi po FL?? ja niestety nie posiadam takiego silniczka. Moja almerka w trasie nigdy nie zeszła poniżej 6,5-6,8 ale średnio w trasie wychodzi około 7l/100 a w mieście ok 8-9l/100.

 

Czy to w takim razie jest w normie?? Z drugiej strony zauważyłem że trzymam autko(w mieście) na obrotach około 2000 - 3000 - czy to oznacza że mulę autko?? Jakoś nie odczuwam tego. Muszę wypróbować taki zakres obrotów jak radzi kolega :)

 

w normie masz spalanie.

ja badam spalanie na kompie made in Ynio :0

i przy otaczających nas teraz warunkach atmosferycznych w miescie wychodzi mi srednia 8.1l /100

w traskach plonsk -wawa z V~=130 km spalanie jest 6.8-7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie uroki benzynówek ja zawsze schodze poniżej 10 powiem więcej maksymalnie do 8 w mieście na trasie z 5.5 litra z fajną mocą silnika no ale cóż 2.2 TD jak to diselki troche droższe ale w końcu się oszędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Tak sobie wszedłem na almerki przed robotką bo mam jeszcze parę minut i powiem wam, ze moja maxima 3.0 pali w cyklu mieszanym 11 litrów a gazu 12. Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku tygodni nową Almerę N16 1.5 98 km, przejechałem Nia jedynie 1300 km jednak moje zaniepokojenie budzi wysokie spalanie, które obecnie wynosi około 10.5 litra beznyny 95.

 

Kolego ten temat przerobiłem na własnej skórze, najprawdopodobniej masz padnientą pierwszą sondę Lambda, lub wyjatkowo paskudnie brudną przepustnice...ale obstawiam to 1 sze. Polecam wziąć multimetr i sprawdzić sondę własnoręcznie ... nic super trudnego.

NIestety koszt nowej sondy to 750złw serwisie.

Zaminnik Boscha za ok 400zł jest nieosiagalny.

NIe wiem jak sprawują sie sondy uniwersalne, być może zadziała prawidłowo ~100zł

U mnie auto w spokojnie jechanej trasie paliło 9-9,5 - o zgrozo w miescie ok 16l.... ufff

Po wymianie sondy 7,7 srednio bez kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku tygodni nową Almerę N16 1.5 98 km, przejechałem Nia jedynie 1300 km jednak moje zaniepokojenie budzi wysokie spalanie, które obecnie wynosi około 10.5 litra beznyny 95.

 

 

Kolego ten temat przerobiłem na własnej skórze, najprawdopodobniej masz padnientą pierwszą sondę Lambda, lub wyjatkowo paskudnie brudną przepustnice...ale obstawiam to 1 sze. Polecam wziąć multimetr i sprawdzić sondę własnoręcznie ... nic super trudnego.

NIestety koszt nowej sondy to 750złw serwisie.

Zaminnik Boscha za ok 400zł jest nieosiagalny.

NIe wiem jak sprawują sie sondy uniwersalne, być może zadziała prawidłowo ~100zł

U mnie auto w spokojnie jechanej trasie paliło 9-9,5 - o zgrozo w miescie ok 16l.... ufff

Po wymianie sondy 7,7 srednio bez kłopotu.

 

Coś kolega chyba nieuważnie przeczytał, przecież "rskorup1" pisze ze jego alnera to nowiutka sztuka ,to "paskudnie brudna przepustnica" raczej nie wchodzi w grę, poza tym jak już by była uwalona jakaś sonda to wymienią mu na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szewcu111

Witam wszystkich posiadaczy Almery.

 

/jednak moje zaniepokojenie budzi wysokie spalanie, które obecnie wynosi około 10.5 litra beznyny 95/.

 

 

U mnie 1.5 N16 pali 10l/100 w mieście ale gazu. W trasie między 7 a 8l(80km po mieście i 320 w trasie było) ale jechałem tylko raz bo almerkę mam od niedawna. Paliwka jeszcze nie sprawdzałem, najpierw pojadę na małą kontrolę/ustawienie.

Idzie zejść niżej tylko jestem w trakcie ustawiania instalacji gazowej (małe problemy z wolnymi obrotami - do ruszania muszę dawać powyżej 2000obr/min). Na benzynce tego problemu nie ma ale chce go ustawić zanim zacznę palić drogą benzynkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat posiadam alme 1,8. Spalanie w mieście nie przekracza 7,5l na 100km. /30l na 400km, zbiornik na 800 km/. Latem spalanie delikatnie spada do 7,0l na 100km. Na trasie 6 do 6,5l przy rozsądnej prędkości.

Nara Modest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja N15 GTI:

- miasto jazda delikatna: 7,8

- miasto jazda normalna: 8,6

- miasto ostra jazda: 9,5

- trasa(autostrada+niemieckie paliwo) prędkość 140km/h: 6,5

Na naszym paliwie w trasie jeszcze nie sprawdziłem, ale już niebawem.

 

Więc ta N16 pali jak smok.

Trzeba serwis odwiedzić jak na gwarancji i niech szukają przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky
Od trzech lat posiadam alme 1,8. Spalanie w mieście nie przekracza 7,5l na 100km. /30l na 400km, zbiornik na 800 km/. Latem spalanie delikatnie spada do 7,0l na 100km. Na trasie 6 do 6,5l przy rozsądnej prędkości.

Nara Modest ;)

 

BIG Rotfl :D:D:D

 

Przepraszam ale to kolego fizycznie niemożliwe :) Chyba, że jadąc z górki gasisz silnik

7,5l mógłbyś osiągnąć w trasie ale nie w mieście! :)

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MickeyM_Wawa

7.0-7.5 w mieście??? Niemozliwe...

Musisz mieć naprawdę letką nogę. ;)

 

Moja Alma 1.8 przed FL mięści sie w normie: miasto- 10.0L-10.5L (często stoje w korkach), poza miastem-prędkość próbuje utrzymać w granicach 120-130: 7.5L.

 

Całe szczęście że ni połyka oleju tak jak benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja Alma 1.8 FL teraz w mieście i tylko w mieście ( przy włączonej klimie ): średnio 8.84 l/100 km ( tankowałem dwa dni temu, tj.24.03. na 474,7 km pod korek weszło na wcisk 42 l. )

W ubiegłym roku latem średnia ( głównie trasa, przy prędkości ok. 110-130 z włączoną klimą ) z ok. 2.5 kkm wyszło : 6.62 l. na 100 km.

"Alma" ma przelatane zaledwie 53 kkm.

Pozdrawiam :one:

 

ps. odszukałem swój, pochodzący stąd :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=421

post z :

Wtorku 19 Gru, 2006 22:10

Sorry, że dane dotyczą QG18 :

- trasa ponad 2200 km latem z włączoną klimą - średnia 6.62 litra/100 km,

- miasto, warszawskie korki i światła, tankowałem dzisiaj - średnia 9,67 litra/100 km.

 

To tyle. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky

Ale to nierealne! :)

Chyba, że w Twoim mieście nie ma swiateł i korków i masz np. opony przekłamujące faktyczne zużycie ;-)

gdybyś w mieście palił przy klimie 8,8litra to miałbyś jeden z najekonomiczniejszych silników świata zasilanych etyliną i o pojemności 1.8 :D:D:D A dobrze wiemy, że te silniki takie nie są

 

Dam sobie rękę uciąć, że masz jakieś przekłamania.

Jeśli masz budę htb to może mógłbyś zejść z pół litra w dół (jeżdząc bez klimy!) w stosunku do nieco cięższego sedana. Ale takie spalanie jakie podajesz jest powtarzam NIEREALNE :)

S.

Moj mam przelatane tylko 32 000 km i od nowości pali podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miałbyś jeden z najekonomiczniejszych silników świata zasilanych etyliną i o pojemności 1.8

 

Bez urazy, ale ja nie narzekam. A co do spalania to komputer podaje cały czas średnie spalanie 8.2 l/100 km. Miasto mamy to samo. Średnie zużycie paliwa wyliczone na podstawie odczytanego z licznika ( a także komputera ) przebiegu i ilości zatankowanego paliwa, tu odczyt z dystrybutora. Opony zimówki klasyczne 15" - 185/65/15. Latem 16" - 195/55/16. Zaznaczam tutaj, iż jednorazowe przebiegi samochodu nie są krótsze od 15 km, a stosowana prędkość obrotowa silnika w okolicach max. momentu obrotowego na każdym z biegów. Hamowanie oczywiście silnikiem. To wystarczy aby było OK. Czy jest to najekonomiczniejszy silnik, tego nie wiem, ale nowa Honda Civic 1.8 znajomego pali w mieście jeszcze mniej. To tyle.

ps. jak w podpisie Alma jest 5 drzwiowa.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky

To rozwiązania są 3:

- albo Almera 1.8 tuż sprzed FL pali średnio o 2l więcej (co jest dla mnie mocno podejrzane ponieważ sam silnik 1.8 nie przechodził jakichs specjalnych modernizacji)

- albo htb pali średnio 2l mniej w stosunku do sedana

- albo cos komuś przekłamuje...

 

Hm....

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie rękę uciąć, że masz jakieś przekłamania.

Nie szkoda byłoby ręki. :D Najwyższe średnie spalanie, ale w trakcie ( solidnych ) mrozów zimą 2005 roku wyniosło 10.5 l / 100 km. :/ Teraz jest dużo niższe, takie jak podałem w poprzednim poście. To tyle o spalaniu. A teraz o silniku. Bez urazy, ale różnice podobno w silniku niestety są. Tak samo jak i w QG15 sprzed i po liftingu. Być może nie mają one aż takiego wpływu na spalanie, ale dochodzi jeszcze oczywiście sposób jazdy. Ja w każdym razie jestem zadowolony, no bo trudno, żeby było inaczej. Ale jak poczytałem wcześniejsze posty to Alma kolegi z Łodzi ma jeszcze niższą konsumpcję paliwka. Nie twierdzę, że tak jest zawsze, ale to chyba tak jak z nadmiernym zużyciem oleju przez ten silnik. Jeden bierze, a drugi nie. Poza tym zajrzyj i poczytaj chociażby tutaj, gdzie są "Raporty zużycia paliwa przez Almerę 1.8 - podsumowanie modelu":

http://www.autocentrum.pl/?FF=307&filt...amp;submit.y=10

Różnice wyników spalania są znaczne.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky

Nie mówię, że niepowinieneś być zadowolony ze spalania bo ja bym był jak cholera :)

Próbuję więc dojść do wniosków skąd taka różnica?

Staram się jeździć ekonomicznie i w mieście i na trasie. Nie zarzynam auta. W mieście jeżdzą na ogół z pustym bagażnikiem i spalanie wychodzi na poziomie 10-10,4l/100

W trasie pod koniec lutego z 3 osobami i jadąc z prędkością max. 120-130, nie wyprzedzając na wariata wyszło mi 8l/100km.

Ciakawe skąd te różnice - czy aż tak niewielkie modyfikacje silnika 1.8 wpłynęły na zmiejszenie zużycia czy może różnica w wadze między sedanem a htb...?

A może jedno i drugi do kupy?

S. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...