Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera n16 1.5 ( nówka ) - dziwne dźwięki z prawej strony


Gość olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum więc na wstępie witam serdecznie wszystkich entuzjastów Almery

 

dokładnie tydzień temu odebrałem z salonu Almerę n16 1,5 ( benzyna, 98hp ) w sedanie. Do dnia dzisiejszego zrobiłem prawie 2000 km. O szoku jakiego doznałem w związku z jakością fabrycznych opon 15'' Bridgestone, hałasem powyżej 120km/h, przekłamaniami prędkościomierza i zachowaniem zawieszenia na poprzecznych nierównościach napiszę w oddzielnym poście.

 

DO RZECZY:

Na każdym biegu ( poza wstecznym i jedynką...) gdy puszczę gaz, w zakresie obrotów silnika 3800 - 2800 z prawej strony z okolic komory silnika ( lub koła albo skrzyni... ) słyszalny jest dziwny dźwięk. Przypomina buczenie charakterystyczne dla zużytego łożyska... Gdy przyspieszam albo wyrzucę na luz problem ustępuje - dźwięk słychać wyłącznie kiedy puszczę gaz i autko jest na biegu ( im bardziej z góry i hamuję silnikiem tym bardziej moje uszy pieści w/w buczenie ).

 

Proszę WAS o pomoc w zdiagnozowaniu problemu ponieważ chcę się dobrze przygotować i od razu wskazać jołopom z ASO ewentualną przyczynę usterki. Z góry dzięki i obiecuję, że napiszę o superdiagnozach ZNAFCUFF z ASO.

 

 

Pozdrawiam,

Olsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum więc na wstępie witam serdecznie wszystkich entuzjastów Almery

 

dokładnie tydzień temu odebrałem z salonu Almerę n16 1,5 ( benzyna, 98hp ) w sedanie. Do dnia dzisiejszego zrobiłem prawie 2000 km. O szoku jakiego doznałem w związku z jakością fabrycznych opon 15'' Bridgestone, hałasem powyżej 120km/h, przekłamaniami prędkościomierza i zachowaniem zawieszenia na poprzecznych nierównościach napiszę w oddzielnym poście.

 

DO RZECZY:

Na każdym biegu ( poza wstecznym i jedynką...) gdy puszczę gaz, w zakresie obrotów silnika 3800 - 2800 z prawej strony z okolic komory silnika ( lub koła albo skrzyni... ) słyszalny jest dziwny dźwięk. Przypomina buczenie charakterystyczne dla zużytego łożyska... Gdy przyspieszam albo wyrzucę na luz problem ustępuje - dźwięk słychać wyłącznie kiedy puszczę gaz i autko jest na biegu ( im bardziej z góry i hamuję silnikiem tym bardziej moje uszy pieści w/w buczenie ).

 

Proszę WAS o pomoc w zdiagnozowaniu problemu ponieważ chcę się dobrze przygotować i od razu wskazać jołopom z ASO ewentualną przyczynę usterki. Z góry dzięki i obiecuję, że napiszę o superdiagnozach ZNAFCUFF z ASO.

 

 

Pozdrawiam,

Olsen

wydaje mi się że to silnik tak buczy. A co do opon to popieram - dziadostwo !! A czy licznik przekłamuje aż tak bardzo ? Jakoś tego nie zauważyłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania - to silnik. Na biegu jałowym nie występuje to buczenie bo silnik pracuje spokojnie na niskich obrotach i nie ma zadnego obciazenia. jezeli hamujesz silnikiem to kola napedzaja silnik (spojrz na obrotomierz mimo ze puscisz gaz to obroty i tak sa) i stad to buczenie. to jest normalne, nie masz sie o co martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania - to silnik. Na biegu jałowym nie występuje to buczenie bo silnik pracuje spokojnie na niskich obrotach i nie ma zadnego obciazenia. jezeli hamujesz silnikiem to kola napedzaja silnik (spojrz na obrotomierz mimo ze puscisz gaz to obroty i tak sa) i stad to buczenie. to jest normalne, nie masz sie o co martwic

 

Całkowicie się z tym zgadzam, ale wciskając gaz na biegu jałowym opisywane przeze mnie buczenie nie występuje. Nie słyszę też nic niepokojącego w zakresie poniżej 2800 obrotów oraz powyżej 3800 [ czyli buczenie tylko na włożonym biegu w przedziale 2800-3800

 

Wczoraj przejechałem się nową identyczną Almerą kolegi i w jego aucie nic nie buczy...

 

 

 

Pozdrawiam

Olsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rskorup1

Witam, ja tez mam podobne odczucia w stosunku do opon Bridgestone (AlmeraN16 -1350 km przebiegu). Przy prędkości 120 muszę podkręcać radio żeby słuchać muzyki no i odczuwam lekkie wibracje w układzie kierowniczym spowodowane przez

opony???. Poza tym silnik zachowuje sie poprawnie (cicho).

 

Pozdrawiam ,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky
Witam, ja tez mam podobne odczucia w stosunku do opon Bridgestone (AlmeraN16 -1350 km przebiegu). Przy prędkości 120 muszę podkręcać radio żeby słuchać muzyki no i odczuwam lekkie wibracje w układzie kierowniczym spowodowane przez

opony???. Poza tym silnik zachowuje sie poprawnie (cicho).

 

Pozdrawiam ,

Robert

 

Wyważ porządnie opony!

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez posiadam nową i też sedana 1100 km przebiegu.

Co do opon nienajlepsze są aczkolwiek dobre ich wyważenie i sprawdzenie ciśnienia powinno pomóc. Mojemu teściowi ściągało w lewo i o dziwo w kole było o 0,1 atmosfery mniej, po uzupełnieniu usąpiło (też ma almerę i te same opony).

Ja natomiast mam dziwne wrażenie, przy wiekszych prędkościach, że mam z tyłu otwarte okno. Zaczyna tak dziwnie szumieć, lokalizuję to z tyłu samochodu. Słucham samochodu, próbuję to zlokalizaować i za nic nie wiem z czym to jeść. A może taki urok almery.

A co do tego dźwięku ja bym poczekał, miałem podobną sytuację w toyocie corolli po wymianie tarczy i łożyska oporowego, ale wszystko z czasem sie ułożyło.

Jak nie ustąpi to serwis, niech robią.

 

Pozdrowienia

Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Mogę tylko współczuć. Przeżywałem podpbne roztewrki. Niesyety raptowqnie w serwisie wszyscy ogłuchli, natomiast jak brat wsiadł zapierwszym razem od razu zwrócił uwagę na (jak ja to nazywam) rzęrzenie. Najgorsze jest to, że najbarziej słychać właśnie z siedzenia kierowcy. Jest bardziej słyszalne jak przystawisz ucho do tapicerki drzwi. Niestety dzwięk się rozchodzi po całym samochodzie i trudna jest jego lokalizacja. Ja już się pogodziłem z tym , co do opon to się zgadzam - fuszera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jestem świeżo po wizycie (4tej) w serwisie w takim samym problemem. Jak na razie sytuacja patowa tzn. nie wiadomo co to. Serwis na szczescie nie ogłuchł i szuka zrodla tego halasu.

 

bede na biezaco raportowal na łamach forum co i jak :D

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

jestem świeżo po wizycie (4tej) w serwisie w takim samym problemem. Jak na razie sytuacja patowa tzn. nie wiadomo co to. Serwis na szczescie nie ogłuchł i szuka zrodla tego halasu.

 

bede na biezaco raportowal na łamach forum co i jak :D

 

Pawel

 

 

Chciałbym odświerzyć wątek. Mam taką samą almerkę i dokładnie taki sam problem - przy obrotach 2800 - 3400 kiedy koła napędzają silnik występuje dziwne buczenie (taki bulgot). Po kilku bezskutecznych wizytach w serwisie prubowałem pogodzić się z tym byczeniem ale jakoś nie mogę i wbrew różnym opiniom nie uważam aby ten odgłos był normalny zwłaszcza że jeździłem innymi almerami które tego nie mają. Może komuś udało się zidentyfikować źródło tego buczenia? Będę wdzięczny za wskazówki.

Edytowane przez slakfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświerzyć wątek. Mam taką samą almerkę i dokładnie taki sam problem - przy obrotach 2800 - 3400 kiedy koła napędzają silnik występuje dziwne buczenie (taki bulgot). Po kilku bezskutecznych wizytach w serwisie prubowałem pogodzić się z tym byczeniem ale jakoś nie mogę i wbrew różnym opiniom nie uważam aby ten odgłos był normalny zwłaszcza że jeździłem innymi almerami które tego nie mają. Może komuś udało się zidentyfikować źródło tego buczenia? Będę wdzięczny za wskazówki.

Wywalciwe rezonator szmerów i bulgot zniknie. U mnie był i jest taki dziwny dźwięk, ale po wywaleniu puszki rezonansowej w dolocie - zniknął. Mam wrażenie, że było to spowodowane zawirowaniami powietrza przy zamkniętej przepustnicy. Teraz za to są dziwne dźwięki - trzeszczenia i świszczenia przy 160 km/h na 5 tym biegu, ale tylko przy tej prędkości - zawirowania powietrza jak sądzę.

Edytowane przez p_flori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...