Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

prędkość na 15"


Guest losluk

Recommended Posts

Guest losluk

Mam almerę 1.4 96' 87 KM na felgach 15" 195 / 50. Chiałbym zaspokoić swoją ciekawość i dowedzieć się czy po zmiane fleg na 15 prędkościomierz będzie wskazywał prawidłową prędkość czy może będzie trochę oszukiwał? Czy przejechane kilometry będą rzeczywiste?

Link to comment
Share on other sites

Wyobraź sobie, że założyłeś naprawdę wielkie koła. Przyspieszenie będzie marne, ale kiedy się już rozkręcą i liczba ich obrotów np. w ciągu minuty będzie taka sama jak tych małych kółek to prędkość znacząco wzrośnie jak również przejechane kilometry. Trzeba jednak brać pod uwagę opory toczenia, spalanie itp. Oczywiście licznikowe wskazania będą się miały nijak do rzeczywistych parametrów jazdy.

Link to comment
Share on other sites

Guest john.doe

Witam

 

W nysce mam lacze 16". Mam też GPS'a na pokładzie i prędkość, którą mi pokazuje jest o kilka km/h niższa niż na zegarze. Nie wiem na ile dokładne są dane z tego urządzenia, ale testowałem go w 3 różnych autach i w każdym prędkości były różne.

Link to comment
Share on other sites

Nie do konca prawda. Jezeli beda na nizszym profilu i bedzie ta sama srednica to nie bedzie roznicy

Dla lepszego zrozumienia problemu, mialem na myśli dokładnie to, co napisałem, czyli koła o teoretycznej średnicy np. 2 m.

Link to comment
Share on other sites

Guest tjnallpu

Generalnie tak jak pisze Bombel. Przy zmianie felg na większe obniżamy profil opony aby zachować średnicę koła. Przy większym kole licznik będzie pokazywał mniej niż będziesz jechał w rzeczywistości. Około 3-5km/h.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...