Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

prędkość na 15"


Gość losluk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam almerę 1.4 96' 87 KM na felgach 15" 195 / 50. Chiałbym zaspokoić swoją ciekawość i dowedzieć się czy po zmiane fleg na 15 prędkościomierz będzie wskazywał prawidłową prędkość czy może będzie trochę oszukiwał? Czy przejechane kilometry będą rzeczywiste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że założyłeś naprawdę wielkie koła. Przyspieszenie będzie marne, ale kiedy się już rozkręcą i liczba ich obrotów np. w ciągu minuty będzie taka sama jak tych małych kółek to prędkość znacząco wzrośnie jak również przejechane kilometry. Trzeba jednak brać pod uwagę opory toczenia, spalanie itp. Oczywiście licznikowe wskazania będą się miały nijak do rzeczywistych parametrów jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość john.doe

Witam

 

W nysce mam lacze 16". Mam też GPS'a na pokładzie i prędkość, którą mi pokazuje jest o kilka km/h niższa niż na zegarze. Nie wiem na ile dokładne są dane z tego urządzenia, ale testowałem go w 3 różnych autach i w każdym prędkości były różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca prawda. Jezeli beda na nizszym profilu i bedzie ta sama srednica to nie bedzie roznicy

Dla lepszego zrozumienia problemu, mialem na myśli dokładnie to, co napisałem, czyli koła o teoretycznej średnicy np. 2 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Generalnie tak jak pisze Bombel. Przy zmianie felg na większe obniżamy profil opony aby zachować średnicę koła. Przy większym kole licznik będzie pokazywał mniej niż będziesz jechał w rzeczywistości. Około 3-5km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...