Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

przestała świecić lampka w bagażniku

Guest gregors
 Share

Recommended Posts

Guest gregors

witam!

przestała mi swiecić lampka w bagażniku w mojej p10 sedanik. Żarówke sprawdzałem-dobra, gdzie szukać przyczyny?

prosze o sugestie

pozdrawiam!

moze jakis bezpiecznik, moze ten wlacznik w zamku, a moze jakis kabelek gdzies sie przetarl, duzo jest tego gdybania :D

Guest Hubertus

Sprawdź włącznik w zamku w tylnej klapie. Zdejmij plastikową osłonę i sprawdź. U mnie gasła , tak jakby się przepalała, aż w końcu dostałem się do włącznika, wyjąłem, "psiuknąłem" WD 40 (może jest coś lepszego), poruszałem i działa.

Pozdrawiam

przeważnie dzieje się to w zamku tym w klapie.. ( też mi się to dzieje) że czasem nie świeci wystarczy poruszać zamkiem i świeci

Guest mas444

U mnie też padło. Mój zamek jest nie rozbieralny ( znitowany z dwóch części ). Jak go rozwiercę, to powypadają sprężyny. Pozostaje stary patent - zrobić dziurę prrzy uszczelce bagażnika i założyć normalną krańcówkę, podłączając do niej kabelek idący do zamka.

U mnie też padło. Mój zamek jest nie rozbieralny ( znitowany z dwóch części ). Jak go rozwiercę, to powypadają sprężyny. Pozostaje stary patent - zrobić dziurę prrzy uszczelce bagażnika i założyć normalną krańcówkę, podłączając do niej kabelek idący do zamka.

Widzę, że masz W10. Obok zamka i cięgien jest mikrostyk. U mnie padł calkowicie, dobiła go woda sącząca się z otworu wykonanego podczas montazu tablicy rej. w dojczach. Szukam tego, ponieważ przeróbka na taki patent jak opisujesz byłaby bardzo pracochłonna i w sumie nieopłacalna. No chyba, że masz u siebie inaczej....

Guest mas444

Ja mam mikrostyk w samym zamku. oprócz montażu krańcówki można jeszcze pociągnąć kabelek do lamki sufitowej. Wtedy obie lampki zapalą się jednocześnie.

• 2 weeks later...
Guest gregors

zabrałem się dzisiaj do tego i co sie okazało: przetarł i przecioł się kable łączacy lewy błotnik z ruchomą klapą bagażnika-polutowałem i działa, nawiasem mówiąc to chyba nad tym japońce nie pomyśleli, podejrzewam że nie tylko mi sie cos takiego stało.

Pozdrawiam!