Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

wycieraczki(cięgno)

Guest sulej44

Recommended Posts

Guest sulej44

Witam,

mam pytanie- niedawno spadło mi cięgno w wycieraczkach- już to naprawiłem ale pytanie jest następuje - czy to cięgno ma tak wisieć luźno na tej końcówce silniczka czy je sie jakoś na stałe montuje??

I przy okazji:

mam nissana primere P10 1.6 benzyna bez żadnych przeróbek i zastanawia mnie ile on powinien srednio palic?? bo mi pali koło 12l /100

i jaki filtr powietrza byscie zalecali żeby go odmulić??

Witam ! cięgno jest wciskane! jeśli wyskoczyło to znaczy że masz wyrobine teflonowe końcówki cigien.

Guest sulej44

acha, a można to jakoś wymienić albo coś z tym zobić?? np na jakiś klej?? pytam sie bo nie mam szczerze pojęcia....

acha, i mam jeszcze jedno pytanie - sypie mi sie zawieszenie- tz według mechanika wachacze, łożyska i mam pyanie czy te łożyska trzeba wymieniać czy może mozna je jakoś zregenerowac- tzn jakiś smar lub cos??

Witam

acha, a można to jakoś wymienić albo coś z tym zobić?? np na jakiś klej?? pytam sie bo nie mam szczerze pojęcia....

Drut metoda: sklepać delikatnie młotkiem po obwodzie końcówki cięgna. Zrobiłem tak gdy spadło mi 2 razy pod rząd w trasie i w deszczu. Po powrocie miałem to poprawić i już 11 miesięcy tak jeżdżę :D.

Pozdrawiam

Witam

ciegno klepać młotkiem czy jak???

Tak jest. Poczekaj aż Ci spadnie i wtedy je wyjmiesz i poklepiesz.

Na zdjęciu poniżej jest zaznaczone co oklepać ;)

A najlepiej to kupić nowe. Przeszukaj dokładnie forum to znajdziesz parę patentów na spadające cięgna.

d8c797a5d78c16a1.jpg

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...