Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Intercoler w n16 2,2di - Wrocław


Gość gigi6660

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gigi6660

Jak w temacie - gdzie we wrocławiu można się skierować na montaż ic razem z orurowaniem? Nismo mam po pierwszym strojeniu w jetronicu a teraz do stage II już potrzeba IC więc prosił bym o pomoc. Ewentualnie może ktoś jeszcze jest chętny do montażu to było by pewnie coś taniej jak byśmy dwa podstawili... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

wpdaliśmy na taki pomysł z moim kuzynem. ma ten sam silnik w almerze. zamontowaliśmy intercooler z primery p12 z silnika 1.9 dci . po lekkich przeróbkach zderzaka zmieścił się pod nim. orurowanie wykonane z rur aluminiowych fi 50. i kształtki ( węże zbrojone z ukldu turbo od vw. całość daje radę. Charakterystyka znaczmnie poprawiona w gónym zakresie prędkości silnika. jest to znacznie odczuwalne przy prędkościach pojazdu powyżej 100 km/h. nie wiem jak by to wyglądało po modyfikacji elektronicznej pewnie podniosło by jeszce moment i moc silnika.

reasumując- nie spodziewaliśmy się aż takiego efektu przy samym ic. primera 1,9 dci jedzie z tyłu. w związku z moją pracą jeżdzę srednio 5 do 10 nissanów dziennie więc mam porównanie.

pozdrawiam

ps. almera 2.2 n16 z ic jeżdzi po wrocławiu i parkuje obeznie na bielanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to od jutra będzie druga almera 2,2di z IC we wrocku i będzie parkować na stabłowicach :P

 

na montaż wybieram się na ulice klimasa 42-46 na tarnogaju. Wstępnie przez telefon usłyszałem cene 1900zł z nowym orurowaniem z giętych alu rur i z regenerowanym IC. Na strojenie wybieram się do jetronica na opolską we wrocławiu. Polecam! Już dwa razy u nich chipowałem almery 2,2di <tylko jedną miesąc po chipie rozbiłem :( ale drugą już jeżdże 4-ty miesiąc z chipem> i z żadną nie było problemów. A teraz niebawem kolejne strojenie mojej drugiej almerki i zobaczymy co z tego wyjdzie przy założonym ic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw wyników pomiarów przed i po jak byś mógł załączyc wykresy momentu obrotowego to bym był bardzo wdzięczny. chciałbym zobaczyć czy przebieg krzywej bedzie podobny do tego jaki uzyskaliśmy my

aha jezce jedno napisz w którym miejscu zamontowano ic i jaka ma powierzchnie czołowa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...