Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapłon


Gość sulej44

Rekomendowane odpowiedzi

czy regulacja zapłonu tyczy sie tylko aut na gazik, czy tez tych nie strutych tym czymś??;]

Przy gazie jest bardzo wskazana. Przy benzynie też nie zaszkodzi tylko że przy przyspieszaniu zapłonu robisz to z wyczuciem żeby nie nastąpiło spalanie stukowe. Przy gazie ten efekt nie wystąpi nawet jak zrobisz na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Prześledź ten temat http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...asc&start=0. Tu masz wszystko. Na włączonym silniku luzujesz sobie śruby mocujące aparat i kręcisz nim w kierunku kabiny az silnik zacznie najlepiej pracować. Zaznacz sobie jakimś ostrym narzędziem ustawienie początkowe w razie czego. Jak przecholujesz i usłyszysz charakterystyczne stukanie przy obciążonym silniku to trochę go opóźnisz. Dobrej zabawy. Działaj bez obaw. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koniecznie trzeba lać 98oktanową wache czy można pozostac przy taniej(względnie) 95tce??

Ja leję 95 i mam prawie na max przyspieszony. Jak z wyczuciem ustawisz to spoko można lać 95(a tania to ona nawet wzglądnie nie jest :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Przy gazie ten efekt nie wystąpi nawet jak zrobisz na maxa.

 

To nie jest regułą, bo jak zatankujesz słaby gaz to może wystąpić stuk.

 

Ja leję 95 i mam prawie na max przyspieszony

 

Tu też bym zalecał ostrożność. Ja leję tylko bp ultimate 98 i mam zapłon przekręcony tylko o ok.2mm bo już 1mm występowało spalanie stukowe nawet na nie obicążonym silniku.

 

sulej44 poczytaj wątek wskazany przez mareq 3 posty wyżej tam dowiesz się wszystkiego o przyspieszeniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też bym zalecał ostrożność. Ja leję tylko bp ultimate 98 i mam zapłon przekręcony tylko o ok.2mm bo już 1mm występowało spalanie stukowe nawet na nie obicążonym silniku.

To prawie robi wielką róznicę. :P Po prostu akurat nasze 1.6 dobrze znoszą wczesny zapłon. A tak w sumie to już nie jestem pewien jak sobie ustawiłem bo to dawno już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki;] mam nadzieje że sobie dam rade sam z tym.

zrobie tak że podkręce troche zapłon- tak żeby nie było spalania tłokowego i zoacze jak bedzie na 95tce jak bedzie słychać w zasie jazdy to albo zmniejsze troche zapłon albo zaznelać 98ke, w końcu ruznica to 20gr na litrze- zależy gdzie a nie 1ał;]

jak nie jest, w porównaniu do ultimate lub innych 98 i w góre to jest tania;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...