Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Bezpieczniki


Guest Domin

Recommended Posts

Guest Domin

Dziwna sprawa. Auto mam od 2 tyg a poleciały mi już 2 bezpieczniki - jeden od zegarów, a za parę dni od zapalniczki. Oczywiście wymieniłem je na nowe ale zastanawia mnie, że w tak krótkim czasie poleciały aż 2 sztuki. Czy to przypadek czy przyczyna jest jakaś poważniejsza? Na szczęście to tylko zegazy albo zapalniczka, ale co się stanie jak w trakcie jazdy poleci od CheckEngine albo od ABS'u? Czy to może być niebezpieczne?

Link to comment
Share on other sites

Guest kolter

Zdaje mi się że Check Engine to raczej kontrolaka ,ma za zadanie powiadomić kierowce o wystąpieniu usterki w obrebie elektroniki silnika.Wszystko zależy od tego w jakim układzie nastapi usterka a jeżeli zapali się wcale nie oznacza to że auto nagle stanie,bedzie to oznaczało że musisz zrobić diagnostyke w którym układzie jest coś nie tak.Z tąd też kolor kontrolki tylko pomarańczowy(ostrzegawczy)Czerwony oznacza STOP!dalej nie pojedziesz.Co do ABS w najgorszym wypadku będziesz jeżdził bez ABS-u ,hamulce będziesz miał w pełni sprawne.Co do tych bezpieczników byc może to zbieg okoliczności.Gorzej byłoby gdyby po ich wymianie zaraz paliły się na nowo.A byc moze były załozone za słabe.Sprawdz ładowanie alternatora.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Domin

Bezpieczniki były założone odpowiednie, zgodnie z oznaczeniem na klapce. Mam nadzieję że to tylko zbieg okoliczności. Poczekamy, zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Gniazda zapalniczki nie są na jednym obwodzie. Ja mam z tyłu sprawną, a w kabinie nie. Właśnie sprawdzałem, bezpiecznik od zapalniczki w kabinie mam spalony.

Link to comment
Share on other sites

CZASAMI MOZNA TO NAZWAC ZLOSLIWOSC RZECZY MARTWYCH.

ZE W JEDNYM MOMENCIE PRZEPALIŁY SIE DWA BEZPIECZNIKI.

JAK BY ZDARZAŁO SIE TO CZESCIEJ I TE SAME TO MOŻNA SZUKAC WTEDY PRZYCZYNY A TAK TO WYMIENIC I JEZDZIC:).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...