Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

niechce zapalić po długim postoju


Gość abram
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Primerke 2.0TD i ostatnio postała w garazu (2 tygodnie)i teraz dostaje telefon ze niechce zapalic a dokładnie nie swieca sie kontrolki.a niedawno wydałem 300zł an akumolator Boscha.niwewim dokładnie bo niewidziałem i nieprobowałem sam ale to troche dziwne sami przyznacie.moze ktos z was klubowicze miał podobny przypadek.Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Primerke 2.0TD i ostatnio postała w garazu (2 tygodnie)i teraz dostaje telefon ze niechce zapalic a dokładnie nie swieca sie kontrolki.a niedawno wydałem 300zł an akumolator Boscha.niwewim dokładnie bo niewidziałem i nieprobowałem sam ale to troche dziwne sami przyznacie.moze ktos z was klubowicze miał podobny przypadek.Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawaim

 

Witam.

A na jakiej podstawie stwierdziłeś że to właśnie akumulator trzeba wymienić? Może to nie aku jest słaby, a np rozrusznik za dużo bierze prądu. Ja ze swojego doświadczenia i przykładu mogę zasugerować przegląd i ewentualną naprawę rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nawet kontrolki się nie świecą to raczej aku będzie. Raczej normalne że po dłuższym postoju się rozładowuje, ale coś chyba zbyt szybko po dwóch tygodniach? może coś żarło ci prąd jak stał wyłączony? może ktoś nie wyłączył czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

abram coś masz nie tak z elektryką. Nie powinien Ci tak szybko paść, szczególnie że mrozy już za nami.

 

Sprawdź czy lampka w bagażniku gaśnie, bo może to ona Ci rozładowała ako w 2 tygodnie cały czas się świecąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni akumolator juz nawet pradu nie trzymał bo po naładowaniu na drugi dzien juz był rozladowany kompletnie.cos musi rozładowywac ten akumolatro ale sam niewiem co?a moze to i rozrusznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to koniecznie sprawdź elektryke bo coś nie halo masz, a szkoda akumulatora skoro jest prawie nowy no i szkoda kasy na nowy akumulator a przede wszystkim szkoda nerwów że znowu nie chce odpalić. Rozrusznik to raczej odpada bo skoro stał samochód dwa tygodnie i z akumulatora zostało zero, że nawet kontrolki się nie palą to co inne musiało go rozładować, przecież przez te dwa tygodnie rozrusznik sam z siebie się nie kręcił. Może faktycznie jakaś lampka nie zgasła? Ja niedawno miałem podobny problem z tym że wieczorem wszystko było ok, a rano kontrolki jeszcze jakoś się słabo zapaliły ale przy próbie choćby delikatnego ruszenia rozrusznikiem wszystko siadało. Jak się okazało w celach brakowało dość sporo elektrolitu i stąd brak prądu, na szczęście nie doszło do żadnych zwarć wewnątrz akumulatora bo po dolaniu wody destylowanej i podładowaniu śmiga do dziś. Swoją drogą poziom elektrolitu w akumulatorze był jedyną rzeczą jakiej nie sprawdziłem po kupnie samochodu, wszystkie oleje płyny, filtry itp posprawdzałem i powymieniałem a o aku akurat zapomniałem i sam o sobie przypomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja np. lubie zapalić na dłuższym postoju ;P

 

.........

.........

 

sprawdź może szczotki od alternatora albo dolej wody dest do aku - po równo do każdej dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź może szczotki od alternatora albo dolej wody dest do aku - po równo do każdej dziury

ten aku ma 4 miesiace i podobno miał byc bezopsługowy.jesli sie okarze ze ta aku to oddam go na gwarancje.i musze sprawdzic elektryke bo nie mam ochoty denerwowac sie czy zapali czy nie.a jak do tego ma sie alterntor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużyte szczotki=brak ładowania

nie to raczej nie alternator dobrze ładuje.jak juz mowiłem cos musi rozładowywac aku?niesety dopiero w piątek zoabcze sam o co chodzi a do tego momentu bede sie denerwował :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio rozładowywało aku. Miałem kabel prądowy podłączony pod bezpiecznik od oświetlenia wnętrza i na postoju po kilku dniach aku padał do zera. Teraz podłączyłem pod seryjną instalację. Nie da się słuchać bez kluczyka ale przynamniej mam spokój z prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem elektryke w moje Primerce i jest wszystko oki.akumolator takze jest dobry.Mechanik powiedzila ze jesli tak to proponuje przed nastepnym dłuzszym postojem odłaczyc jedna kleme aku.a na to rozładowanie to on sądzi ze to alarm troche napewno ciagnie komputer i podobno radio tez nawet jak jest wyłaczone.co Wy na to ?troche to dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prąd ciągneło radio, po 2 dniowym postoju nowy akumulator sie rozladował...., proponuje podjechac do elektryka samochodowego i on juz będzie wiedział co zrobic żeby było cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...