Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zakup dwuletniej navary


Gość humax5400z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba się gdzieś na jakąś jazdę probną zalogowac i zobaczymy co to za cudo.

W USA dużo fordów pomyka. Ciężarowe niczego sobie. Może i ten , jak zjechał z pastwiska to coś pokaże.

 

Dieselek to pewnie z Mondeo wcisnęli (tak jak w Transit), bo w USA tylko benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze te w usa nie sa testowane na zderzenia itp..sa traktowane jako ciezarowe i nie musza przechodzic takich testow...kiedys ktoras f-ke tez testowal topgear...i raczej zadowoleni nie byli

ale zauwazylem innych amerykancow coraz wiecej - nowke dodge durango...ladna duza bryka

albo taki http://www.dodge.pl/vehicles/concept_cars/...ab_gallery.html (dziwne ale na polskim sajcie durango nie maja) rama tez nie a to dopiero jest pickup!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy mieli benzynę w cenach amerykańskich (od wojny nie jest już taka taniusia), to można by pomyśleć o benzyniaku. A w dieslach amerykańców się nie uświadczy. Ten listopadowy hilux będzie w zliftowanej budzie? Jaką moc będzie miał jego trzylitrowiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hilux ma miec silnik 3,0 i chyba około 170 KM. Ale pewnie jak teraz się zapiszesz to załapiesz się na koniec 2008 roku na odbiór :D:D

A w ramach negocjacji ceny dostaniesz -.... choinke zapachową z logo Toyota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do navary, nowej... Przed chwilą bawiłem się konfiguratorem. Wybrałem najtańszą wersję 4-drzwiową i zauważyłem, że nie ma w niej bocznych poduch. Ponadto dopłaty - 3000 za blokadę mechanizmu różnicowego z tyłu i 6k za pakiet elektryczny. ika74, jak to u Ciebie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

-osa?Hm..charakterek ,czy wciecie w bioderkach :diabel:

po lekkim zalaniu znaczy ze jak go utopili ...
?-na 100 procent.Powodzenia wiec dla przyszlego nabywcy :one:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ika74, jak to u Ciebie wyglądało?

 

a propo's hiluxa to dostałam odpowiedz z toyota motor poland ( jak robiłam rozeznanie rynku ;) ) ze nowy hilux ma byc w listopadzie 2008.... i na razie tyle o nim wiedzą :P

 

 

co do navary... w gre wchodziło tylko auto nowe( na używane chocby złote klamki miało jestem uczulona :diabel2: )

najpierw rozeznanie rynku po ktorym odpadli tzw. niezalezni importerzy bo niby taniej ale gorsze wyposazenie, kłopot z gwarancja- a to akurat musze miec no i zostali autoryzowani...

podzwoniłam tu i tam,pozbierałam oferty wstepne, popytałam Kolegow na forum(bardzo dziekuje za pomoc :one: )...poczytałam o kłopotach i zdecydowałam sie na Krakow bo oferte naprawde dali najlepsza no a poza tym : mam tu najbliżej - i juz sie okazało ze to bardzo cenna cecha :027: ....

 

cierpliwosci i oślego uporu trzeba... chociaż wole okreslenie urok osobisty ;) no i jakoś idzie...

 

co do wersji to stwierdziłam ze skoro chce auto na 10 lat conajmniej( :D:D:D ) to wole go dłużej spłacac ale miec wyposazenie takie jakie mi odpowiada... tym bardziej ze los sie uśmiechnął i w cenie wynegocjowanej za rocznik 2006 ostatecznie dostałam auto z 2007....

 

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 19:01 ]

-osa?Hm..charakterek ,czy wciecie w bioderkach

 

 

FULL WYPAS :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ramach negocjacji ceny dostaniesz -.... choinke zapachową z logo Toyota

hehe tak to to bywa z toyota...skubance sie dogadali miedzy soba i nie chca sie podejsc wiecej

Jak to nowy Hilux? Przeciez jest w miare nowy i tylko kazali do listopada 2007 czekać na silnik 170KM......

ciekawa sprawa bo prezentacja hiluxa w nowej budzie byla razem z bodajze coltem z silnikiem cat 1,5 ktory mial lepsze osiagi niz hilux :)(no nei do konca ale komi wiecej z 1,,5 niz hilux z 2l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bielsku w salonie Toyoty stoi ciekawszy zawodnik - niestety benzyna- ale myslę ,,że ten by nam wszystkim spasował. :diabel:

 

TOYOTA TUNDRA - 236KM V6 4.0

 

http://www.toyota.pewneauto.pl/szczeg.asp?...id=10158#szczeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś cen? ;-)

Navarką sobie wczoraj nie pojeździłem, bo temu koledze kolegi coś wyskoczyło. Ale przez telefon powiedział mi jedną ciekawą rzecz - podobno navarze można ściągnąć kaganiec. Moc skacze wtedy podobno do 200 koników. Zarzekał się, że to nie chip tuning. Ktoś coś o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
podobno navarze można ściągnąć kaganiec. Moc skacze wtedy podobno do 200 koników. Zarzekał się, że to nie chip tuning. Ktoś coś o tym słyszał?
-eee to chyba jakas"kaczka "dziennikarska.. :diabel2: :diabel: :diabel: :diabel:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kaczka, bo kolega potwierdził wczoraj, że słyszał to od dilera - już po zakupie...

 

Wczoraj dokładnie obejrzałem sobie autko (jazda dopiero po świętach) i jestem trochę rozczarowany ciasnotą w drugim rzędzie foteli. Zastanawiam się, czy wygodnie będzie podróżować w dłuższych trasach w konfiguracji 4 osoby + 2 psy + bagaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kaczka, bo kolega potwierdził wczoraj, że słyszał to od dilera - już po zakupie...

pewnie nie od dilera tylko od handlowca dilera...a Ci kolesie to bajkopisarze...

zwalkowanie chipa sa Ci lekko ponad 200 km...

jestem trochę rozczarowany ciasnotą w drugim rzędzie foteli.
nie tyle ciasno co te fotele sa bardzo pionowo..bardziej niewygodnie z tylu jest w hiluxie, ja mam 190 cm i nikt kto za mna siedzi nie narzeka...
konfiguracji 4 osoby + 2 psy + bagaż

5 osob pojedzie bez problemy 500 km :) a bagaz i kejtry na pake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w telewizorni wspominali ze toyka ze 170 KM dostepna bedzie w pl dopiero w 2008 roku ale ..jesienia!Ciekawe ile w tym prawdy?!

No to w końcu uda się Toyocie Navarę dogonić a nawet ją o 7 Nm przegonić :P Chyba w Toyocie będa z tego powodu przez caly miesiac zalewać robaka świętując :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiadomo jaki Nm bedzie miec toyka? :029:

No mają przełożyć 3.0-litrowy silnik D-4D od Land Cruisera bo chyba w toku wieloletnich rozważań okraszonych litrami sake doszli do tego panowie żółci z kraju kwitnącej wiśni, że 120 KM i 325 Nm to za mało jak na wóz ważący prawie 2 tony... Ale ten silnik to żadna rewelacja... Patrząc na dane techniczne to przy 3.0 litrach pojemności i stopniu sprężania 17,9:1 daje on 173 KM przy 3400 obr./min i 410 Nm przy 1600-2800 obr./min co przy motorze Navary - 2,5 litra i stopniu sprężania 16,5:1 dzięki czemu ma 171KM przy 4000 obr./min i 403 Nm przy 2000 obr./min nie jest niczym imponujcym... A nawet gorzej, jak dowalą Euro 4 to i moc spadnie Toyocie z tych 173 KM do 169KM a i ze 2-4 NM straci może... Nic Toyota innego juz nie wymyśli, bo następny większy silnik to benzyniak 249 konny V6 4,0 Litra VVT-i, który ma do tego tylko 380 Nm przy 3800 obr./min... Czyli totalna porazka z silnikami względem Nissana...

Kierowany tym co wyczytałem tu o usterkach nawiedzających Navarę, poczytałem o Toyocie Hilux, zwłasza rozważając ja jako alternatywę z silnikiem 173 KM dla Navary i totalnie Hilux wypadl dla mnie jako porażka... Specem nie jestem ale skoro układ napędowy i wszystko w podwoziu było przystosowane do 325 Nm to trzeba bedzie je wzmocnić, więc i masa pójdzie w górę... Dodatkowo to auto to pionowa "ściana" o wysokości 1810 mm więc i opór potężny, czyli nawet te kilka Nm nad Navarą przy większej masie i oporze nic nie dadzą... Navara ma do dachu 1764 mm (z relingami 1777 mm, ale powietrze ominie relingi), a Toyota ma o 4,6 cm więcej "ściany" stawiającej opór powietrzu... Do tego Toyota ma śmiesznie małe koła w porównaniu do Navary: 255/70 R15 - wersja najdroższa i 205 R16, wobec 255/65 R17 w Navarze, czyli koła Navary są o prawie 3,5% większe od tych Toyoty... Tak więc Navara i tu ma plusa, Toyota by tylko, co najmniej, dorównywała Navarze osiagami, a nie ją prześcigała... Co do kwesti "ładności" auta to tu znów plus dla Navary, jest niższa i szersza o 1,5 cm i z większymi kolami sprawia lepsze wrażenie... Jest po prostu fajniejsza wizualnie... Już nie mówiąc o wnętrzu Hiluxa, które w porównaniu z Navarą jest następną totalną porażką... Podsumowując nawet ze 170 KM Toyoty Hilux bym nie kupił, nie podoba mi się... Oczywiście tam offroadowcy się nie zgodzą, bo napęd taki a taki, bo wytrzymały itp... Ale moim subiektywnym zdaniem jednak Navara lepiej się prezentuje... Cholera jeszcze żeby ci Hiszpanie śruby dokręcali w tej fabryce... Wizja tych bubli mnie nie na żarty wystraszyła szczerze mówiąc... No nie wiem... A jak tam u Ciebie Andy ta Navara się sprawuje, bo jakimś cudem nie doczytalem jakichś spektalularnych awarii w Twoim wypadku... Może coś przeoczyłem...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...