Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reperaturka/uszczelniacz do OPON ???


Gość MiMio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainteresowanych. Z racji tego, że nie znalazłem informacji na forum, jestem zainteresowany takim tematem:

 

Mam taki problem - koło zapasowe w bagażniku. Problem jest o tyle duży, że jak chcę włożyć np. wózek dziecka, to najbardziej przeszkadza mi koło z zapasu (LPg w miejscu zapasu) . ostatnio wpadłem na pomysł, aby kupić reperaturkę do koła. Czytałem gdzieś w prasie, że w przypadku złapania "gumy" wpuszczamy reperaturkę do koła, poprzez wentyl i sprawa załatwiona (reperaturka - uszczelniacz w butelce ciśnieniowej - taki duży "aerosol").

 

Mam zatem pytanie,

- czy ktoś z was korzystał już z podobnych wynalazków?

- czy polecacie jakąś konkretną firmę/producenta?

- czy po uzyciu tego uszczelniacza, nie ma problemu z oczyszczeniem opony od środka przez serwis opon??

- czy są jakieś ograniczenia po zastosowaniu reperaturki??

 

Dziękuję i czekam na wasze opinie.

Myślę, że temat jest ciekawy, bo niejedna osoba cierpi na podobną dolegliwość :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze z czyms takim, ale nie mialem okazji uzyc i mam nadzieje ze nie bede ;>

aczkolwiek w wiekszosci nowych samochodow to standard, nie ma dojazdowki, jest tylko preparat, nie ma nawet podnosnika - uzycie go moze spowodowac utrate gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znalazłem w swoim "archiwum" nr Motor-u o którym pisze SAURON i tak redaktorzy testowali 4_ch producentów.W teście wygrał produkt" NIGRIN reifen dicht" cena ok 30 zł((wytworzył ciśnienie powyż 1go bara w kole),drugi był NORAUTO(13zł), trzeci HOLTs(0,8bara,24zl).Plusy:skutecznie załata tylko małe otwory w kole

minusy:nie załata dużych uszkodzeń(szczególnie gdy przebity jest bok oponu),niewyważenie koła,trudna naprawa wulkanizatorska(znalezienie dziury i czyszczenie koła z mazi),max prędkość 45-80kmh,przed "naprawą"konieczne jest podgrzanie aerozolu

Wnioski:chyba kicha :D Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Zastanawiam się, czy jednak nie zdecydować się na dojazdówkę. Już miałem na oku jedną 14", ale okazało się że nie mieści się na koło (zawadzała o klocki hamulcowe). Będę szukał 15'' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wkurzało koło w bagażniku kupiłem więc dwa spreje ale nie miałem okazji na szczęście wypróbować

Koło leży w garażu tylko jak jadę gdzieś daleko to biorę koło na wszelki wypadek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jest alternatywa. Środek o nazwie Puncture safe, to mieszanka polimerów i odrobiny kauczuku. Wpompowuje się go przez wentyl i tam pozostaje w formie płynnej. W momencie najechania na jakieś przedmiot od razu trwale wulkanizuje. Nie rozkłada się, nie twardnieje, jest biodegradowalny i rozpuszczalny w wodzie. Więcej informacji na www.dakkart.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...