Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

obniżanie primery


Gość Piotrek_WAWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W jaki tani i prosty sposób mogę obniżyć moją primerkę? Mam felgę 17" i tył jest za wysoko :)

 

uciąć sprężyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Mały OT. Moja Prima odkąd ją mam ma wyższy tył niż przód (rozmiar opon taki sam) ;)

Może poprzedni właściciel wykonał taki sam trik jak ja ;) Tylne sprężyny lekko "zmodernizował" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem I-szym właścicielem w Polsce, a właścicielem w Austrii była kobieta, więc raczej wątpię żeby dała kowalowi sprężyny do przekucia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne sprężyny lekko "zmodernizował"

Możesz rozwinąć myśl?

Mam felgę 17" i tył jest za wysoko

Piotrek zatankuj zbiornik do pełna, ja jak zaleje to widze różnice, jednak 60 litrów troche waży :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Tylne sprężyny lekko "zmodernizował"

Możesz rozwinąć myśl?

Co tu rozwijać. Ja za namową pewnego klubowego kolegi dałem sprężynki do rozciągnięcia. I jestem bardzo zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nigdy nie widziałem patentu na rozciąganie sprężyn....może to faktycznie jakas alternatywa dla "przykucniętych" tyłów w Nissanach.

A powiedz jak wygląda i jak sie odbywa takie rozciąganie spręzyn? Ile płaciłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Umnie też tył się ciągał po ziemi ale ostatnio postanowiłem wymontować sobie hak go wcale z niego nie korzystam i ruda zaczynała pod nim poczynać. Okazało się że to badziewie ze 30 kilo waży (a że jest montowany na końcu za tylnymi kołami to mocno zglebia auto) i od razu tył mi się podniósł. Super teraz wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Powiem szczerze, że nigdy nie widziałem patentu na rozciąganie sprężyn....może to faktycznie jakas alternatywa dla "przykucniętych" tyłów w Nissanach.

A powiedz jak wygląda i jak sie odbywa takie rozciąganie spręzyn? Ile płaciłes?

Jak wygląda? Jak dla mnie fajnie. Wreszcie prześwit między kołem a nadkolem mam identyczny w przypadku przedniej i tylnej osi. Jak proces wygląda to nie wiem, bo odprowadziłem auto do znajomego mechanika, a następnego dnia odebrałem zrobione. Za wszystko zapłaciłem 70 zł z montażem i jestem bardzo zadowolony. Wreszcie nie walę tłumikiem w każdy krawężnik, z którego zjeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a obniazl ktos primerke z przodu tak o 3 cm i jaki koszt mniej wiecej bo kurde te nadkole duze ijest i tak wyglada lipnie troche he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko zapłaciłem 70 zł z montażem i jestem bardzo zadowolony.

Moim zdaniem super cena, szczególnie że z montarzem jeszcze.... :one:

witam a obniazl ktos primerke z przodu tak o 3 cm i jaki koszt mniej wiecej bo kurde te nadkole duze ijest i tak wyglada lipnie troche he

Najtaniej i najszybciej to obciąć jeden zwój w spręzynie, ale pewnie zaraz mnie opierniczą że ci takie pomysły podsuwam, Coobcio obcioł i mówił ze jest OK.

Albo kup gdzieś spręzyzny, może Kmink ci odsprzeda bo wiem że miał,ale chce sprzedać swoje auto, albo poszukaj na allegro spręzyn firmy JAMEX i zadzowń,może ci dwie sprzedadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...