Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zarówki zapasowe i bezpieczniki do N16


Gość rskorup1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rskorup1

Witam,

dziękuję za informacje i głosy w dyskusji na temat spalania.

 

Mam kolejny problem , który myślę że rozwiążemy wspólnymi siłami. Dotyczy on zakupu dodatkowych (zapasowych) żarówek i bezpieczników do Almery.

 

Wyjeżdzając na dłuzsze wakacje powienienem mieć ze sobą zestaw awaryjny który ułatwi mi wymianę przepalonych żarówek i bezpieczników. Wiadomo, złośliwość przedmiotów martwych zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Dodatkowo taki komplet wymagany jest na Słowacji.

Wiem, że inne firmy produkują gotowe zestawy wszystkich żarówek i bezpieczników do własnych aut (np. SKODA - miałem taki !!!).

Szukałem na allegro i w sieci jednak nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Brak jest ich również ASO NISSANA!!! Mają wszystkie żarówki jednak wymieniają je tylko w serwisie po horrendalnie wysokich cenach.

Może macie wykaz numerów i symboli żarówek które można kupić np. na stacji a które utworzą zestaw awaryjny na dłuższą podróż.

proszę o pomoc i informację.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po prostu trzeba otworzyć klosze lamp i osobiście sie przekonać jakie żarówki tam siedzą, zrobić to przy ładnej pogodzie i nie po ciemku, umiejętność ta przyda się na przyszłość. Przy okazji oczyścić styki bo często żarówka nie pali się z tego powodu. Jeśli chodzi o żarówki zestawu wskaźników to jest troche więcej pracy, ale one nie są narażone na wilgoć tak jak zewnętrzne, jeśli sie nie pali to zapewne przepalona. W tym przypadku wystarczy na stacji benzynowej kupić kilka różnych od 1,2W do 4W i czekać na przymusową okazję wyjęcia zegarów. Żaróweczki do przełaczników o średnicy 3mm można kupić tylko w sklepach z częściami elektronicznymi, za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponizej lista zarowek w N16

 

46f318492db5ba4dm.jpg

 

ze swojej strony moge dodac, zebys pocwiczyl wymiane zarowek przed wybraniem sie w trase w przednich lampach. za pierwszym razem jest to troche skomplikowane, szczegolnie, ze jest tam malo miejsca i reka ledwo wlazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rskorup1 jak dobrze pamietam to ty niedawno wyjechałeś z salonu a jeżeli tak to chyba dostałeś książeczkę/instrukcję a jak nie chcesz "rozbierać auta" to uzyj szukaj, nie raz to było juz pisane i nawet linki były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rskorup1

Szeryf jesteś WIELKI!!

Dzięki właśnie na taką informację czekałem!!!!!!

 

pozdrawiam,

rskorup1

PS. WYMIANę ZARóWEK POćWICZę NA AUCIE ....SZWAGRA :diabel:

 

pozdrowienia dla Burzyka (n15) GPU- ....... :diabel:

 

[ Dodano: Wto 27 Mar, 2007 13:35 ]

Marb chyba nie Masz takiej instrukcji.A jesli się mylę to uważnie ją przestudiuj. Brak informacji na ten żarówek, stąd moje pytania.Dziękuję za aktywność. :D

Pozdrawiam, ciepło

rskorup1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky
ponizej lista zarowek w N16

 

Obrazek

 

ze swojej strony moge dodac, zebys pocwiczyl wymiane zarowek przed wybraniem sie w trase w przednich lampach. za pierwszym razem jest to troche skomplikowane, szczegolnie, ze jest tam malo miejsca i reka ledwo wlazi.

 

Może model po FL potrzebuje do lamp przednich H11 i ASO :)

W modelu sprzed FL wystarczy są H7 i można je wymienić samemu

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H11 raczej do przeciwmgielnych, do przednich lamp ciezko by to wlozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...