Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] SKRZYNIA BIEGÓW


Gość rychu25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam nastepny problem teraz ze skrzynia biegow. a objaw jest taki ze jak wrzuce na luz to slychac jak by ze skrzynia biegow jak by bylo slychac jakies lozyska. ktore najczesciej padaja lozyska , czy da sie je samemu wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być również padnięte łożysko w wale korbowym podpierające wałek główny ze skrzyni biegów. Będzie cicho gdy jest na biegu gdyż wałek główny kręci się razem z wałem korbowym, natomiast stoi gdy jest na luzie ale mogę się mylić w moich osądach. Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Na luzie bez sprzęgła słychać szum. Po wciśnięciu pedału cichnie. Czasem gdy kilka razy nacisnę sprzęgło po którymś puszczeniu jest ciszej. Dodatkowo po rozruchu bez sprzęgła zimnego silnika skrzynia przez kilka sekund szumi bardzo głośno, a potem cichnie. Czy to objaw braku oleju w przekładni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem ale na zimnym silniku jest cicho po rozgrzaniu na luzie chałasuje jak wcisne sprzęgło i puszce gwałtownie to czasami milknie

jak wymieniałem sprzęgło to postanowiłem rozebrać skrzynie wymieniłem trzy łozyska

jedno kulkowe na wałku sprzęgłowym i dwa stożkowe i niestety nic to nie zmieniło kase wywaliłem w błoto a skrzynia dalej chałasuje podejrzewam jakieś łozysko na zębatkach?

ma moze ktoś rozspiske z numerami łozysk w skrzyni od Diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ale jaki?

W skrzyni biegów do P10 z 1995 r. silnik 2. 16V benzyna są dwa czyjniki:

- z lewej strony czujnik światła cofania

- a jaki czyjnik jest z prawej strony skrzyni? - z wygladu podobny do tego z od światła wstecznego.

Proszę o pomoc. Przecieka mi, a żaden sklep nie jest wstanie tego zidentyfikować.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a jaki czyjnik jest z prawej strony skrzyni? - z wygladu podobny do tego z od światła wstecznego.

Proszę o pomoc. Przecieka mi, a żaden sklep nie jest wstanie tego zidentyfikować.

Dzięki

 

Czujnik 'położenie luz', czyli 'neutral switch'.

Na maila ślę ci rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A u mnie jest taki problem ze jak jade to cały czas słychać takie chrobotanie. niezaleznie czy mam luz czy bieg. Mam wrazenie ze to brzmi jakby wewnętrzny przegub. Co to moze być. primera P10 1.6 16v gaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem: na luzie hałas (podobny do odgłosu Diesla), po wciśnięciu sprzęgła - cicho...

Jeżdżę już z tym czas jakiś, więc czy ktoś może powiedzieć czym grozi ta jazda...? Co może polecieć, czego się spodziewać?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarek532

Bombel jednym slowem skrzynia do remontu czy takie objawy odglos disla na luzie to pewniak ze to lozyska w skrzyniczy czy moze cos innego mniejsze koszta taka moja cicha nadzieja prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarek532

Bombel jak uwazasz remont czy kupno uzywanej orientujesz sie moze w kosztach .ja mieszkam w policach wiesz moze gdzie dostane czesci do p10 w okolicach szczecina pozdrawiam czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarek532

Bombel dzieki cos bede musial wybrac

 

[ Dodano: Sob 21 Cze, 2008 12:07 ]

panowie czy ktos cos z tym problemem zrobil z wypowiadajacych sie czy jezdzicie tak jak ja az padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzegorzS67

U mnie jest podobnie, jak silnik się rozgrzeje to słychać szum chyba ze skrzyni a jak wcisnę sprzęgło to cichnie. Mam silnik benzynowy z wielopunktowym wtryskiem paliwa. Chciałbym wiedzieć czy nan wyremontować skrzynię. Słyszałem że jest jakiś środek który po wlaniu spowoduje że ucichnie ten szum. Czy miał ktoś doczynienia i wie jak nazywa się ten środek i czy warto go zastosować czy lepiej iść do mechanika aby wymienił ewentualnie łożyska? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...