Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanko o filterek


foorest1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko o sportowy filterek i gazik. Czy taki układ ma szanse na sukces?

Nie chodzi mi o przyrost mocy co do filtra tylko o dzwięk jaki dzienki niemu wydobywa się z silniczka. Ma Maximke 97 usa 30 automat. Gazik niestety nie sekwęcja ale chyba z tych lepszych. No i jak ktoś wie jak to ma się do spalania. Jaki filtr najlepiej czy koniecznie z dolotem po od spodu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze najlepiej z dolotem zimnego powietrza. Masz dwa wyjscia albo wkladasz w puche sportowy wklad, albo zakladasz stozek.

Najlepiej bybylo jakby JacaV6 sie wypowiedzial bo on mial jakas fajna sztuke zrobiona. Z tego co pamietam mial 2 filtry, jeden na benzynke a drugi na gaz. Byla bardzo zadowolony z tego rozwiazania. Ja sie dokladnie nie przygladalem bo nie mam gazu ;)

 

Jesli chodzi o firmy to chyba K&N ....ja mam u Siebie wklad gabkowy firmy Jamex i jestem tez bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale jeśli wsadze filterek w puszke to raczej nici ze zmiany dzwięku. A o to właśnie mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posluchac kiedys mojej bestii :)..... jest taki jeden patent ...prawda Panie Dylson ;)

 

Powiem szczerze ze nie mialem okazji porownac pracy Maximy ze stozkiem i z moim wkladem.... wiec nie chce Cie wprowadzac w blad co bedzie dla Ciebie lepsze. Najlepiej bedzie zrobic w Borsku odsluch ;)....... wtedy moze i ja sie skusze na stozek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie umie czytac, bo zdawalo mi sie ze forestowi nie zalezy na przyroscie mocy tylko na dzwieku :027:

 

Calkiem dobrze sobie radzisz :) My proponujemy taki " łosz end goł " i moc i dzwiek :) bo chyba mocy nigdy za wiele? :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wstawienie stozka do zwyklej instalki jest bardzo trudne. Bedzie problem z prawidlowym wyregulowaniem mieszanki i ze zdmuchiwaniem mieszanki.

jest taki jeden patent ...prawda Panie Dylson

Prawda. Troche druciarski, ale dziala :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o przyrost mocy co do filtra tylko o dzwięk jaki dzienki niemu wydobywa się z silniczka.

Niewiem jak masz to u siebie rozwiązane, zapewne masz zwążke w dolocie i to zabiera Ci sporo mocy, ja u siebie tą zwężke wywaliłem całkiem i zrobiłem bezpośredni "wtrysk" ;) gazu bezpośrednio w kolektor dolotowy w miejscu gdzie była owa zwężka, no prawie w tym miejscu ;) dolot mam dużo sktócony i zakonczony nawet sporym stożkiem KingDragon, pomiędzy przepływomierzem a stożkiem jest takie małe urządzonko które działa na podciśnienie podłączone do centralki zmiany z benzyny na gaz i jak jeździłem na gazie to przy przełączeniu na gaz zamykał sie dopływ powietrza przez stożek i ciągnął z takiego małego filterka do gazu ( od malucha ;) )

Tak więc mówiąc krótko za przepływomierzem jest taki jak gdyby trójnik z klapką w środku a za nim stożek i pod nim pod kątem 90 stopni w dół filtr do gazu, wszystko hula na podciśnienie ;)

 

ale namieszałem hehe

Ale wstawienie stozka do zwyklej instalki jest bardzo trudne. Bedzie problem z prawidlowym wyregulowaniem mieszanki i ze zdmuchiwaniem mieszanki.

dokładnie tak, albo wyregulujesz na benzyne albo na gaz

A jeżeli chodzi Ci o sam dźwięk to zrób tak jak ma Szalony i będzie git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Jaca chyba juz wszystko ladnie wyjasnil co do filterka ;)

 

Jacek !!!! Gdzies Ty sie ukrywal ? Ja juz myslalem ze pojechales do Tajlandiji z tymi mandarynkami i mi znac nie dales. A pamietasz ze mielismy tam na dziewczyny jechac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Marcin, najlepiej to było by to zobaczyć jak to jest zamontowane w aucie, jak kolega foorest jest z okolic Wawy to chętnie udostępnie fure do looknięcia ;)

 

A do Tajlandji na dziewczynki to pewnie niebawem skoczymy, pougniatać mandaryny :diabel2:

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył. Tylko jak byśmy się spotkali ?

Albo wpadniesz na spota stołecznego, np. dzisiaj albo nawiń na PW to sie jakoś ustawimy, może na jakiej kresce :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki filterek. Po zalozeniu gazu kichalo mu sie. Mial za duzo gazu, a kolektor ma maximce jest dosc duzy :). Wywalilem te wszystkie ustrojstwa i wstawilem stozek K@ costam :). Zostawilem tylko dolot zimnego powietrza. Teraz smiga az milo. A co do mocy, to jak 2.0 na gazie i kapciu 225/50 r17 smiga 200 to wcale nie jest chyba zle. Postaram sie dzis zrobic fotkę to zobaczycie i sami ocenicie. A dzwik jet naprawde super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki filterek. Po zalozeniu gazu kichalo mu sie. Mial za duzo gazu, a kolektor ma maximce jest dosc duzy :). Wywalilem te wszystkie ustrojstwa i wstawilem stozek K@ costam :). Zostawilem tylko dolot zimnego powietrza. Teraz smiga az milo. A co do mocy, to jak 2.0 na gazie i kapciu 225/50 r17 smiga 200 to wcale nie jest chyba zle. Postaram sie dzis zrobic fotkę to zobaczycie i sami ocenicie. A dzwik jet naprawde super :)

 

Blisko masz do czestochowy wiec podskocz w wolnej chwili to Ci z Szalonym pokazemy ze sie mylisz :P :joke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz smiga az milo. A co do mocy, to jak 2.0 na gazie i kapciu 225/50 r17 smiga 200 to wcale nie jest chyba zle.

 

O to smiganie chodzilo :) Oczywiscie to tylko zart.

 

BTW Miales fotke zapodac i jakos jej nie widac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Impreza świateczna sie przedlużyla. Kolo czwartku dojde do siebie beda fotki :)

Pozwole sobie dyskretnie zapytac, co piles w swieta, bo widze ze do czwartku nie dales rady dosjsc do siebie :P A my tu czekamy na zdjecia filterka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza świateczna sie przedlużyla. Kolo czwartku dojde do siebie beda fotki :)

Pozwole sobie dyskretnie zapytac, co piles w swieta, bo widze ze do czwartku nie dales rady dosjsc do siebie :P A my tu czekamy na zdjecia filterka :D

 

Pewnie Grey Goose'a :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...