Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ODZYSKANIE KASY Z UBEZPIECZENIA OC W WARCIE


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na ulicy jednej z warszawskich jednokierunkowych (plac grzybowski), kierowca srebrnego landrovera z hakiem zapial wsteczny i z dosc duzym impetem przypierdzielil mi w przod navary (bez orurowania). tablica odpadla, plastikowy zderzak zdeformowal, prawe przeciwmgielne z zaczepow wyszlo no i dostala tez chlodnica od klimy...

Po telefonie do T&T dostalem info ze sa duze problemy z bezgotowkowa naprawa z ubezpieczenia w WARCIE. 2 motywy: stawki aso i amortyzacja.

powiedzcie mi z jakiej racji amortyzacja jak mam roczny samochod na gwarancji nie uszkodzony i przywali mi ktos w warcie to logiczne jest ze ta czesc jest nowa a nie naprawiana?

i dlaczego stawki aso nie sa pokrtyawne w takim wypadku przez ubezpieczyciela sprawcy?? przeciez to jest autoryzowany serwis - nidzie indziej nie moge tego zrobic.

 

dajcie prosze info jesli mieliscie takie przypadki i co trzeba zrobic zeby zrobili tak jak bylo (no ja niestety vat bede musial placic pewnie jeszcze od tej naprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja juz to przerabiałem z warta! Ogólnie dochodzilem sie z 2 miechy trzeba caly czas im na papierach wszystko pisać jak chcesz coś wiecej to na priva lub gg. Jak chcesz daj zanka na emaila lub gg to pogadamy :)

Ogolnie uzbroj sie w cierpliwość i akty prawne :( mojemu znajomemu chcieli nawet samochod zlomować a to tez nie byla jego wina!! Mam troche materiałów to ci moge potem wyslac jak cos. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crensch, ogólnie to Warta nie ma nic do gadania jak rozliczasz się przez serwis. To, że na dzień dobry w rozliczeniu kosztorysowym tną 40% wartości odszkodowania to nie mitologia tylko szczera prawda ale takie są wytyczne Zarządu i nikt z likwidatorów nie będzie ryzykował utraty i tak marnej pracy. Natomiast podpisz zlecenie rozliczenia bazgotówkowego w Warcie dla serwisu Nissana, Wyfakturują naprawę i Warta może Ci co nawyżej skoczyć.

Napisz w razie problemów na pw - pomogę ile będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

crensch jak rozliczasz bezgotówkowo w ASO to ubezpieczyciele mogą Ci skoczyć.

Muszą zapłacić serwisowi każdą złotówkę co do grosza za każdą wymienioną część.

 

Taki mały OT, masz czarną Nvarę? Przejeżdżałeś może ok. tydzień temu przez Chojnice w pomorskim?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crensch tak jak piszą koledzy. Daj zlecenie bezgotówkowe i mogą Ci skoczyć. Ja miałem podobny przypadek, tzn. też likwidowałem szkodę z OC sprawcy , ale Allianz.

 

Dałem upoważnienie do ASO i g..no mnie wszystko obchodziło. Na początku Allianz sciął kosztorys o 20% , wypłacił mniejszą kasę , ale potem ASO z nimi się już dogadywało.

 

No niestety VAT trzeba było wyjąc z kieszeni :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w t&t jakies schizy robili ze z warta sa problemy i cos tam...

vat trzeba wplacic ale on i tak do odliczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allianz akceptuje rozliczenia szkód w formie bezgotówkowej, tym bardziej, że prowadzą współpracę z ASO T&T. Nie ma z tym problemu przy likwidacji szkód z AC czy OC. Firma godna polecenia. Natomiast Warta niestety nie musi akceptować rozliczenia na podstawie faktur z ASO, trzymają się swoich "progów", tzn. mogą oddać do pewnej wartości za daną usługę (np wymiany nowego zderzaka) i basta, reszta ich nie obchodzi, co z tego, że jesteś poszkodowanym, masz problem, idź do sądu. I takie jest ich myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem z alianza likwidowalem

nie ich myslenie jest takie "ile ludzi idzie do sadu?" i zysk czysciutki (moze nie do konca czysciutki bo wg mnie to walenie ludzi w rogi bialy dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adwokat za darmo tego nie robi...wiem bo z innym samochodem sie bujalem...

adwokata zostawiam na koniec

teraz zgloscilem oc w warcie i z ac ze wskazaniem sprawcy z mojego pzu...dzisiaj jade na ogledziny do pzu...zobacyzmy jak sie beda roznily wyceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz_O

4 września 2006 - favoritka przywaliła mi w d*pę. Uszkodzona klapa bagażnika, zderzak, tylni pas. Policja, sprawca (Warta) ukarany mandatem. Sprawa niby czysta. Jdziemy do Warty. Bagażnik nie otwiera się - trzeba wstawić auto do blacharza. Tam też oględziny. I następnie wycena.

 

Samochód wg. Warty wart ok 15 800, wg. mnie ok. 18 tys. Naprawę wycenili na 14 200 zł. (93% wartości)!!!! Autko po wypadku Warta oceniła na 10 200 zł. Blacharz naprawę wycenił na 7-8 tys. zł.

 

Więc albo sprzedam samochód do warsztatu i wypłacą mi jego wartość, albo wypłacą mi różnicę wartości między autem nieuszkodzonym a uszkodzonym czyli 5600 zł.

 

Nie zgodziłem się. Domagałem się pełnego pokrycia naprawy. Poszedłem do prawnika. 28 lutego miałem pierwszą rozprawę. Warta sprawę odwleka, powołała rzeczoznawcę, czy ich wycena była dobra!

 

Jednym słowem - kantują jak mogą. Za to co proponują, nie naprawię auta, zresztą prawnik zabronił. Gdybym je sprzedał do warsztatu, to naprawiliby je za jakieś 3 tys., i sprzedali sprzedali za około 18 tys. Wyszli by na zero!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz..wycena samochodu navara sport d40 2005 rok to wg nich wartosc 60pare k.

i doublecab to kingcab itp

na wycenie jest tez stawka aso 80...z tego co wiem to nissan w warszawie to min 100

inna sprawa jak masz po gwarancji

po gwarancji to sam bym zrobil i sie rozliczyl fakturami...i gitara ale tu musze w aso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz_O

Właśnie. Ktoś we mnie przywalił, i dlaczego ja mam być stratny? Kodeks cywylny mówi, że ubezpieczyciel odpowiada do wysokości ceny auta w dniu powstania szkody (a nie jego 70% jak w przypadku AC). Więc jak samochód nie był walony, to jak psu zupa należą mi się nowe oryginalne części a nie zamienniki.

 

Nie chcę na wypadku zarabiać. Chciałbym naprawić w ASO Łódź, ale oni nie chcą użerać się z Wartą. Niestety brak konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...