Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

akumulator od fiata seicento pasuje do Suni??


Gość kakol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam aku 55Ah i cyka nie wspomne że ten aku ma juz 8 lat ale jak narazie chodzi

jak z gazem to mysle ze mozna i 65 oby nie nirzszy od 45-50 bo przy instalacji to troche pobiera pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatroy maja prawie identyczne rozmiary, wiec ta uwaga jest bez sensu

Bombelku ale sa takie ze maja plus tam gdzie inne maja minus i wtedy nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatroy maja prawie identyczne rozmiary, wiec ta uwaga jest bez sensu

Bombelku ale sa takie ze maja plus tam gdzie inne maja minus i wtedy nic nie poradzisz.

 

A odwrócenie aku? :D Chyba nie rozumiem problemu :)

Prosze rozwiązać łamigłówke, jak załozyć kable do aku nie krzyżując ich :?: :diabel:

opatologicznie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Prosze rozwiązać łamigłówke, jak załozyć kable do aku nie krzyżując ich

 

To zależy od akumulatora.

Bo jak mają wystające końcówki ponad obudowę to nie ma problemu, obracasz o 180* i gotowe.

Gorzej jeżeli mają "kieszonki" na klemy i podłączenie we wgłębieniu to wtedy d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku to 45Ah firmy anoda bodajze

apropo aku to ja mialem 3 lata aku w skodzie ktora trzebabylo chcechalc dlugo ze odpalila, pozniej gosc mial z 1 rok ktory raczej nieigdy nie zajrzal do aku

ja mam 3 rok teraz w nysce ten aku i kreci i 2 rok na gazie i jest OK

od czasu do czasu doleje wody destylowanej no i nigdy nie stoi dluzej jak dzien auto ;)

 

bylem na zbadaniu i wyszlo ze dosc zuzyty jest i na nastepna zime wskoczy juz raczej nowy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja mam w Micrze BOSCH Asia Silver 45Ah a w NX'ie CENTRA Futura 62Ah i z obydwu jestem bardzo zadowolony.

 

A oprócz ułożenia klem najważniejszą kwestią jest pojemność akumulatora, który ma być założony. Najlepiej wybrać pojemność o ok.5Ah niższą od ładowania alternatora dzięki czemu akumulator będzie mocny i cały czas naładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatroy maja prawie identyczne rozmiary, wiec ta uwaga jest bez sensu :) Jak ktorys jest krotszy to można odwrocic aku :)

 

Uwierz mi że przećwiczyłem to zeszłej zimy. Nie da sie nic zrobić. Żadne naciąganie czy krzyżowanie kabli. Ogniwa muszą byc po odpowiedniej stronie tak jak producent zaplanował i już. No chyba że masz jakies dorobione przez siebie ale fabryczne są jakie sa i nic sie nie poradzi. Uwaga jak najbardziej na miejscu :) . Gdybym wiedział to wczesniej to nie musiałbym targac dwa razy aku do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...