Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zbyt duża dawka paliwa


Gość budyta paweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość budyta paweł

Witam wszystkich klubowiczów. Jestem nowym posiadaczen Nissana Sunny SR z 1993 roku silnik 1,6 16v . Fajniutkie cacuszko, ale zalewa mi silnik. obiawy to ogromne zużycie paliwa, przewywanie, brak wolnych obrotów, kopci nie przepalonym paliwem które dawane jest w tak dużej dawce że przedostaje się aż przez pierścienie do oleju. co mogło nawalić? jakiś czujnik, czy komp? bo sąda wygląda na nową.

Proszę pomuszcie! . być może ktoś spodkał się z takim przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odłączając na chwile kostki od wtrysków, na którym jest najmniejsza różnica w pracy silnika po odpięciu kostki. Wymień oringi, albo najpierw zamień z wtryskiwaczem innego cylindra.

A jeżeli takie zjawisko jest na cylindrze najbliżej reduktora paliwa to ( o ile masz LPG) sprawdź czy regulator ciśnienia paliwa jest sprawny. Jak to zrobić było na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kopci to wydech sprawdz KAT jeżeli masz ale napewno jest

duzo pali mozliwe ze przez wydech lub pompa wtrysku chodzi nie rowno lub nieszczelna i sprawdz pompke paliwa

a co do sondy moze wygladac ladnie ale moze miec swoje ale proste odlacz sonde i sprawdz prace silnika na wysokich obrotach i normalnie czy cos sie zmieni i ja podlacz jak bedzie chodzil inaczej wysokie obroty a przy podlaczonej normalne obroty to wszystko ok to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość budyta paweł

sprubuję z tymi wtryskami, ale zaraz po odpaleniu na zimnym silniku trzyma niskie obroty i chodzi w miarę równo dopiero po dodaniu gazu zaczyna przerywać, jak silnik trochę się rorgrzeje to problem się nasila. może to jakiś czujnik tęperatury silnika oszukuje kompa.

czy jest taki czujnik i gdzie on się znajduje?

 

[ Dodano: Sro 28 Mar, 2007 13:50 ]

wydech jest ok wymieniłem katalizator i ostatni wydech sąda jest widać wkręcona nowa ale masz rację może nie działa tak jak powinna albo jest nie taka jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mozesz to podjedz zeby ci reset kompa zrobili jezeli jest taka mozliwosc jezeli nie niech sprawdza sonde czujnik jest ale nie daleko termostatu przy bloku silnika ale to nie on bo by ci wtedy wskazowka od temp. wariowala sprubuj tak jak kolega mowi z wtryskami no i co ja pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź świece, filtr paliwa, filtr powietrza, sondę, pompę paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość budyta paweł

Swiece mam nowe, filtr paliwa nowy, nowa kopułka i przewody, sprawdziłem wtryski odłączając kostki i chyba są ok bo po odłączeniu karzdego zaczyna zarzucać na jedenym cylindrze, odłączałem też sondę no i tu nie ma żadnej różnicy tak samo chodzi s sondą jak i bez.

Za dużo paliwa podaje cały czas ale zastanawia mnie dlaczego zaczyna gasnąć na wolnych obrotach jak silnik zaczyna łapać tęperaturę.

A jak sprawdzić działanie pompy paliwa? bo albo to sonda albo pompa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączasz przewód, który idzie ze zbiornika i podpinasz manometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość budyta paweł

problem chyba się wyjaśnił. elektronik stwierdził że po wiona przepływomierza, jego zdaniem nie wykazuje on żadnych osnak życia.

czy ktoś może ma taki przepływomierz na zbyciu, jak tak to za ile?

 

[ Dodano: Pią 06 Kwi, 2007 09:30 ]

czy ktoś może wie czy przepływomierz o oznaczeniu C13 od rzekomo wersji 1,6 bez ograniczenia mocy będzie dobrym zamiennikiem mojego o oznaczeniu C14

ps wyglądają identycznie

 

[ Dodano: Sro 11 Kwi, 2007 13:28 ]

po wymianie przepływomierza wszystkie bule jak ręką odjął słoneczko cyka jak zegarek

dziękuje wszystkimza pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...