Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

awaria Radia CD firmowego w Almerce N16 - pomocy !


Gość Gringolo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gringolo

Witam

Mam dość dziwną awarię radia firmowego w almerze N16 z 2003 roku, wersja standard nie powiązana z nawigacją. Nagle podczas słuchania płyty zanikł głos we wszystkich głośnikach i tak pozostało do dzisiaj. Przy uruchamianiu radia po 2 sekundach słychać lekkie -ciche puknięcie/uderzenie w głośnikach (jakby sprzężenie) i to wszystko co radio z siebie wydaje.

Poza tym wszystko działa tzn, płyta jest czytana, można przewijać, radio wyszukuje stacje i wyświetla RDS ale nie wydaje niestety dźwięków.

Samochód stracił w grudniu gwarancję więc próbowałem naprawić radio poza ASO, pojechałem na ul. Kocórki w Gdańsku (ponoć najlepszy serwis audio w Trójmieście), tam powiedziano mi że radio ma powiązanie z komputerem i oni do tego się nie zabiorą. Zadzwoniłem więc do KJM we Wrzeszczu gdzie mnie już parę razy próbowali nieźle oszukać i powiedzieli że muszą wymontować radio i wysłać do producenta. Pewnie taka operacja będzie kosztowała więcej niż nowe radio.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z podobną sprawą i mógłbym podpowiedzieć co z tym fantem zrobić?

Nie chciałbym wstawiać radia nie oryginalnego bo trzymam auto na ulicy i pewnie co tydzień musiałbym kupować nowe.

 

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjęcie radia - poszukaj na forum - zadanie na 3 minuty

 

prawdopodobnie masz uszkodzona koncowke mocy - wymiana ok. 150pln

 

pamietaj o kodzie, zeby pozniej go wstukac po uruchomieniu radia

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gringolo

Wymontowałem radio ale i tak powiedzieli mi na Kocórki że nic z nim nie zrobią bo jest zakodowane. ASO kazało zrobić zdjęcie nalepce znamionowej radia i ponoć musza wysłać to do Węgier aby otrzymać kod odblokowujący ale to i tak nie zmienia faktu iż nie znam nikogo kto by się w Trójmieście podjął naprawy.

Kogo byście polecili ?

 

Wyprzedzając odpowiedź na Kubusia Puchatka też mi powiedzieli że się tym nie zajmą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod masz w gwarancji/instrukcji. jesli auto bylo kupione nowe to masz pewnie jeszcze takie dokumenty. jesli nie to w zaleznosci od serwisu beda chcieli za to od 0PLN do 150PLN

 

spróbuj skoczyc na forum elektroda.pl i tam zadac pytanie o serwis w 3-city.

 

powodzenia

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gringolo

Właśnie ani w instrukcji ani w książce gwarancyjnej nie ma kodu do radia. Nie ma też kodu do alarmu.

Dzięki za info o elektordzie.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...