Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] no i stało się-Primerka stanęła


axel10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie-Primerka P11 2,0 rok 97, przebieg 195000 km,przy ruszaniu ze skrzyżowania silnik zgasł i okazało się że niestety łańcuszek rozrządu strzelił. przy okazji pękło koło rozrządu na wale korbowym. Mam pytanie czy ten silnik jest bezkolizyjny bo aż boję się pomyśleć o kosztach jak się pokrzywiły zawory a nie chcę ściągać głowicy bez potrzeby. Może miał już ktoś taki przypadek. -> :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to współczuję. A miałeś jakieś objawy wstępne? Głośny rozrząd, itp? Ja bym się nie pieprzył z rozrządem, tylko przełożył cały motor. Można wyrwać w dobrej cenie z Angola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axel to ja na twoim miejscu nawet bym tego silnika nie rozkładał tylko przekopał ogłoszenia w poszukiwaniu P11 GT rozbitej. Ostatnio widzialem Angielską P11 GT uderzoną w tył za 4 tysie pln, miałbys pakiet GT plus konkretny silnik. Jakbys nie chciał pakietu GT to na tym forum napewno kupią go od ciebie i troche kasy odzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw bierze, że pękł łańcuch przy takim przebiegu i wieku. To naprawdę ewenement. Wydaje mi się, że lepiej kupić cały silnik. Będzie szybciej i mniej problemów. Przy remoncie starego silnika mogą później wyjść jakieś niedomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanko czy aby łańcuch u Ciebie siedział jeszcze oryginalny czy może ktoś już jakiś JC założył? bo wydaje mi się że jakoś mało prawdopodobne jest żeby oryginalny nissanowski łańcuch tak poprostu skapitulował? powinien strasznie rzęzić moim zdaniem jakiś czas wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że jeszcze raz sie wtrącam,ale odnalazłem tą GT i nie jest trafiona w tył,ale lekko z przodu , poniżej link

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2299750

Wciągasz taką, przekładasz silnik a reszte sprzedajesz na częsci i uwierz mi że taniej cie wyniesie niż remont starego silnika....

 

Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba podjechać i obejżeć .... ja tylko proponuje, a kolega Axel przecież zrobi to co wg niego jest najlepsze w jego sytuacji....bo ja to najpierw piłbym z żalu że moja Primka odmówiła posłuszeństwa :P

Coś tanio

Jak facet ją kupił w UK za 100 funtów i przytargał do Polski to wzioł sobie strupa...bo buja sie z nią juz troche, może cena odzwierciedla koszty jakie facet poniósł, chce odzyskac swoje i zwolnić miejsce na podwórku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger

Wszyscy się tak dziwicie, że łańcuch strzelił przy 200 kkm. A co w tym dziwnego? To że producent podaje, że łańcuch powinien wytrzymać około 300 kkm to nie oznacza, że wszystkie tyle dotrzymają! Nie należą do rzadkości rozrządy wymieniane przy 100 kkm ( sam miałem taki przypadek ) a znajomy z serwisu opowiadał, że pamięta szereg przypadków kiedy Primerki jeszcze na gwarancji przyjeżdżały do wymiany łańcuszków.

Jak będziecie wszyscy ślepo wierzyć w to że Wasze łańcuszki wytrzymają tyle co producent mówi, to życzę szczęścia.

Grunt to nasłuchiwać, jak napisał Bombel. Jak rzegocze to wymieniać i nie jakieśtam same napinacze czy inne półśrodki, tylko od razu komplet, z zębatkami, ślizgami i rolkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorzgda

mnie raz rozrząd poleciał porzy 60 tys, co prawda w oplu, ale to nieistotne, bo i tak już po gwarancji było, poszła mi wtedy pompa paliwa i coś jeszcze całość - 7 lat temu wynisła 3,5 tys. do dziś mnie ściska ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
mnie raz rozrząd poleciał porzy 60 tys, co prawda w oplu, ale to nieistotne,

Nie no, to jest istotne... W Corsach C łańcuszek rozrządu potrafi przy 10 kkm pęknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie raz rozrząd poleciał porzy 60 tys, co prawda w oplu, ale to nieistotne, bo i tak już po gwarancji było, poszła mi wtedy pompa paliwa i coś jeszcze całość - 7 lat temu wynisła 3,5 tys. do dziś mnie ściska ... ;)

 

ciekawe w jakim oplu masz łańcuch ?? co do corsy również mam wątpliwości odnośnie tego łańcuszka rozrządu

tam są paski-a pasek wytrzymuje max 80tysiecy km

a łańcuch powinien spokojnie 250tys wytrzymać

 

więc sadze że ten przebieg przy którym pękł ci łańcuszek jest nieorginalny

prawda jest taka że jeśli twoje autko zostało sprowadzone z zachodniej granicy i zakupione od nieznanego sprzedawcy to nawet książka serwisowa jest nie wiarygodna

 

ostatnio jak byłem w Niemczech po moją Primerke jakieś 4 miechy temu

sam byłem świadkiem jak inny koleś kupił Vectre z 2002r która miała około 240tys km przejechane

heh i co jest najśmieszniejsze... ano to ze koleś dostał książkę serwisową w komplecie ale z samymi stempelkami /wiadomo resztę sobie sam dopisał/

Polak jest cwany-Polak potrafi

 

i nie uwierzę w to ze łańcuch pękł przy przebiegu niecałe 200tys km-no chyba że ktoś ja OSTRO katował przez cały jej żywot wtedy by to mogło sie stać

 

jak przeprowadzisz wstępne oględziny to napisz co uległo uszkodzeniu i ile wyniosła naprawa

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
ciekawe w jakim oplu masz łańcuch ?? co do corsy również mam wątpliwości odnośnie tego łańcuszka rozrządu

Ano masz łąńcuch w Oplu, masz. Zorientuj się.

 

 

a łańcuch powinien spokojnie 250tys wytrzymać

Proponuję zatem bezkrytycznie jeździć Primerką do przebiegu 250 kkm. Ale jak srzeli to pretensje do samego siebie.

Łańcuchy POWINNY wytrzymać takie przebiegi. Ale nie ma rozwiązań idealnych i nigdy, przenigdy 100% łańcuchów nie dotrzyma takiego przebiegu.

 

 

więc sadze że ten przebieg przy którym pękł ci łańcuszek jest nieorginalny

prawda jest taka że jeśli twoje autko zostało sprowadzone z zachodniej granicy i zakupione od nieznanego sprzedawcy to nawet książka serwisowa jest nie wiarygodna

Niezależnie od przekrętów jakie Polacy wyczyniają po zachodniej stronie Odry, uważam, że przebieg jest oryginalny i łańcuch niestety miał prawo się zerwać. Tym bardziej, jeśli przed samym zajściem wyraźnie było go słychać.

 

 

i nie uwierzę w to ze łańcuch pękł przy przebiegu niecałe 200tys km-no chyba że ktoś ja OSTRO katował przez cały jej żywot wtedy by to mogło sie stać

Nie bądź niedowiarkiem kolego, bo taki przesadny optymizm nie popłaca. Powtarzam, znane są przypadki wymiany łańcuchów przy przebiegach poniżej 100 kkm. Jeśli nie wierzysz, przejedź się do pierwszego z brzegu ASO i zapytaj. Tam mają dokumentację aut, w których takie usterki zdarzały się na gwarancji.

 

Rada jest prosta. Nie ufajcie ślepo wszystkiemu co słyszeliście i przeczytaliście w katalogach. Nie ma części niezawodnych i nie wszystkie mają identyczną żywotność. Na szczęście takich usterek da się uniknąć przy odrobinie spostrzegawczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie. Co firma to firma.

Do niedawna w robocie jeździłem dostawczym Mercedesem MB100. Któregoś razu pojechałem na wymianę łańcucha rozrządu przy przebiegu 380tys. Autoryzowany serwis tylko wyreguował napinacz i kazał jeździć dalej. Dziś auto ma z 500tys i dalej na fabrycznym rozrządzie.

Dodam, że to jeszcze był stary merc wyprodukowany zanim Daimler ożenił się z Chryslerem i nauczył się pier...ć samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ten silnik jest bezkolizyjny bo aż boję się pomyśleć o kosztach jak się pokrzywiły zawory a nie chcę ściągać głowicy bez potrzeby.

 

Ja tam bym luknął na te zaworki. Nie trzeba ściągać głowicy, żeby to zrobić. Na kilka przypadków z jakimi się spotkałem ( mowa o SR20) w jednym zerwany łańcuch zablokował wał korbowy. Tylko, że pękło małe koło, a nawet zerwało na nim klin, uszkodzeniu uległa pokrywa rozrządu oraz płozy, ale zaworki się nie spotkałyz tłokami. No i taka mała ciekawostka - to był automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorzgda
mnie raz rozrząd poleciał porzy 60 tys, co prawda w oplu, ale to nieistotne, bo i tak już po gwarancji było, poszła mi wtedy pompa paliwa i coś jeszcze całość - 7 lat temu wynisła 3,5 tys. do dziś mnie ściska ... ;)

 

ciekawe w jakim oplu masz łańcuch ?? Pozdro

 

a choćby w astrze F, w kadecie i pewnie innych też

 

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 14:56 ]

a może to był pasek, ??? nie ważne pisałem o całym układzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a choćby w astrze F, w kadecie i pewnie innych też

 

zabawne jest to co mówisz

w żadnym z tych aut co wymieniłeś nie ma łańcuszka!!!!!!!!!!!!!!

 

posiadam opla astre F i mam pasek a astra jest następca kadeta /którego też kiedys miałem/ i tam tez nie ma łańcucha - JEST PASEK a pasek wytrzymuje max 80tys km

łańcuch o wiele więcej

hehe specjaliści :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak SPINE ale pamiętaj że ani opel ani nissan nie produkują tylko jednego silnika nawet do astry f czy kadeta i mogą występować z łańcuchem jak i z paskiem. spór ma jakiś sens jeśli rozmawiacie o konkretnyn silniku a nie modelu samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym z tych aut co wymieniłeś nie ma łańcuszka!!!!!!!!!!!!!!

Ja jeszcze 3 miesiące temu miałem Kadetta E (tzw łezkę) z 1988 roku z silnikiem 1,2 (dość żadko spotykany ale występował) i tam właśnie jest łańcuch.

A poza tym zgadzam sie z przedmówcą , koledze axel10, pękł łańcuch w Primerze i dyskusja o tym w jakich autach są jeszcze łańcuchy jest bez sensu...

A łańcuch to tylko połączone ze sobą kawałki metalu i wystarczy drobna niewykryta skaza materiałowa na jednym z nich żeby pękł przy przebiegu dowolnym. Takie wady zdarzają się nawet najlepszym producentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...