Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

maly problem chyba z rozrusznikiem


Gość baxter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupielem micrunie z 93 roku dla mamy (juz drugi nissan w rodzinie:D ) i mam problemik nieraz rozrusznik kreci bez zadnego ale a nieraz jakby sie cos blokuje (jakby sie zacinal) i nie chce krecic :(

moje pytanie jest takie co to moze byc rozrusznik? cos w nim w srodku ??

aa i jesio jedno jak sie go wykreca ? moze ma ktos pojecie albo jakis schemat bo ja tam nie widzialem srobek zadnych :( moze zle pztrzalem

Wszystkim z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest odpowiedni dział do tego typu pytań ( przeniosłem do eksploatacji) a po drugie zajrzyj do działu Micra - może coś Ci podpowiedzą a po trzecie wyszukiwarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

baxter jesteś z Człuchowa?

Tak wnioskuję po nr rejestracyjnych.

 

Jak tak to podjedź do Piaścika tylko, że możesz słono zapłacić albo w Chojnicach jest dobry elektromechanik na Kasprzaka - Jarosław Lackowski.

 

Wygląda na to, że szczotki Ci się zawieszają. U mnie jak padły to Lackowski zrobił je w 2 godziny i teraz chodzi jak żyleta. Operacja kosztowała 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baxter, johny_fellow dobrze gada. Przerabiałem to w Almerze - zawieszają się szczotki rozrusznika. Im szybciej to zrobisz tym lepiej ponieważ zużyte szczotki powodują wypalanie kumutatora na wirniku a to kosztuje koleją 100. Wymień przy okazji łożysko i tulejkę i będzie cacy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki na 100%. Gdybyś jednak zdecydował sie wymontować rozrusznik sam to robi sie to tak:

Wyciąga się od góry. Mocowamy jest na dwóch śrubach skierowanych w przeciwne strony. Pod jedną z nich podłączona jest masa z akumulatora. Po ich odkręceniu całość łatwo wychodzi. Trzeba rozrusznik lekko unieść do góry zeby odhaczyć go z "widełek" dociskających zębatke na wieniec. Potem wysuwa się go w strone lewego koła kierując lekko w dół. Nastepnie odłączasz kable od elektrowłącznika i jesteś w domu. Do odkręcenia tych śrub najlepszy jest klucz oczkowy. Z tego co pamiętam to chyba 17. Pamiętaj żeby zdjąć kleme z akumulatora. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak mogę to i ja się spytam, bo mi czasem (raz na 40-50 uruchomień silnika) jak zapalam to coś zazgrzyta właśnie (też nie zakręci silnikiem), a jak spróbuje jeszcze raz to wszystko ok.

Czy to właśnie wina rozrusznika czy może czegoś innego (kiedyś powiedziano mi że to prawdopodobnie wieniec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...