Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypiące fotele w N16


Misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu walczę z przednimi fotelami w mojej N16. Dotyczy to głównie fotela pasażera - skrzypienie i lużne oparcie. Samochód już kilkukrotnie stał w ASO i rzadnej poprawy nie widać.

Moje pytanie jest następujace: Czy u którego z klubowiczów występuje podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skrzypienie foteli to u mnie nic takiego nie ma miejsca :wink: . A co masz na myśli mówiąc ,,luźne oparcie''?. Jest niestabilne, chwieje się? Bo jak tak to u mnie też takiego czegoś nie ma. :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuźne oparcie - w czasie jazdy bez pasażera z boku oparcie stuka o trzpienie blokujące (mam wersje 3 drz.), parciem można ruszać do przodu i do tyłu - luz w granicach 3-4 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w samochodach trzy drzwiowych tak juz jest, chyba zawsze to oparcie lata.Długo starałem sie to zwalczyć ale jak dotąd mi sie nieudało.Inni znani mi użytkownicy 3-drzwiówek tez na to cierpią. Natomiast skrzypiał mi strasznie fotel kierowcy i też długo z tym walczyłem, rozebrałem nawet ten mechanizm od jego ustawień i nic. W końcu przez przypadek poruszyłem ta plastikową osłonka która jest z tyłu na końcach prowadnic i ...przestało.Ta osłonka sie troche wysunęła i skrzypiała o osłony na tym regulatorze. Wystarczył jeden ruch ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już o odgłosach teoretycznie martwej natury we wnętrzu Almerki mówimy, to coś mi grzechota w kierownicy :D

Na drobnych dziurach albo jak po kostce brukowej jadę to słychać takie terkotanie właśnie z kierownicy.

Czy czasem poduszka powietrzna nie otworzy mi się w drugą stronę? :D

Da się jakoś w garażu zajrzeć do kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w samochodach trzy drzwiowych tak juz jest, chyba zawsze to oparcie lata.Długo starałem sie to zwalczyć ale jak dotąd mi sie nieudało.Inni znani mi użytkownicy 3-drzwiówek tez na to cierpią.

 

Ponowna wizyta w serwisie potwierdziła twoje słowa. Ten typ tak ma i nic sie na to nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem jakiś czas temu na pomysł żeby zamocować na tym przegubie fotela jakiś gumowy odbój albo cuś takiego...myśle że powinno pomóc(nadal bedzie latał ale nie bedzie tak tłukł) ale sam jeszcze tego nie zrobiłem bo nigdy nie pamiętam o tym w odpowiednim momencie. Może teraz jak temat został poruszony na forum wezmę sie za robote...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się znowu zastanawiam czy nie raklamować foteli w ASO. Jeśli nie można tego naprawić, to jest to wada nie do usunięcia. Więc podlega wymianie na produkt bez wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almerka N16
Ja się znowu zastanawiam czy nie raklamować foteli w ASO. Jeśli nie można tego naprawić, to jest to wada nie do usunięcia. Więc podlega wymianie na produkt bez wad.

 

Ja bym zareklamowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defekt foteli, które skrzypią od razu nasuwa mi na myśl nową LagunęII w której podobna wada (wyczytałem w AutoCentrum.pl w opiniach użytkowników) występuje notorycznie i niestety serwis nic nie może zrobić, a użytkownicy stwierdzą że należy się przyzwyczaić (brawo). Po co wymieniać na nowy skoro ten również będzie do bani?

Tak więc po raz kolejny widzimy jak wpłynął na Almerę mariaż z Renault :cry: .

Przy ewentualnej zmianie auta ciężko byłoby mi skłonić się w kierunku N16 - niestety.

 

Pozdr :wink: ,

CarfanR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defekt foteli, które skrzypią od razu nasuwa mi na myśl nową LagunęII w której podobna wada (wyczytałem w AutoCentrum.pl w opiniach użytkowników) występuje notorycznie i niestety serwis nic nie może zrobić, a użytkownicy stwierdzą że należy się przyzwyczaić (brawo). Po co wymieniać na nowy skoro ten również będzie do bani?

Tak więc po raz kolejny widzimy jak wpłynął na Almerę mariaż z Renault :cry: .

Przy ewentualnej zmianie auta ciężko byłoby mi skłonić się w kierunku N16 - niestety.

 

Pozdr :wink: ,

CarfanR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makabra jest z tymi fotelami!

u mnie skrzypi, niezaleznie czy ktos na nim siedzi czy nie siedzi:(

a to, że lata oparcie to najmniejszy problem, dużo gorsze są takie piski wydobywające się z siedzeń.

Na razie walczę z tym zgłaśniając radio:(

aha...piszczeć zaczęło jak się gwarancja skończyła...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Reklamacja złożona i czekam teraz na sygnał z ASO.

 

Jak sprawa się skończyła ? Mnie przez te fotele też szlak trafia!!!

 

Temat zakończył się pozytywnie. Po złożeniu reklamacji serwis zaprosił mnie do siebie jeszcze raz. Razem przez pół dnia szukaliśmy przyczyny. Przejechaliśmy chyba wszystkie dziurawe drogi w okolicy. No i udało sie. Tak naprawę to było totalna pierdoła. Piszczał zatrzask pasa przedniego - miejsce gdzie się go wpina. Wcisneli tam trochę silikonowego smaru i nastała cisza. Może u ciebie jest to samo :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...