Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wentylatory


Gość tom_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wentylatorami w N11, załączają się bardzo szybko i prawie cały czas chodzą. Co może być przyczyną, czujnik temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączają się bardzo szybko i prawie cały czas chodzą. Co może być przyczyną, czujnik temperatury?

 

Właśnie czujnik je uruchamia przez ECM. Ale to jest na prawdę rzadkość, żeby uległ uszkodzeniu. Czujnik monitoruje temperaturę w samym silniku, a nie w chłodnicy. Także widzę tu dwie możliwości - za mało płynu lub niedrążna chłodnica. Obie powodują brak pełnego obiegu płynu. Po prostu mamy sytuację, że przez cały czas jest schładzany tylko płyn, który jest w chłodnicy, no a wentylatory chodzą, bo dostają sygnał o za wysokiej temperaturze w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączają się bardzo szybko i prawie cały czas chodzą. Co może być przyczyną, czujnik temperatury?

 

Właśnie czujnik je uruchamia przez ECM. Ale to jest na prawdę rzadkość, żeby uległ uszkodzeniu. Czujnik monitoruje temperaturę w samym silniku, a nie w chłodnicy. Także widzę tu dwie możliwości - za mało płynu lub niedrążna chłodnica. Obie powodują brak pełnego obiegu płynu. Po prostu mamy sytuację, że przez cały czas jest schładzany tylko płyn, który jest w chłodnicy, no a wentylatory chodzą, bo dostają sygnał o za wysokiej temperaturze w silniku.

Jak dla mnie to kolega coś pomieszał z tymi czujnikami z reguł jest ich kilka rozmieszczonych w różnych miejscach układu chłodzenia. Fakt nie wiem jak jest w nissanie ale w większości samochodów do chłodnicy zamontowany jest czujnik temp. cieczy chłodzącej który uruchamia wiatraki. Sam czujnik może być sprawny natomiast uszkodzeniu mogło nastąpić gdzieś na łączeniu przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości samochodów do chłodnicy zamontowany jest czujnik temp. cieczy chłodzącej który uruchamia wiatraki.

 

Stare dzieje, Kolego. I w twojej P11 tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości samochodów do chłodnicy zamontowany jest czujnik temp. cieczy chłodzącej który uruchamia wiatraki.

 

Stare dzieje, Kolego. I w twojej P11 tak jest?

 

Jak już wcześniej wspomniałem nie wiem jak jest w P11.144 ale zmotywowałeś mnie do tego by sprawdzić jak jest:)

Jutro napewno sprawdze w moim samochodziku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Są 2 czujniki temperatury cieczy - jeden daje sygnał na komputer i to komputer steruje wiatrakami, a drugi daje sygnał na wskaźnik temperatury w kabinie. W TD są umieszczone ponad termostatem w okolicy pierwszego wtryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...