Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zdjęta rura z dolotu - po co???


Gość benek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak kupiłem mojego N14 (był z LPG), to miał zdjętą rurę od powietrza (odłączoną), podobno po to, aby na gazie dobrze chodził. Czy mogę ją normalnie założyć? Czy to normalne?

Dodam, że chodzi jak żyletka i na LPG i Pb, spalanie LPG do 9l/100km, ale wygląda lipnie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szpece odłączyli, bo na gazie gasł przy wrzucaniu na luz, tak jakby pęd wiatru podczas jazdy zakłócał swobodny wlot gazu do gardzieli przepustnicy.

Na próbe załóz i sprawdź czy po rozpędzeniu się np. do 80 km/h i wrzuceniu na luz nie zgaśnie.

Tylko uwaga!!! Najlepiej na mało uczęszczanej pustej drodze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Na próbe załóz i sprawdź czy po rozpędzeniu się np. do 80 km/h i wrzuceniu na luz nie zgaśnie.

Tylko uwaga!!! Najlepiej na mało uczęszczanej pustej drodze !!!

mi kiedys na autostradzie zgaslo auto bo sie zapomnialem i wrzucilem luz :D i koles przee mna zaczal hamowac:D wrazenia niezapomniane hyhyhyyhyhyhyh:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęsniej stosowany zabieg przez psuedofachocówgazowników, jak mają problem z ustawienie mieszanki lub doborem miksera to zatykają dolot i autko smiga na samym gazie, nie jest to dobre dla silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zabieg stosowany przez pseudofachowców tylko naturalna rzecz w instalacjach podciśnieniowych. W momencie kiedy wrzucasz na luz podcisnienie maleje a powietrze jest "wciskane" do cylindrów, nastepuje zubożenie mieszanki i autko może zgasnąć. Zostaw rurę tak jak jest, w niczym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...