Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

TEMAT RZEKA BRAK ABS!!!!


DADA

Recommended Posts

WITAWM SERDECZNIE WSZYSTKICH!!! :)

JESTEM ZUPEŁNIE FRESCH NA FORUM. POSIADAM OD KILKU DNI PRZEPIĘKNĄ PRIMERĘ 1,6 16V P 10 Z 94ROKU Z GRUDNIA. ZDĄŻYŁEM SIĘ JUŻ ZORIENTOWAĆ, ŻE TEMAT ABS CIĄGNIE SIĘ JAK ... I JEST NAGMINNY. JA NIESTETY ORGINALNY NIE BĘDĘ. PRZEGLĄDAM FORUM KILKA DNI, ALE NIESTETY TAKIEGO PRZYPADKU JAK U MNIE NIE SPOTKAŁEM.

ODPALAM AUTO WSZYSTKIE KONTROLKI SOBIE GASNĄ I JEST DOBRZE DO MOMENTU PRZEJECHANIA KILKUNASTU METRÓW ZAŚWIECA SIĘ KONTROLKA ABS. GAŚNIE DOPIERO PO WYŁĄCZENIU SILNIKA. PO PONOWNYM ODPALENIU SYTUACJA SIĘ POWTARZA. MAM RÓWNIEŻ ZGRZYTY GDZIEŚ Z OKOLIC PRAWEGO KOŁA. PRZECZYTAŁEM NA FORUM, ŻE KOŚ NAPISAŁ ŻE TO MODULATOR CHROBOLI BO PADŁ KTÓRYŚ Z CZUJNIKÓW ABS I MODULATOR WARJUJE. W DOMU PODNIOSŁEM AUTO (PRAWE PRZEDNIE KOŁO) ODPALIŁEM, DAŁEM 5 BIEG, UCHO DO MODULATORA I..... NIC CISZA. PODEJRZEWAM, ŻE TO PRZEGÓB LUB ŁOŻYSKO. CZY BŁĘDNE ODCZYTY CZUJNIKÓW ABS MOGĄ BYĆ SPOWODOWANE USZKODZONYMI ŁOŻYSKAMI LUB PRZEGUBAMI??

Link to comment
Share on other sites

Guest Karol_R

Miałem ten sam problem po zakupie mojej primerki. Przymierzałem się do wyczyszczenia pierścieni z których czytają czujniki ABS. W między czasie wymieniłem płyn hamulcowy i po przejechaniu około 600 km wszystko wróciło do normy. Kontrolka już się nie zapala po przejechaniu kilkudziesieciu metrów.

Na ile wpływ miała wymiana płynu na poprawę sytuacji to ciężko powiedzieć. Może po wjechaniu w jakąś dziurę, naszych polskich dróg coś się pozytywnie poprzestawiało.

To kolejny dowód na to jak pozytywnie mogą nas zaskoczyć nasze primerki.

Link to comment
Share on other sites

Guest ASPDAREK

Ja poprostu poruszałem przewodami przy czujnikach w miejscach gdzie są zagięte i jak ręką odjoł a też mi sie zapalała kontrolka po paru metrach.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrzej
Ja poprostu poruszałem przewodami przy czujnikach w miejscach gdzie są zagięte i jak ręką odjoł a też mi sie zapalała kontrolka po paru metrach.

 

Masz jak w banku że nie na długo :P

Przewody sie utleniają i przerywają - nie obejdzie się bez sztukowania.

Link to comment
Share on other sites

Guest qrczakx

U mnie też kontrolka ABS na początku mrugała od czasu do czasu. Okazał się uszkodzony kabel idący do czujnika w prawym przednim kole. Wtyczki od czujników znajdziesz pod maską przy nadkolach. Musisz pomierzyć czujniki omomierzem. Z tego co pamietam rezystancja przy nieruchomym kole to okolo 1-2 kOhm. Ten z przerwanym kabelkiem miał po prostu przerwę czyli max zakresu pomiarowego. Jeżeli nie świeci Ci się jeszcze światłem ciągłym tylko czasem mruga. Poproś kogoś aby w trakcie pomiarów ruszał kablem od ABS przy kole, w różnych miejscach i na rózne strony.

Pozdraiwam,

Jarek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...