Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Y-pipe i sondy


foorest1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam chc troszke przerobiś swoją maximke co cyba widać :)

Czytałem troche na temat Y-pipe i jest to fajna sprawa. Wyczytałem że takie cacko zostało zrobione w zielonce przez mechanika. Podobnie chciałbym i ja. Tyle że bije sie troche o sondi i inne czujniki. Możecie mi opsać pokrótce jak to zrobić. Czyli czy sondy mają zostać tak jak są czego nieruszać i czy warto marwić się brakiem katów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego sie nie obawiaj! Ja wywalilem wszystkie 3 katalizatory, auto zyskalo wyraznie na mocy, ladnie sie wkreca na obroty i dzwiek sie zrobil fajniejszy. Sondy sa tylko przy w katach malych i musza zostac tam gdzie byly. Znajdz zdolnych tlumikarzy i do dziela! Moge polecic firme w czestochowie jak masz blisko - chlopaki wiedza o co chodzi bo robili u mnie i Szalonego taka modyfikacje. W miejsce katalizatora tego duzego wrzucilem tlumik przelotowy z calibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem te temay postaram się znaleźć gości z pojęciem i coś się wykonbinuje. Boje się tyko o te sondy ale skoro zostają tam gdzie były i wszystko ok to się chyba zrobi.

Warto inwestować w strumienice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie uzywasz funkcji "szukaj"? Uzyj a znajdziesz odpowiedzi i na to pytanie.

 

Moja opinia: strumienicom mowimy NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forest ! Ty masz z tego co pamietam wersje US, to w takim razie bedziesz mial 3 sondy. I z tego co sie orientuje to po wywaleniu ostatniego kata ( tego glownego) moze zaswiecic Ci sie checkengine. Ale to juz Ci WielkiWac dokladnie musi napisac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strumienicy to czytałem ale zdania są podzielone. Jesli nic nieda a tylko zaszkodzi to pewnie że odpuszczam. Miałem strumienice w accordzie tyle że zamieniłem z katem i czuć było efekt. Ale czy była to strumienica czy brak kata tego niewiem. Może WielkiWac zobaczy pościk i się wypowie co do sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia: strumienicom mowimy NIE!
Przyszła wiosna i sam myślę , co by tu podłubać w mojej dzewiczej Maksie ... Przeczytałem w NKP na ten temat wszystko . Decyzje dojrzewają ... Wiem jednak , że strumienicom mówię : nie . Pozdrawiam super - grono Maksmaniaków ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forest ! Ty masz z tego co pamietam wersje US, to w takim razie bedziesz mial 3 sondy. I z tego co sie orientuje to po wywaleniu ostatniego kata ( tego glownego) moze zaswiecic Ci sie checkengine. Ale to juz Ci WielkiWac dokladnie musi napisac ;)

 

to ze wersja US to mze byc wlasnie przesrane. dobrze jesli ma 3 sondy. jesli 5 to tez nie tragedia ale da sie zrobic, po prostu trzeba bedzie 2 sondy podpiac pod symulatorek.

Co do wywalanie trzeciego (ostatniego) kata to check engine sie nei zapali. Przynajmniej tak jest w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulatorek??? Czyli takie cudo do oszukiwania jak przy instalacjiach gazowych? Emulator czy jakiś tak?

Co do czek to pali sie odką założyli gaz.

 

[ Dodano: Pią 30 Mar, 2007 02:18 ]

Czyli moge mieć pięć sond ????

No a jeśli ma trzy to co poprostu zostawć je na swoim miejscu i będzie ok?

MAXIMA 1997 3L USA zegary nie są białe. jeśli to w czymś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na to foto i zakreslone wtyczki. jesli masz tak jak ja ze sa tylko 2 to luzik. montuj Ypipe i jazda, jesli bedziesz mial w tym miejscu 4 wtyki to symulatorek obowiazkowo

 

sensorki.jpg

 

 

BTW.

mowiles ze ci sie swieci kontrolka od chwili zalozenia gazu. sprawdziles co to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niewiem ale to sprawdze może dzisiaj. Jak już będe wiedział to zapytam co z tym dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niewiem ale to sprawdze może dzisiaj. Jak już będe wiedział to zapytam co z tym dalej.

 

zobacz tez ile masz tych wtyczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie wtyczki taksamo jak ty. Więc chyba problemów niebędzie.

Teraz znajde fachure i odblokuje pare koników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie wtyczki taksamo jak ty. Więc chyba problemów niebędzie.

Teraz znajde fachure i odblokuje pare koników :)

 

no to luzik.

czekamy na efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Jak sobie z ty poradze to foty będą. Tyle że teraz musze znaleźć gościa który się tego podejmie.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...