Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pisk Pompy Paliwa - Co z tym robić?


nosek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż od dłuższego czasu słychać jakby z pod samochodu denerwujący świst/gwizd. Mechanik powiedział, że to pompa paliwa. Czy to "niebezpieczne"? Można z tym jeździć, czy raczej do wymiany? Spotkał się już ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rskorup1

Witam, miałem podobny problem w nowym aucie Almera N16. :027:

Po włączeniu stacyjki przez chwilę pompa wydawała dziwny buczący dzwięk (PODANIE PALIWA DO WTRYSKIWACZY) a po uruchomieniu silnika w sposób ciągły wydawała dziwny , dokuczliwy szmero-dzwiek.

Samochód na gwarancji wiec pojechałem z nim do ASO. Pompę wymieniają bez problemów , (jeśli jest w ASO) to po 2 godzinach masz nową, cichą pompkę i możesz śmigać autkiem do woli....

Jednak jeśli nie masz już gwarancji TO MASZ PROBLEM.

Rada Kup plytę AC/DC i słuchaj głośno lub wymień pompę na nową!

 

Pozdrawiam,

rskorup1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już ten temat . W aso , choć mam kolegę tam pracującego , powiedzieli że te pompy tak mają i po pewnym czasie zaczynają buczeć i sporo wymieniali na gwarancji ,Ja nie chcąc ryzykować że w naj mniej oczekiwanym momęcie , pompa stanie dęba , a wybierałem się z rodzinką na wczasy zanabyłem na allegro samom pompke bez obudowy , pływaka itp bo nie wiadomo co się trafi w używkach . Kupiłem od tego człowieka http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2415535 nówke sztuke , tylko najlepiej zadzwonić do nich i podać do jakiego auta ,silnika i rok produkcji . Ja zapłaciłem chyba około 150 pln z przesyłką , a wymienić wymieniłem sobie sam . Zaznaczam że jest troszeczkę zabawy przy tym ale jak masz troszkę pojęcia to dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
powiedzieli że te pompy tak mają i po pewnym czasie zaczynają buczeć i sporo wymieniali na gwarancji

 

No właśnie.W mojej padła dopiero teraz.Oryginalna to Bosch 0580 313 043.Pan z Bosch Polska powiedział ,że o tym numerze nie dostane bo to było na 1 montaż.Jako cześć wymienna ma to numer 0580 313 173.Oba te numery są odpowiednie dla OEM 17040 5M300.Koszt w serwisie ok 1500pln. :kosci: Jak ktoś będzie musiał wymieniać to proponuje najpierw odczytać numer z oryginalnej w samochodzie i dopiero szukać następnej.Nissan w N16 stosował 4 typy pomp paliwa. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Właśnie mechanik powiedział, że u mnie też pompa paliwa się kończy.Almera N16

Czasami buczy dziwnie a czasami jest ok.

Pytanie czy jak kupie na aledrogo pompę od diesla to będzie pasować do benzyny 1,8?

Czy to są te samę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...