Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pomocy problem ze szkrynia automat


Gość MaLaRz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze szkrzynia mianowicie sa tylko 2 biegi pierwszy zmienia sie przy 4 tys minimum a drugi do konca majstrowalem cos przy over drive czy to moze byc to czy cos innego jestem w hollandi wiec naprawa tu odpada bo przewyszy mi koszt maximy mojej aha jest to maxima 3.0 v6 usa wersja 98 rok pozdrawiam jak ktos mial podobny problem badz wie jak to naprawic prosze o pomoc i dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dokladnie majstrowales??

jesli padla skrzynia to automata nie oplaca sie naprawiac, poszukaj lepiej na szrocie drugiej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjolem ten przycisk over drive i polamal mi sie kabelek bo sa tam dwa sztywne skrzynia ckosztuje tu ok 2 tys euro nie wkladalem go spowrotem czy to moze byc to ??? bo wczesniej bylo wszystko wporzadku trz czasem samo przeskakiwalo na to ze tylko bylo 2 biegi i myslalem ze to to aha a moze jest jakis przekaznik badz bezpieczniki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przekzanikiem to teraz bedzie ciezko bo sie polamal musze skolowac drugie ale to dopiero w poniedzialek gdzie jest komputer silnika ??? a gdzie komputer skrzyni??? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer silnika jest na prawo od pedalu gazu, za taka czarna oslonka z 2 klipsami.

komputer skrzyni natomiast jest pod radiem, tak wiec aby do niego sie dostac to trzeba cala srodkowa konsole rozebrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz rozkrecone

 

[ Dodano: Sob 31 Mar, 2007 22:19 ]

ehhh wszystko rozkrecilem posprawdzalem i nic w sumie teraz przynajmniej ten pierwszy bieg zmienia na 3 tys moze ktos mial jakis podobny przypadek lub wie oco chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej przycisk over drive nie jest przyczyna. O/D odcina tylko najwyzszy bieg i nie zmienia obrotow przy ktrorych skrzynia zmienia bieg. Nie wiem jak w maximach ale wiekszosc automatow ma przelacznik SPORT/ECONOMIC i on wlasnie powoduje ze biegi ciagnie dluzej i zmienia je szybciej ale mocniej szarpie- Przy tym nic nie majstrowales?

 

Z tego co opisujesz to tak jakbys ciagle jezdzil na "2" a nie na "D" (drive) moze nie dokladnie sama dzwignia Ci zmienia ustawienie po tym jak to rozkrecales?

 

Na automaty.pl czytalem ze skrzynia moze miec problem ze zmiana biegow jak cisnienie oleju jest zle czyli: gubi olej, olej jest brudny i znieczyszczenia nie pozwalaja uzyskiwac wymaganych cisnien, lub inne takie.

Sprawdzales poziom oleju w skrzyni? Moze wystarczy dolac i wroci wsio do normy?

 

Wiem tez z doswiadczenia ze jak przegrzejesz skrzynie (duze obciazenie w krotkim czasie) to moze sie jej tak dziac - wystarczy jak ostygnie przez noc i rano powinno hulac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej i filtry byly wymieniane jakies 4 tys km temu wiec nie mozliwe olej wporzadku czysciutki no wlasnie ale to mnie dziwi ze wsteczny wporzadku 1 i 2 ma tylko 1 bieg a d ma 2 gdy daj wiecej gazu to obroty ida na maxa i nie wiem co puzniej sie dzieje bo odrazu noga z gazu moze on idzie az do odciecia i zmienia dopiero bieg???? hmmmmmm nie chcem probowac a obroty ida do ponad 7 wiec nie chcem bo nie wiadmomo co bedzie sa jakies bezpieczniki do skrzyni moze jakies zwarcie sie zrobiolo albo cos w tym rodzaju bo jezeli by sie skrzynia uszkodziala komedie by byly na kazdym biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witaj ...mam takie same objiawy.... prosze o pomoc jesli juz wiesz co go boli... bede wdzieczny mój nr to 500-184-403 pusc strzałke ja zadzwonie..

 

[ Dodano: Pią 17 Sie, 2007 17:05 ]

samochód juz na kanale u fachowców...stwierdzono ślizganie sie sprzęgła i nie zatrybianie nastepnych biegów... Zatem sprzęgiełka tzw? hmmm.. okaze sie dzis z wieczora..chłopaki ciezko pracują...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w automacie nie ma sprzegla. Tam jest takie smigielko ktore napedza olej ktory to napedza kolejne smigielko (w duzym uproszczeniu) - jedno z tych smigielek to silnik a drugie to skrzynia. Dlatego automat traci troszke na tym przelozeniu napedu. Dopiero powyzej jakies predkosci spina naped na stale, co widac po spadku obrotow o jakies 500 rpm.

 

Uwazaj zeby Cie nie naciagali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...oczywiscie ze jest sprzegło... kilka tarcz sprzegłowych...jak w kazdym aucie.... widziałem na własne oczy...

Mechanizm jest zasadniczo inny niz w manualnej skrzyni, a "sprzeglo" w automacie dopiero dziala powyzej okolo 90km/h

 

To co napisales ze slizga sie sprzegielko zabrzmialo troche jakby probowali Cie zrobic na kase nie majac pojecia co robia, dlatego probowalem wyjasnic. (btw, w Twoje skrzyni sa chyba 4 rozne sprzegla o ile dobrze sie orientuje)

 

 

fot3.jpg

Opis działania ów sprzęgła:

 

Sprzęgło hydrokinetyczne lub przemiennik momentu obrotowego jest nazywany również konwertorem (konwerterem). Zadaniem konwertora jest przeniesienie momentu obrotowego z wału silnika na elementy wykonawcze skrzyni [...]

Ciśnienie strumienia oleju podane na łopatki mniejszej turbiny wprawia turbinę w ruch.Prędkość obrotowa turbiny większej względem turbiny mniejszej uzależniona jest od wartości ciśnienia. Obracająca się mniejsza turbina kieruje strumień oleju na przeciwnie ustawione łopatki turbiny większej i energia kinetyczna cząsteczek oleju wprawia większą turbinę w ruch.Podczas każdego zmniejszenia prędkości obrotowej silnika , a tym samym prędkości obrotowej obudowy konwertora sprzęgło jednokierunkowe turbiny mniejszej nie pozwala na obracanie się jej w przeciwnym kierunku co spowodowało by nadmierną utratę energii kinetycznej cząsteczek oleju między łopatkami turbiny większej względem łopatek turbiny mniejszej i łopatek turbiny zamontowanych na wewnetrznej części obudowy konwertora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...