Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

buczy przy hamowaniu w k11


Gość lalunia-mikcra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lalunia-mikcra

witam wszystkich użytkowników odwiedzających tę stronę,mam do was pytanie , a mianowicie, kiedy z większej prędkości (100-120km/h)naciskam pedał hamulca to coś strasznie buczy z przodu autka ,ktoś mi powiedział ze mogą się kończyć szczeki i wtedy tak będzie buczeć bo się jakiś rezonans robi czy coś tam,ale wymieniłem szczęki i przetoczyłem bębny, klocków tez jeszcze jest ok60% i dalej buczy może ktoś z was miał taki problem i wie jak się go pozbyć,pozdrawiam i czekam na podpowiedzi co z tym zrobić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli buczy ci tylko w jednym kole to moze lozysko ci sie po malu wykancza...

ja tez niedawno musialem wymienic, ale mi to buczalo juz przy wolniejszych predkosciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

lalunia-mikcra sprawdź czy klocki się równo ścierają, może jeden od wewnętrznej strony jest trochę bardziej wytarty i dlatego już hałasuje. U mnie w K11 właśnie tak było. A może to też być stara i wypaczona tarcza hamulcowa.

 

Jeżeli miałoby paść na łożysko to najłatwiejszym testem jest rozpędzenie samochodu do ok.80km/h i lekka jazda wężykiem po ulicy, jak będzie buczało to znaczy, że padło łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nasuwa głupia myśl, może to ABS :?:

przetoczyłem bębny,
tzn bębny czy tarcze :?:

Tarcz nie powinno sie toczyć tylko kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego niby nie powinno sie toczyć tarcz?

jeżeli są jeszcze grube a krzywo starte to przetoczenie jest najlepszym wyjściem, chociaz coraz mniej opłacalnym. Mnie akurat się opłaca bo znajomy mi to zrobił za free...

 

ps. co do problemu koleżanki to pewnie buczą wytarte klocki a jeżeli nie to łożysko jak wspominał kolega wcześniej.

 

Nie była ostatnio śruba do piasty przekręcana? Może za mocno skręcane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lalunia-mikcra

witam ponownie ,całkiem mozliwe ze to klocki buczą,sprawdze jutro i dam znac,jeszcze mnie zastanawiają te tarcze bo juz raz były toczone przy wymianie klocków ,moze któraś jest krzywa,kurcze, jutro sprawdze,dzieki za tę pomoc ale prosze o nowe pomysły co to moze byc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanych tarcz nawet najlepszy tokarz nie jest w stanie wytoczyć tak jak są fabrycznie, i wtedy toczone tarcze czuć przy hamowaniu po tym jak kierownica wpada w drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lalunia-mikcra

po przetoczeniu było ok dopiero po 10tys kilometrow tak sie zaczelo dziac,a czu ktos maiał w k11 tarcze brębo,ate luB lukasa,w fordzie kiedys mialem brebo i niebardzo byłem z nich zadowolony,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

używane tarcze jest się w stanie przetoczyć, tylko musi to zobic tokarz , który ma jakies pojęcie o toczeniu, a nie tylko wie gdzie jest suport w tokarce. Mi przetaczał sąsiad w K11 i ani kierownica nie drży, ani pedał nie podskakuje. Trzeba umieć znaleźć bazę.

więc jak maja jeszcze możliwą grubość warto przetoczyć

trudne ale wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...