Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

No i się zepsuł!!! POMOCY!!! P11 1.6 16V


Gość hot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zepsuł się komputer, pozniej komorka... dysk twardy... a teraz auto - na dobre. Jak przyszedłem do domu wpisac na forum i sie poradzić co to moze byc za usterka nissanklub.pl nie działał (limit transferu).

 

Powaznie pisze, choc mamy 1 kwietnia, taksówkarz co mnie holował nie mógł ze śmiechu bo strzelilo dokładnie o północy.

 

Wsiadam do auta, cofnąłem, skręt w prawo, jedynka, gaz dość mocno na lekkim wysprzęgleniu pozniej gaz (lubie mocno ruszac no ale nie przesadzajmy to jest auto a nie rower)... trzask. Nie jedzie - daje gazu, na zadnym biegu nie chwyta, luz totalny, hałasuje cos w okolicach skrzyni biegów kręcącego się.

 

A więc na hol i do domu. Podczas ciągnięcia mimo ze było na sprzęgle coś się kręciło i hałasowało uderzając. Prędkościomierz nie działa!!!! Ludzie, ratujcie, co sie zepsuło bo mamy niedziele i mozna cos na wtorek zalatwic..skrzynke, sprzęgło...

 

Ostatnio mam pecha, nie ukrywam.

 

Ile zabule? Bo aż mnie zgasilo dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okraglaczek

Stawiam na półoś! ukrecila sie pewnie w miejscu gdzie jest zalozona guma. Pod tą guma jest zmieszenie srednicy półośi i czesto gesto sie ukreca:(

Ja kiedys placilem za prawą 200zl. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkościomierz nie działa!!!!
Stawiam na wałek sprzęgła, sądząc po tym że nie działa prędkościomierz a czujnik prędkościomierza jest zamontowany na obudowie sprzęgła. A może sprzęgło się sypnęło?? Kiedy ostatnio wymieniałeś i na jaki zamiennik??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub albo polos,

 

adikulak jezeli polos sie urwala czy przegub to co ma niby wskazywac predkosc na kole, skrzynia nie bedzie sie krecic bo jest rozlaczona z kolem i czujnik nic nie pokazuje, mechanizm roznicowy zostal na kole w ktorym polos/przegub sie urwalo i tyle...

 

a to bylo by bez sensu gdyby czujnik byl w sprzegle przeciez tam by wskazywal predkosc obrotwa walu korbowegoa on musi mierzyc ilosc obrotow polosi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadam do auta, cofnąłem, skręt w prawo, jedynka, gaz dość mocno na lekkim wysprzęgleniu pozniej gaz (lubie mocno ruszac no ale nie przesadzajmy to jest auto a nie rower)... trzask. Nie jedzie - daje gazu, na zadnym biegu nie chwyta, luz totalny, hałasuje cos w okolicach skrzyni biegów kręcącego się.

 

na 99,9% jest to półoś /podejrzewam ze lewa-czyli ta od strony kierowcy/

też mnie kiedyś to spotkało /jest to wada nissanów/

dla 100% pewności musisz sam sprawdzić czy jest to ów półoś

zrób tak /niech ktoś ci w tym pomoże/: jedna osoba niech uruchomi autko i niech spróbuje ruszyć /czyli niech wrzuci jedynke i w drogę/

jeśli jest pęknięta półoś to autko nie ruszy bo mechanizm różnicowy odłączy napęd

druga osoba niech sie pochyli pod autkiem i niech sprawdzi skąd ten hałas dochodzi /max skręcenie kół w jedna stronę znacznie poprawi widoczność/

///jak byś nie wiedział co to jest półoś to już tłumacze gdzie ją znaleźć

jest to kawałek pręta no może druta który wychodzi ze skrzyni i przekazuje napęd na koło-i jesli zauważysz że jakiś element luzem sie kręci i udeża o sąsiednie elementy autka w okolicach koła to bedziesz miał 100% pewności ze jest to półoś

heh ale namieszałem-Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za te pieniadze mozesz kupic cala polos z przegubami oczywiscie uzywana, a nawet za 100zl

 

ja odradzam kupno używki

jeśli masz sprawne przeguby to po co ci komplecik

 

istnieje możliwość że jeśli kupisz używkę to ona może po paru km również się ukręcić w tym samym miejscu pod tłumikiem drgań /czyli pod ta guma/

ktoś kiedyś na tym forum miał taka przygodę-kupił używkę i przejechał parę km i trrrrach popsuło sie znowu

 

ja do swojej Primerki kupiłem półoś na allegro /oczywiście policzyłem zęby żeby nie było pomyłki/

ta z allegro jest odlewana z polskiej surówki i napewno będzie ci służyła latami /prędzej autko zmienisz niż ci pęknie/

 

w celu policzenia frezów na półosi musisz ja zdemontować i zbić z niej przeguby /nie licz frezów z zamontowanymi przegubami bo ich ilość nie będzie się zgadzała/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac jakies 1,5 roku zauwazylem ze najczesciej pekaja w primerach te polosie jakos nie przypominam sobie zeby mialo to miejsce w n14 n15 czy 100nx

 

bynajmniej tak mi sie wydaje, jesli w p10 p11 to by sie dzialo to spowodowane jest innym rozwiazaniem zawieszenia z przudo w postaci 2 wachaczy dolnego i gornego a n14 n15 jest tylko dolny i kolumna jest skrecona na 2 sruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tuning.pl/tuning.php?gid=50&a_id=864

 

A mi pękło właśnie na tłumiku drgań - wcześniej zasiedziała się tam rdza.. przy nagłym moim ruszaniu ze skręconymi kołami się przekręciło i pękło - ale nie ma lepiej jak udać się do specjalistów, których mam 2000 metrów dalej ;)

http://polosie.pl

zobaczymy ile krzykną za wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...