Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SILNIK 2,0i DO WYMIANY CALY ROZRZAD


Gość MATIzagan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MATIzagan

witam

wczoraj dowiedzialem sie ze mam do wymiany napinacz lancuch rozrzadu te kola co na nich ten lancuch "jezdzi " zastanawiiam sie co mam zrobic poniewaz wiem ze nie jest to mala kasa a poza tym moj rozrzad sam co jakis czas sie przestawia i to jest wlasnie powodem braku mocy w moim samochodzie nastawialem go juz dwa razy ale teraz juz wiem ze to nic nie da dlatego co mam robic czy wymieniac to czy raczej starac sie o inny silnik ? jakie sa tego koszty ?? pozdrawiam :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie będziesz robił, ale kompletny rozrząd to co najmniej 500zł za robociznę i 250 za części. Jeśli to jest tylko górny napinacz, sprawa jest o wiele prostsza i tańsza. Inny silnik? nigdy nie wiesz co w nim siedzi, może okazać się jeszcze gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja bym się grubo zastanowił nad zakupem używanego rozrządu.

Chociaż 170zł to nie duża kasa ale tak ważnych elementów raczej nie powinno się wsadzać używanych bo też nie masz pewności, że wszystko jest OK.

 

http://moto.sklep.pl/

To jest link do sklepu z częściami w miarę rozsądnych cenach. Obejrzyj i zastanów się co wybrać.

Ja osobiście polecam zakup nowego zestawu. Sam wymieniałem u siebie cały rozrząd ale części miałem z USA i zapłaciłem za nie 172$, nie wiem niestety jak to się cenowo kształtuje w wypadku SR20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MATIzagan

tez tak wlasnie mysle no jestem w kropce bo nowe czesci to pewnie kosztuja z 500 zl jak nie wiecej i jeszcze robocizna ....jak narazie zapytalem sie goscia ile mial przejechane tamten samochod i czekam na odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Szukałem na ebay'u w USA rozrządu do SR20Di ale niestety nic nie mieli.

 

Jak się zdecydujesz na zakup nowych części to skontaktuj się z Naszym klubowym kolegą mehrer'em, On ma dostęp do części dostępnych w JC i IC i naprawdę dobre ceny.

 

A co do robocizny to niestety troszkę to kosztuje. Ja zapłaciłem za robociznę 600zł ale oprócz całego rozrządu wymieniane było sprzęgło, wszystkie płyny i kilka innych pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie zapytalem sie goscia ile mial przejechane tamten samochod i czekam na odpowiedz...

Pewnie poda Ci ok 120000 tyś. (popatrz na chłodnicę...). Wiem, że rozrząd to spory wydatek, ale zastanów się, czy stać Cię na oszczędzanie. Kupisz nowy i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MATIzagan

pewnie i tak ten gosciu powie ale co mam zrobic zobacze jak te kola zebate wygladaja czy nie sa starte lancuch kupuje nowy napinacz tez bo bylem przed chwila u znajomego sa to koszty 200 zl za nowki sztuki japonskie czy cos jeszcze by warto bylo wymienic przy tym rozrzadzie przy okazji ??? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
aha no dobra tak zrobie bylem u swojego mechanika powiedzial ze za 200 zl mi to wszystko zrobi dam znac jak juz naprawie dzieki za porady pozdrawiam

200zł to jak za darmo :!:

 

Bo chyba nie wie co go czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czesci zamiennych - co kto woli... Ja w swojej Primie tez mialem "zajechany" rozrzad. Caly kompletny rozrzad w ASO kosztuje ok 2000zł :( Ze koszt spory to zakupilem tylko lancuchy (gorny 207zł i dolny 402zł) oraz napinacz gorny (ok 230zł). Po wymianie tychze czesci wszystko wrocilo do normy, nic nie brzeczy, nic nie stuka a i mam poczucie ze nie wsadzilem gowna :)

 

Pozdrawiam i zycze bezawaryjnej eksploatacji...

 

Cin3k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość MATIzagan

witam i o to nastal ten dzien dzis odebralem swojego nissana po wymianie rozrzadu i jeszce paru rzeczy samochod zamienil mi sie w rakiete !!!az nie wierze teraz mam przyjemnosc z jazdy wogole nie czuje ze to automat oprocz rozrzadu wyrzucilem jeszcze kata i EGR i zatankowalem benzynke 98 superrr az trudno tym samochodem jezdzic wolno pozdrawiam :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...