Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciemny dymek :(


Gość mp2201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich usserów Almery.

Posiadam auto z 2000 roku z motorem 2.2 Di

 

Po zakupie przeprowadzony został remont tzn: szlif głowicy, nowa uszczelka pod głowicą, nowy jeden tłok i nowe wszystkie uszczelniacze zaworów. Do tego wymieniono też jedną świece żarową NGK. Powodem remontu było niedbalstwo poprzedniego właściciela które nie zadbał o płyn chłodniczy ( buło 2 litry powietrza w obiegu ) i doszło do przegrzania motora.

Ja niestety nie wiedziałem o tym wcześniej :(

Ogólnie z autka jestem teraz bardzo zadowolony, niepokoi mnie tylko jedna sprawa:

Czy po takim remoncie normalnym jest że podczas jazdy po przekroczeniu ok 3-3,5 tys obrotów w lusterku wstecznym widzę ciemny dym, nie jest go dużo ale jednak jest.

Nie wiem czy jest to normalne w tego typu Dieslu.

Bardzo proszę o jakieś sugestie na ten temat.

I jeszcze jedna sprawa, motor chodzi jakby nieco głośniej niż przed remontem, jakby coś "klepie". Mechanior powiedział że tłuk musi się ułożyć, ja jednak podchodzę do tego sceptycznie.

 

Z góry serdeczne dzięki za informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda nie jechałem jeszcze za moim autem, ale w lusterku żadnego dymu nie widziałem. kiedyś miałem mazdę z dieslem i jak zaczęła kopcić to sprzedałem :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czarny to zła dawka paliwa/ zły skład mieszanki, jak fiolet to konsumpcja oleju.Jak widzisz czarny dym w nocy w światłach lamp inych aut to normalne - jak w dzień to nie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...