Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

almera n16 tłoczek hamulcowy tył


Gość collinus

Rekomendowane odpowiedzi

męczy mnie grzejące się tylne koło, tradycyjnie problem z tłokiem, który się nie cofa. rozebrałem cholerstwo, wszystko przesmarowane, ani śladu korozji. a mimo to nie działa prawidłowo. delikatnie trzyma koło. ile ten badziew kosztuje? pozdrowienia dla wszystkich probujacych wkrecić tłoczek w cylinderek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej odradzał smarowanie jarzma , bo na wskutek ścierania się okładzin pył, kusz

piasek i co tam jeszcze przykleja się i blokuje ruch kocka . Jeśli prowadnice klocka w jarzmie porządnie wyczyściłeś i klocek lużno wchodzi i chodzi , osłona przeciw kuzowa czyli ta gumka na tłoku jest cała to sprawdz czy nie jest to wina mechanizmu ręcznego z tyłu zacisku . A tłoczek się zawsze ciężko wkręcał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jeśli linka ręcznego nie będzie winna za blokowanie koła to radzę wymienić przewód hamulcowy elastyczny (jeśli takowy tam jest bo nie pamiętam ;) ) Często gęsto zdarza się że po pewnym czasie przewód elastyczny (gumowy) puchnie w środku i przez to zmniejsza się jego średnica wewnętrzna, co później skutkuje tym iż nie cofają się tłoczki hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe... dzięki za info, będzie trzeba to zrobić, bo klocków szkoda a paliwa jeszcze bardziej bo auto chyba z litr więcej pali przez to.

Linka do wymiany tak czy tak a z tymi przewodami to się zobaczy.

 

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2007 19:32 ]

Więc sprawa wygląda w ten sposób:

-linka hamulcowa jest OK

-przewody hamulcowe też są OK

Problem jest w zaciskach.

Nowe zaciski 600zł sztuka, oryginał.

Mechanior mówi że potrzebne są w takim razie reperaturki do zacisków.

Oryginalne reperaturki do zacisku, na jedno koło to koszt 280zł.

A podobno jest jakaś duńska firma która produkuje zamienniki takich reperaturek

o wiele taniej.

Czy ktoś z Was ma może dostęp do takich części albo wie gdzie to dostać w rozsądnych cenach? Nie uśmiecha mi się kupowanie zacisków nowych w sumie za 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...