Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana bendixa


Gość janus

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę:

mam uszkodzony bendix i chcę go wymienić samodzielnie, nie wiem jednak czy to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, czy przeciętny użytkownik "słoneczka" :) może dać sobie radę. Ktoś z Was być może już to robił i ma wiedzę na temat stopnia trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka została usunięta, właściwie rozrusznik został rozebrany i wyczyszczony - efekt piorunujący : rozrusznik działa b. cicho i sprawnie. Koszt naprawy 20zł.

Dla wszystkich nowicjuszy posiadających sunny'91 N14: dostęp do rozrusznika jest od góry auta a nie od spodu - tak jak to ja wyczytałem na jednym z forum. Rozrusznik jest umocowany dwoma śrubami "14". Należy odkręcić również przewód napięciowy który dochodzi z akumulatora. Jest trochę dłubaniny, szczególnie przy odkręcaniu śruby mocującej rozrusznik, tej która jest niewidoczna, ale można sobie poradzić.

Życzę powodzenia i samozaparcia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyjecie rozrusznika w n14 to bajka,

ja mam rozrusznik nie z bezposrednim napedem czyli walek wirnika od razu napedza kolo zamachowe tylko jest ten uklad przekladni jakos planetarny sie to nazywa czy jakos tak i zeby wymienic bendix czego akurat nie robilem jest troche wiecej dlubaniny niz w zwyklym tradycyjnym rozrusziku ktore rowniez byly stosowane w n14 z tego co dobrze pamietam

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...