Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana bendixa

Guest janus

Recommended Posts

Guest janus

Proszę o poradę:

mam uszkodzony bendix i chcę go wymienić samodzielnie, nie wiem jednak czy to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, czy przeciętny użytkownik "słoneczka" :) może dać sobie radę. Ktoś z Was być może już to robił i ma wiedzę na temat stopnia trudności.

Guest johny_fellow

Ja powiem Ci tyle, że mechanicy odsyłają do elektromechaników a oni robią to w 2 godziny i bynajmniej wtedy wszystko działa jak trzeba.

Guest buli27

robota prosta żadnych komplikacji tam niema rozrusznik jak kazdy inny jezeli masz troche pojecia to sprawa jest banalna

Guest janus

Usterka została usunięta, właściwie rozrusznik został rozebrany i wyczyszczony - efekt piorunujący : rozrusznik działa b. cicho i sprawnie. Koszt naprawy 20zł.

Dla wszystkich nowicjuszy posiadających sunny'91 N14: dostęp do rozrusznika jest od góry auta a nie od spodu - tak jak to ja wyczytałem na jednym z forum. Rozrusznik jest umocowany dwoma śrubami "14". Należy odkręcić również przewód napięciowy który dochodzi z akumulatora. Jest trochę dłubaniny, szczególnie przy odkręcaniu śruby mocującej rozrusznik, tej która jest niewidoczna, ale można sobie poradzić.

Życzę powodzenia i samozaparcia. :)

Guest hermoll

no wyjecie rozrusznika w n14 to bajka,

ja mam rozrusznik nie z bezposrednim napedem czyli walek wirnika od razu napedza kolo zamachowe tylko jest ten uklad przekladni jakos planetarny sie to nazywa czy jakos tak i zeby wymienic bendix czego akurat nie robilem jest troche wiecej dlubaniny niz w zwyklym tradycyjnym rozrusziku ktore rowniez byly stosowane w n14 z tego co dobrze pamietam

pozdr

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...