Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera koniec gwarancji


Gość AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

za miesiąc mam koniec gwarancji w mojej almie

 

pojechałem na przegląd "pred końcem gwarancji"

 

okazało się, że:

 

prawy wachacz do wymiany (jakaś guma się wybiła) -wymiana na gwarancji

 

środkowy zestaw tłumików uderzony (moja wina w coś kiedyć mocno przywaliłem) tłymik lekko pękniety - podjęłem decyzje do wymiany - koszt to około 900 zł

 

i co najciekawsze - jakieś łożysko w skrzyni biegów. Ja tam niiby nic nie słyszałem, choć tam rzęziło przy 6k rpm na dwójce ale oni 3 mc temu nic nie słyszeli. Teraz stwierdzają, że łożysko. Na gwarancji wymienią tylko to które padło ale podjąłem decyzji o wymianie wszystkich pozostałych na nowe.

 

reszta jest ok

 

p.s.

 

koszt przeglądu to 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze tlumik mozna by zrobic sporo taniej, chyba ze komus zalezy na oryginalnym z ASO :)

Co do skrzyni, to niedawno wymienialem lozyska - w ASO cena zabijala, robilem gdzie indziej. Komplet lozysk (co prawda do N15) kosztowal mnie 6XX pln (taniej nie znalazlem, moze koledzy cos wiecej powiedza). Ile od Ciebie chca w ASO za wymiane pozostalych lozysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet do n16 1,8FL (skrzynia z oznaczeniem "70" w symbolu") to około 900 zł minus te ktore zostaną wymienione w ramach gwarancji

 

p.s

 

starsze almy (przed fl) miały w środku "30" a diesle '50"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wahaczem to normalne przy naszych dziurach - też mi wymieniali prawy przód na gwarancji. Polecam zrobić geometrię po tym zabiegu (o ile nie była robiona). Mnie przekonywano że nie trzeba ale zrobiłem z własnej kieszeni i była korekta właśnie na tym kole gdzie była wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...