Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przepalająca się żarówka


Gość maciej78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej mikrze w lewym reflektorze wymieniłem już cztery żarówki ( od października 2006r, przejechałem w tym czasie 20tys/km). Cały czas pada mi tylko żarówka lewego reflektora i tylko włókno świateł mijania. Żarówki kupuję nowe. O co w tym chodzi ??? Na elektryce wogóle się nie znam, może mam jakieś spięcie ??? Cała reszta elektryki działa ok. Proszę o podpowiedzi co to może być (chyba, że to przypadek :) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej78 sprawdź kostkę przy żarówce. Może to ona powoduje gdzieś spięcie etc.

 

tylko jak montuje nową żarówę i podpinam kostkę to nie ma żadnego problemu. co może być zepsute w kostce tzn. na co mam zwrócić uwagę. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pada mi tylko żarówka lewego reflektora i tylko włókno świateł mijania.
Pozostałe światła mijania masz w porządku (tylne też)? Bo to raczej wygląda na przepięcie (zwiększone napięcie) niż spięcie (jakoś nie widzę powodu, dla którego zwracie mogłoby dawać większy prąd na żarówkę, ale może i może...). Przeczyść też przy okazji pozostałe kostki od świateł (z tyłu też ;) ).

Sprawdź też bezpieczniki od świateł, czy nie są za duże włożone, w końcu bezpieczniki są tańsze od żarówek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że wszystkie inne światełka działają bez zarzutu. bezpiecznik sprawdziłem i jest zgodny z instrukcją. kostkę przeczyszczę jutro - może to coś pomoże. dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pada mi tylko żarówka lewego reflektora i tylko włókno świateł mijania.
Czy po wyjęciu "spalonej" żarówki sprawdziłeś ją?

Miałem podobny przypadek i okazało się,że żarówka była OK. kostki też, tylko przewód od kostki przy lampie się nadłamał i to ok. 5cm od samej kostki.

Przy wymianie żarówki ruszałem tym przewodem(bo trzeba wypiąć kostkę) i robił się styk - lampa działała do następnej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeżam temat,

bo u mnie jest analogiczny przypadek, żarówka ta dwuwłóknista (stop i światła) tylna lewa przepala mi się dość często ( 3 żarówka w ciągu 2 tygodni) i wszystkie po przepaleniu były białe i do tego miały dziurę w szkle:(, to chyba jakieś duże napięcie dostała, albo może na gorącą żarówkę kapła woda?, no nie mam pojecia ;(

 

Problem dotyczy tylko tej jednej żarówki wszystko inne świeci :), jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polej lampe silnym strumieniem wody a nastepnie sprawdz, czy w srodku nie ma wilgoci. Zobacz, czy nie ma jakiegos eweidentnego miejsca, ktorym woda by sie mogla dostawac. Posprawdzaj pozniej kostki (przy kazdej zarowce od swiatel mijania) i kable - pod katem upalen, ukruszen etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hmm mam podobny problem w swojej primerce tylko chodzi o żarówkę światła stopu :) jak coś już zrobię dam znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...