Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wyczyścić przepływomierz w Primerce 1,6?


pnmn

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do pytania, tyle, że w moim przypadku jest to 2.0 - jest gdzieś jakaś dokładna instrukcja?

 

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2007 21:28 ]

A jakby tak jeszcze ktoś poinstruował jak czyścić przepustnicę, to było by wręcz wspaniale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem u siebie przepływkę też mam p11 2.0 i muszę powiedzieć że żadnej filozofii w tym nie ma wystarczy odkręcić dwie śrubki na których trzyma się przepływka, wyjąć ją i delikatnie oczyścić druciki które tam się znajdują. Różne sposoby są, niektórzy czyszczą sprężonym powietrzem, inni benzynką, a ja u siebie oczyściłem to delikatnie pędzelkiem i jest git, wcześniej silnik dławił się przy dojściu do 4tys obr, po tym zabiegu jest ok.

Dodam tylko że w p11 2.0 przepływka jest na rurze idącej od filtra powietrza do przepustnicy, jest taka kostka z trzema kabelkami, w 1,6 nie wiem dokładnie gdzie jest ale raczej podobnie powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w 1,6 nie wiem dokładnie gdzie jest ale raczej podobnie powinna być.

Oj raczej nic takiego nie ma:

Obraz-013.jpg

Do filtra powietrza dochodzi tylko plastikowa rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11 - 1.6 przepływka jest w przepustnicy przymocowana jest na trzek sróbkach + co oczywiste złaczka z kabelkami. :D

 

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2007 20:42 ]

oczywiście TRZY ŚRÓBKI :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...