Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blad czujnika prekodsciomierza?


Gość ptolm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mial ktos z Was problem z zapalajaca sie co jakis czas kontrolka "Check Engine" a w konsekwencji jej zapalenie powodowal czujnik predkosciomierza

(sprawdzalem po podpieciu pod komputer - innych bledow nie ma)?

 

Dwa razy zapalila mi sie ta kontrolka podczas jazdy - zawsze przy 4tys. obrotow na 4tym biegu przy rosnacej prekosci ok. 140km/h przy agresywnym wyprzedzaniu.

Sa rzecz jasna wielokrotne momenty, gdy przy identycznych danych wejsciowych kontrolka sie nie zaswieca.

 

Bylem juz w serwisie Nissana i zalecaja wymiane tego czujnika. Serwisant powiedzial rowniez, ze predkosciomierz nie powinien wskazywac predkosci jednak tak nie jest.

Wszystko dziala bez problemu, nie ma spadku mocy ani zadnych innych objawow poza swiecaca kontrolka...

 

Silnik 2.2 Di, rok 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam podobny problem w swojej N16 1,5 z 2001 roku.

 

Proszę o poradę co z tym fantem zrobić... zapala mi się i świeci na stałe... błąd pochodzi od czujnika prędkościomierza, wszystko działa jak należy, żadny spaków mocy ani takich tam, nawet prędkościomierz pokazuje wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektórych n-16 prędkość jest brana z czujników abs- może on jest przyczyną awarii?Najlepiej podłączyć auto do consulta i obserwować ten parametr- ale consulty ma głównie aso :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...