Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zresetowac komputer w micra k11 '96?


Gość madmatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odlacasz akumulator najpier odlaczasz minus potem plus, i se tak auto niech stoi parenascie minut, niektorzy mowia ze 15 a niektorzy i nawet godzine nie wiem po co, potem podlaczasz aku, wlaczasz silnik i czekasz az sie zagrzeje i wkoncu wlaczy wentylator wtedy komp sie ustawia itd itp i tyle, wielu tez mowi ze mozna jedzic odrazu ze sie tam sam ustwia w czasie jazdy ale ja jestem zwolennikiem odlacz zalcz i czekaj do wlaczenia wentylatora, tyle pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Najpierw pojeździj trochę samochodem, żeby się silnik rozgrzał.

Zdejmij tylko jedną klemę z akumulatora (ja zawsze zdejmowałem plus), odczekaj 20min. załóż klemę spowrotem, odpal silnik i poczekaj do pierwszego włączenia się wentylatora.

W tym momencie komp silnika ustawi się na najlepsze zapamiętane ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia który najpierw (w końcu tak naprawdę to prąd płynie i tak od - do +, bo ładunek przenoszą przecież elektrony). Ważne, aby przy odłączaniu nie zewrzeć przypadkiem (lub specjalnie :diabel2: ) + i - na akumulatorze (ani podłączonych klem). Ja zawsze odłączam + i zaplątuję gdzieś między plastikowe rury dolotu powietrza, tak dla dodatkowego bezpieczeństwa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pierwszy odpinasz + to dodatkowo uważaj by nim nie zewrzeć do karoserii, bo się przyspawasz
Niby jakim cudem? Przecierz to co mam w ręku (ten odpięty kabel) nie jest podłączony do akumulatora, tylko akurat do masy (poprzez całą elektronikę w samochodzie...). Gdyby był podpięty do akumulatora, to rozumiem, ale tak jak miałoby to zadziałać?
Ja resetowałem już kilka razy, ale nie zauważyłem żadnej różnicy.
Ja też kilka razy resetowałem i widziałem pewne różnice, gorzej natomiast z ich uzależnieniem od takiego czy innego resetu (ale pewnie nie pamiętam...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...