Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana GA14DE na GA16DE?


Guest artjur

Recommended Posts

Guest artjur

Witam! Na początku chciałbym wszystkich pozdrowić, na forum po raz pierwszy i od razu konkretne pytanie. Mam zamiar wymienić silnik jak w temacie 1,4 na 1,6 czy jest to możliwe bez wymiany komputera i skrzyni biegów. Jak się orientuję to silniki są identyczne. Chyba że się mylę, może ktoś robił taki zabieg i może się wypowiedzieć ta ten temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam raz jeszcze wszystkich SANECZKARZY!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest artjur

Nie, nie chodzi mi o zwiększenie mocy. Mam do roboty rozrząd i znalazłem silnik z pewnego źródła z dużo mniejszym przebiegiem niż mój, za niewielkie pieniądze. I tak sobie pomyślałem że przy okazji wymiana na 1,6 byłaby nawet ciekawa. Podejrzewam że w moim SłONECZKU był kręcony przebieg i chyba ma dużo większy niż wskazuje liczydło. Zapytam się gościa jak wyglądała by sprawa z komputerem. A mój stary zawsze można by było spieniężyć i troszkę kaski by się zwróciło.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie ze nie trzeba zmieniac skrzyni, a co za tym idze polosi. Goago(sorki jak nick przekrecilem)ma chyba wlasnie u siebe skrzynke od 1.4.

Link to comment
Share on other sites

motory przekładaj na pewniaka...

Ze swojego 1,4 będziesz musiał kołozamachowe wraz ze sprzegłem i rozrusznikiem coby podpasowało do skrzyni wszytko.

 

Co do sterownika to są minimalne zmiany w mapach paliwa i zapłonu, powinno to wysztko poprawnie banglać na kompletnej elektronice (osprzęcie) z 1,4 różnice są o "piczy włos" :D

Link to comment
Share on other sites

Guest artjur

Dzięki WIELKIE za odpowiedzi. Dziś rano rozmawiałem jeszcze z tym gościem od silnika, zapewniał mnie że komputer będzie pasował, ale jak chcę to może mi dać ten od GA16 a ja mu zostawię mój od GA14. Tak że, jak silnik obejrzę już tak dokładnie i okaże się że jest w dużo lepszym stanie od mojego to wymieniam na 100%.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...