Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepięcie?


Gość Gotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Kupiłem Almerkę 1.4 16V z 96 roku w 3 drzwiach. Samochód został sprowadzony z Niemiec i przyjechał na lawecie. Zauważyłem brak żarówki cofania, zupełny brak, co mnie trochę zaskoczyło. Ale nic, wkręciłem i śmigałem dalej. Jednak zupełnie przypadkiem ojciec zauważył, że w czasie normalnej jazdy palą się wszystkie światła stopu a przy wciśnięciu pedału hamulca zapalają się światła przednie pozycyjne. Lol? Lepiej, zaczęły skakać obroty. Wszystko się skończyło w momencie wykręcenia żarówki. Co o tym sądzicie, co jest powodem tego przepięcia, które spowodowało taki zamęt? Kable? :zly2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle objawy "choinki" powstają przy problemach z masą, ewentualnie gdy przewody nie są właściwie połączone. W takim wypadku pojawiają się "dzikie" przepływy prądu tzn. zamiast bezpośrednio przez żarówkę do masy prąd przepływa przez inne żarówki.

Na pewno coś z tą instalacją się działo. Może ktoś ją źle poskładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

Tutaj nie tylko masa , podejrzewam, że również czujnik cofania no i na pewno zle podłączone przewody do tylnej lampy Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2007 21:58 ]

a moze ktos przewód dodtakowy pociągnął bo coś mu nie działało? widziałem juz takie wynalazki wciskał stop a paliły sie pozycyjne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się dziś do elektryka, jak wrócę napiszę co dokładnie było powodem problemu.

Dzięki za pomoc.

 

[ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 07:35 ]

Cóż... może to zabrzmieć śmiesznie, ale włożyłem zbyt słabą żarówkę :D Po wymianie na prawidłową wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...