Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] 2.2 di Problem, wskaznik paliwa czy spalanie


nike_bytom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To moj debiut pierwszy post

Witam wszystkich forumowiczow

Posiadam primerke p12 2002 rok w hetchbacku 2.2 DI SVE

Moj problem to komputer pokazuje mi spalanie w granicach 14l/100km (25mpg mieszkam w anglii).Bylem dzisiaj w servise bosha podlaczali mi go do komputera i sprawdzali wszystko i wyszlo wszytko ok z silnikiem. hmmm.Nie wykryli zadnych spadku mocy i innych usterek.Ogolenie wszystko wedlog nich jest OK.

Zauwazylem jednak ze cos jest nie tak ze wskaznikiem paliwa, wskazowka schodzi prawie do czerwonego (kontorlka rezwerwy sie nie oswieca jeszcze) , wiec jade na stacje leje do baku i wchodzi na maxa 40 literkow wiec wedlog mnie jeszcze zostaje 20 w baku???.Czy moze ma to cos wspolnego ze komputer pokazuje takie spalanie skoro wskaznik paliwa pokazuje bledni?Czytalem na temat masy w tylniej lampie...moze cos pomoc?Mialem problem wczesniej z kontrolka przeciwmgielnej kiedy wciskalem pedal hamulca oswiecala mi sie przeciwgielna na tablicy.problem zniknol gdy naprawilem upalony kabel masowy przy silniku:)

 

Z goory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam wszystkich maniakow nissana

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pokazuje Ci komputer jesli chodzi o dystans jaki pozostal do przejechania na paliwie w baku??

Na tej podstawie mozesz sobie wywnioskowac, czy pokazuje Ci wszystko ok.

Jesli np: bedzie mowil, ze na tych 20-litrach ktore zostalo mozesz przejechac np 50 km to znaczy ze cos jest nie tak i serwis powinien sie zajac regulacja poziomu paliwa w baku.

 

U mnie pokazuje wszystko ok, tyle ile wleje tyle komputer pokazuje ze pali (blad jest +/- 100ml na 100km), natomiast faktycznie rezerwa zapala mi sie, gdy komputer pokazuje, ze do przejechania zostaje okolo 30km, ale to rzadko, bo tankuje wczesniej, a jak nawet zapali sie rezerwa to i tak do baku wchodzi mi maksymalnie 55 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki z odpowiedz

wiec komputer pokazuje wlasnie ze zostalo okolo 50km jakos tak kiedy zeszlo mi juz do 10 km i rezerwa sie nie oswiecila.Mozna samemu to naprawic jakies pomysly?

Liczylem spalanie na okolo 40 litrach robie gdzies 400km z tym dziennie samej jazdy okolo 30 minut z przerwami (tylko miasto) no i oczywiscie korki.Wiec chyba nie jest tragedia .

Wkurza mnie ten wskaznik:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość puchatek2000

U mnie komputer pokazał 30 do końca rezerwa sie nie zapaliła wskażnik 0.Jadę na stację wlewam na maxa 50 litrów ,czyli w baku jest jeszcze 10 litrów .Obliczem spalanie 7.2 średnie komputer pokazuje 8,6.Mam 2.2 139KM 2003r hatback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.2 tdi kombi z 2002 roku i podobny problem. Komputer wskazuje zużycie 10.1 l/100 km, do przejechania tylko 60 km a wskazówka jest powyżej kreski 1/4 baku paliwa. Nie byłem jeszcze na stacji paliw i nie tankowałem ale na pewno będa przekłamania. Faktem jest że dziwnie ten komputer pokazuje. Zauważylem te róznice już dużo wcześniej ale nie wiem czy to jesttakie wżne , może to wprawdzie trochę wkurzać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam primere 2.0 sve z 2003r mieszkam w Irlandi u mnie jest jeszcze gozej.Podczas postoju na wolnych obrotach komputer pokazuje mi 18l :( zuzycie paliwa,kiedy jade wszystko jest ok.Bylem w serwisie niestety nie wiedza co jest grane,ja zreszta tez.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ma pokazywac jesli skala konczy sie na 18l? zuzycie jest liczone na 100(przejechanych) kilometrow a nie na godzine pracy silnika

jak ja kupilem to pokazywala na postoju lub na wolnych obrotach 3-4l teraz podczas jazdy pokazuje np 10l i jest ok,kiedy dam na tzw"luz"ale dalej jade pokazuje 4-5l a jak stane to pokazuje 18l .To po mojemu troche nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że komputer pokazuje co sie mu podoba. Oststnio przez długi czas miałem informację że mogę jeszcze przejechać 11 km i nagle po ponownym zapaleniu informacja że nie mam już nic w baku i jak najszybciej do stacji paliw. Na zegarze wskazówka była jeszcze dlaeko ponad czerwonym polem i nawet chyba ponad białą kreską. Dojeżdżam do syacji paliw , tankuję do pałna a tam jeszcze 6 litrów paliwa, czyli dość dużo. Komputer już go nie widział lub nie chciał widzieć. Może tak ma być żeby sie calkowicie nie wyszczelać z paliwa . Dziwi mnie tylko ta nagła zmiana .Przez długi czas 11 kilometrów inagle 0. No nic przecież to rylko samochód . Pozdrawiam. A propos zużycia na wolnych obrotach to pokazuje dokładnie tak jak porzednikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też pokazuje jak lubi ;)

 

Wg. kompa średnie spalanie na zbiorniku to 8.5 - 9l, a naprawdę 7-7.5 (P12 2.2TD 2003r)

Wprawdzie autko mam od niedawna, ale tankowałem może z 5 razy i ani razu powyżej 50l, a komp pokazywał że 10-20km do końca.

 

A, i btw - jak zmieniłem wszystkie filtry w aucie to spalanie spadło o litr :D Musiała być masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak sie kontrolka zapali to komp pokazuje ze mam na ok30km paliwa robie jeszcze ze 20 i jade tankowac i wchodzi ok 55L wiec w zbiorniku zostaje ok5L i jest to w miare logiczne zabezpiecznie zeby pompy nie zajechac.a komp pokazuje srednie spalanie na poziomie 7L wiec tez ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj w mojej primerce p12 gdy dodałem mocniej gazu opadła całkowicie wskazówka poziomu paliwa w baku a co za tym idzie na komputerze nie pokazuje mi rownież zasięgu ktory mogę zrobić na baku. Po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrów jak ponownie mocniej przycisnąłem wskazówka podniosła sie lekko do góry ale i tak stwierdzam że nadal żle pokazuje bo mam prawie pełny bak a ona wskazuje lekko nad rezerwą....Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...